Akcesoria hodowlane

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 24 z 82 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!
1 od 4

Prowadząc gospodarstwo hodowlane, potrzebujesz specjalistycznego sprzętu, z którym zadbasz o zdrowie, a nawet samopoczucie zwierząt. Dlatego marki Wiesenfield i TEM przygotowały szereg akcesoriów hodowlanych usprawniających pracę z trzodą, bydłem, drobiem i nie tylko.

W oficjalnym sklepie producenta znajdziesz m.in. higieniczne maty dezynfekujące. Położysz je zarówno przed oborą lub kurnikiem, jak i szklarnią. Dzięki nim zmniejszysz ryzyko rozprzestrzeniania się chorób. Sklep expondo.pl oferuje też nowoczesne czochradła dla krów, które służą do szczotkowania i masowania bydła. Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi inkubatorami do jaj, skubarkami do drobiu, a także prasami do owoców na wino i przetwory.

Maty dezynfekujące do obory i nie tylko

Zarówno w małych, jak i dużych hodowlach zwierząt ryzyko pojawienia się choroby zakaźnej jest ogromne. Tyczy się to również przetwórni spożywczych, które nie mogą sobie pozwolić na rozprzestrzenienie się pleśni. Dlatego hodowcy i nie tylko dokładają wszelkich starań, aby zapobiec rozwijaniu się wirusów, bakterii oraz grzybów w oborach, kurnikach czy szklarniach. Nieocenioną pomocą w tym zadaniu są maty dezynfekujące Wiesenfield.

Prezentowane modele absorbują nawet 16 l płynu odkażającego. Przenika on przez wierzchnią warstwę, a nieprzepuszczalny spód zatrzymuje preparat wewnątrz maty. Dzięki temu za każdym razem, gdy ktoś na niej stanie, jego buty zostaną zdezynfekowane. Dla jeszcze lepszego efektu przed wejściem na matę należy oczyścić obuwie z błota i innych nieczystości. Warto też pamiętać o regularnym myciu produktu i uzupełnianiu płynu. Stosując się do tych zasad korzystania z mat dezynfekujących, z pewnością unikniesz rozprzestrzeniania się chorób w swoim gospodarstwie.

Czochradła dla krów

Czochradła dla krów stały się nieodłącznym elementem każdej nowoczesnej obory. Nie tylko oczyszczają one sierść i skórę z pasożytów oraz brudu, ale zmniejszają też poziom stresu u bydła. Dzięki temu krowy są spokojniejsze, posłuszniejsze, a dodatkowo zwiększa się ich mleczna wydajność.

Oferowane czochradła marki TEM wyposażono w duże szczotki z polipropylenowym włosiem. Silniki urządzeń obracają nimi w różnych kierunkach. Nie tylko wydłuża to żywotność szczotki, ale i wpływa na doznania odczuwane przez krowę. Czochradła są sterowane elektronicznie, więc ich obsługa jest bardzo prosta. Urządzenia możesz zamontować pionowo na ścianie lub słupie.