Ozonatory wody

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 5 z 5 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Zapomnij o proszkach, płynach, a nawet chlorze z ozonatorami wody ulsonix! 

Wrażliwa skóra, alergie, chęć oszczędzenia to zaledwie część powodów, dla których coraz więcej ludzi chce zrezygnować ze środków do prania ubrań na dobre. Jednak czy można skutecznie usuwać brud, nieprzyjemne zapachy oraz zarazki bez użycia detergentów? Oczywiście! Wystarczy, że kupisz ozonator wody marki ulsonix

Urządzenia do ozonowania z tej kategorii pozwolą Ci nie tylko zaoszczędzić na chemii, ale i poprawić kondycję pralek, basenów, a nawet baterii kuchennych. Bez przeszkód wykorzystasz je w domu, ale sprawdzą się też w hotelach, restauracjach czy na pływalniach. 

Jak się ozonuję wodę? 

Sam proces ozonowania nie jest skomplikowany. Jedyne co musisz zrobić to podłączyć ozonator wody do jej źródła, a urządzenie zajmie się resztą. Ale jeśli chcesz wiedzieć więcej, to chętnie Ci wytłumaczymy, na czym polega ozonowanie wody

Po zainstalowaniu ozonatora woda przepływa przez specjalny system umieszczony w urządzeniu. Dochodzi tam do rozpuszczenia ozonu, czyli trójcząsteczkowego tlenu o silnym działaniu biobójczym. W efekcie uzyskujesz wodę nasyconą tym gazem. Co ciekawe ozonuje się również powietrze. W tym celu potrzebujesz nieco innego sprzętu, a dokładniej mówiąc generatora ozonu.  

Czy warto ozonować wodę? 

Tak! I to z kilku powodów. Jak już wspominaliśmy, ozon ma działanie biobójcze. Co to oznacza? A to, że usuwa z wody wszelkie drobnoustroje – bakterie, wirusy, grzyby, a także glony. Dzięki temu jest zdezynfekowana i bezpieczna do użycia! 

Kolejną zaletą jest brak konieczności stosowania detergentów i chemii. Dlatego ozonatory wody możesz ze spokojem podłączyć do pralki. Ozon nie tylko usunie szkodliwe mikroby, ale także pozwoli pozbyć się brudu i nieprzyjemnych zapachów z ubrań. Jest to świetne rozwiązanie dla alergików o wrażliwej skórze. 

Skoro o wrażliwej skórze mowa, to nie sposób nie wspomnieć o chlorze używanym w basenach. Dzięki ozonatorowi wody możesz ograniczyć jego użycie do minimum! W ten sposób nie tylko ochronisz swoją skórę, ale i zadbasz o doskonałą jakość wody w przydomowym basenie czy jacuzzi ogrodowym

A czy ozonowaną wodę można wykorzystać w kuchni? Oczywiście! Doskonale nadaje się do opłukiwania żywności. Świetnym przykładem są tutaj owoce, które były sprowadzane z egzotycznych krajów. Często są one pryskane specjalnymi preparatami lub pestycydami. Z wodą prosto z ozonatora z łatwością je usuniesz. Poza tym opłuczesz też warzywa, mięso czy ryby. 

Do innych zalet ozonowania wody z pewnością można zaliczyć ogólną czystość wody. Generatory ozonu, podobnie jak zmiękczacze wodyusuwają pierwiastki i związki, które powodują osadzanie się kamienia. Co to oznacza dla Ciebie? Ozonowana woda pozwoli wydłużyć żywotność pralki i innych urządzeń. Ponadto jest w stanie oczyścić je z kamienia i detergentów, które były używane przed zainstalowaniem ozonatora wody. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ozonatora wody? 

Wiesz już, do czego możesz wykorzystać prezentowany sprzęt. Pora wybrać model najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom. W tym celu koniecznie zapoznaj się z parametrami podanymi przez producenta. Poinformują Cię, czy dany ozonator wody spełni Twoje oczekiwania. Na co więc zwrócić uwagę? 

  1. Przeznaczenie – generatory ozonu bardzo często mają z góry określone, do czego zostały stworzone. Sprawdź więc, czy masz do czynienia z ozonatorem do wody basenowej, pralkowym czy do opłukiwania żywności. Spotkasz się też z modelami, które wykorzystasz do różnych zadań. 

  1. Stężenie ozonu – czyli, ile mg trójcząsteczkowego tlenu znajduje się w jednym litrze wody. Przekłada się to na skuteczność dezynfekcji. 

  1. Przepływ – określa, ile litrów wody na minutę przepływa przez urządzenie do ozonowania. 

  1. Temperatura robocza – chodzi o to, jak ciepłą wodę możesz doprowadzić do ozonatora. Producenci podkreślają, że najlepsza jest woda zimna, ponieważ ozon rozpada się w niej znacznie wolniej. 

Poza tym warto sprawdzić, czy generator ozonu do wody w zestawie zawiera niezbędne akcesoria montażowe. Mogą to być węże do podłączenia urządzenia do zaworu z wodą, śruby i kołki do zawieszenia sprzętu na ścianie czy śrubokręt. 

Postaw na wydajną dezynfekcję z ozonatorami wody z oferty sklepu expondo! 

Jeśli szukasz skutecznego ozonatora wody do pralki, basenu czy żywności, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Marka ulsonix dodała do swojej oferty generatory, z którymi skutecznie zdezynfekujesz wodę. Producent jest godny zaufania, ponieważ ma wieloletnie doświadczenie w produkcji nie tylko generatorów ozonu, ale i myjek ultradźwiękowych, odkurzaczy i innych sprzętów do utrzymania czystości. 

W sklepie expondo poza produktami wysokiej jakości, możesz też liczyć na doskonałą obsługę. Robiąc z nami zakupy, otrzymasz aż 3 lata gwarancji na cały asortyment, a także darmowe wysyłki i zwroty. Zapewniamy także 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!