Bezpieczeństwo

Zainspiruj się blogiem expondo

Niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o bezpieczeństwo w swojej firmie, czy domu, potrzebujesz urządzeń gwarantujących właściwą ochronę. Niemiecka marka Stamony w tym celu zaprojektowała produkty, dzięki którym będziesz mógł monitorować swoje otoczenie oraz usprawnisz kontrolę dostępu do budynków lub pomieszczeń.

W poniższej kategorii umieściliśmy m.in. fotopułapki robiące z ukrycia zdjęcia i filmy w wysokiej jakości. Jest to doskonała propozycja zarówno dla firm ochroniarskich, jak i miłośników obserwacji leśnych zwierząt. Ponadto znajdziesz też elektroniczne zamki szyfrowe oraz czytniki biometryczne i RFID. Posłużą one do ograniczenia dostępu osobom nieupoważnionym. Zachęcamy też do zapoznania się z ofertą solidnych sejfów i kasetek na pieniądze, a także skrzyneczek na klucze.

Profesjonalny monitoring z fotopułapkami Stamony

Fotopułapki marki Stamony to praktyczny sprzęt służący do monitorowania otoczenia budynku czy lasu. Za sprawą wysokiej jakości czujników obrazu CMOS masz pewność, że uzyskane zdjęcia lub filmy będą cechowały się doskonałą rozdzielczością. Dodatkowym atutem kamer leśnych jest wyposażenie ich w podczerwone diody LED pozwalające na robienie wyraźnych fotografii po zmroku. Każdy z prezentowanych modeli posiada sensor ruchu o zasięgu nawet 20 m i polu widzenia o kącie 120°. W chwili wykrycia uruchamia on spust migawki w zaledwie 0,3 sekundy. Daje to gwarancję, że zdjęcia i filmy zostaną zrobione natychmiast. W zależności od wybranego urządzenia dane są zapisywane na karcie pamięci SD lub wysyłane bezpośrednio na smartfon właściciela. Jest to możliwe za sprawą łączności fotopułapek z sieciami 3G i LTE. Parametry związane z liczbą fotografii, ich rozdzielczością i nie tylko określisz za pomocą wyświetlacza LCD.

Podzespoły kamer są chronione przez solidne obudowy znoszące warunki panujące na zewnątrz. Wytrzymują m.in. działanie wody czy kurzu. Dla dodatkowego zabezpieczenia warto wybrać stalową skrzynkę dostępną w ofercie sklepu expondo.pl. Jej konstrukcja nie tylko cechuje się odpornością na warunki atmosferyczne, ale i uszkodzenia spowodowane przez zwierzęta czy wandali. Ponadto jej kolorystyka świetnie wtapia się w otoczenie, przez co trudno ją dostrzec. Poza dodatkową obudową znajdziesz też panel solarny. Dzięki niemu nie będziesz musiał wymieniać baterii w fotopułapkach. Produkt jest lekki, a zarazem solidny, więc bez problemu posłuży Ci przez wiele lat.

Kontrola dostępu z zamkami elektronicznymi i kartami EM/MF/HID

W celu ochrony dokumentów czy kosztowności przed złodziejami potrzebujesz takich zabezpieczeń jak zamki elektroniczne Stamony. Są to skuteczne, a zarazem proste w obsłudze sprzęty, z którymi zarządzanie dostępami stanie się o wiele prostsze. Elektrozamki wyposażono w klawiatury z dużymi przyciskami z funkcją podświetlenia. Za ich pomocą wprowadzisz wcześniej ustalony PIN. Wybrane modele mogą przechować w swojej pamięci nawet 2000 kombinacji. Dodatkowo zabezpieczenia otworzysz dzięki kompatybilnym kartom dostępu.

Zamki szyfrowe to nie jedyna forma ochrony. W tej kategorii umieściliśmy również nowoczesne czytniki biometryczne i RFID. Pierwszy typ udziela dostępu na podstawie np. linii papilarnych. Funkcjonowanie drugiego rodzaju opiera się na użyciu kart i chipów EM/MF/HID. Należy je przyłożyć, a czytnik sprawdzi, czy dana osoba znajduje się w bazie. Sprzęty poza praktycznością cechują się też energooszczędnością. Wynika to z niewielkiego poboru prądu w stanie spoczynku (do 30 mA).

Wszystkie wyżej wymienione urządzenia do kontroli dostępu wyróżnia wysoka wytrzymałość na działanie wody oraz niskich i wysokich temperatur. Dzięki temu doskonale nadają do użytku na zewnątrz. Ponadto ich solidne obudowy chronią je przed atakami wandali.

Zadbaj o bezpieczeństwo w swoim domu lub biurze. Wybierz profesjonalny sprzęt do zapewniania bezpieczeństwa marki Stamony. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!