Filtry odwróconej osmozy

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 3 z 3 produktów

Krystalicznie czysta woda z filtrem odwróconej osmozy Aquaphor 

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju filtry do wody. Nie ma się czemu dziwić – duża zawartość składników mineralnych sprawia, że w niektórych miejscach woda jest tak twarda, że kamień osadza się w mgnieniu oka. A do tego dochodzą inne zanieczyszczenia. Jeśli chcesz ich uniknąć, to co powiesz na filtry odwróconej osmozy od Aquaphor

Systemy, które znajdziesz w tej kategorii, doskonale nadają się zarówno do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Dzięki nim nie tylko wydłużysz żywotność takich sprzętów, jak czajniki, ekspresy czy nawet zmywarki gastronomiczne, ale przede wszystkim zadbasz o swoje zdrowie! Wszystko dzięki przemyślanej konstrukcji oraz dużej precyzji filtrowania. 

Na czym polega proces odwróconej osmozy? 

Aby móc wybrać odpowiedni system odwróconej osmozy, warto się lepiej przyjrzeć procesowi, który w nim zachodzi. Dzięki temu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie, a tym samym podejmiesz świadomą decyzję. Na czym więc polega proces odwróconej osmozy

W przeciwieństwie do zwykłych filtrów do wody, w filtrach odwróconej osmozy woda jest przepuszczona przez specjalną membranę pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu wszystkie niepożądane drobinki zostają skutecznie zatrzymane. W zależności od modelu, system odwróconej osmozy jest w stanie oczyścić wodę z: 

  • piasku, 

  • rdzy, 

  • aktywnego chloru, 

  • związków organicznych, 

  • bakterii, 

  • wapnia, magnezu, sodu i potasu. 

Czy odwrócona osmoza zmiękcza wodę? 

W związku z tym, że systemy odwróconej osmozy można wyposażyć we wkłady do usuwania składników mineralnych, świetnie nadają się do zmiękczania wody. Warto jednak zaznaczyć, że twarda woda, może zakłócić wyłapywanie innych zanieczyszczeń. Czy można temu jakoś zaradzić? 

Najlepiej jeśli połączysz filtr do odwróconej osmozy ze zmiękczaczem do wody. Jak to ma pomóc? Zmiękczacze pozwolą usunąć wapń, magnez i inne pierwiastki odpowiedzialne za odkładanie się kamienia. Dzięki temu, gdy woda dojdzie do systemu, będzie wolna od tych składników, więc nie będą one niepotrzebnie zapychać membrany filtra. Znacząco wydłuży to użyteczność wkładów, a jednocześnie zwiększy dokładność oczyszczania. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie filtra odwróconej osmozy? 

Co to znaczy „dobry filtr odwróconej osmozy”? Odpowiedź tak naprawdę zależy od Twoich potrzeb. Podczas gdy Tobie przyda się jeden model, u kogoś innego sprawdzi się kompletnie inny. Jak więc dokonać właściwego wyboru? Na pewno porównaj ze sobą parametry poszczególnych systemów odwróconej osmozy i zestaw je ze swoimi oczekiwaniami. Co dokładnie należy sprawdzić? 

  1. Pojemność – każdy taki system posiada zbiornik, w którym magazynowana jest przefiltrowana woda. Jeśli zamierzasz często z niej korzystać, wówczas warto postawić na większą pojemność. 

  1. Wydajność – mowa tutaj o tym, ile litrów dziennie jest w stanie przefiltrować dany model. 

  1. Liczba stopni – czyli przez ile filtrów jest przepuszczana woda. Podstawą jest wkład polipropylenowy do większych zanieczyszczeń i z węglem aktywnym usuwającym związki organiczne i chlor. Ponadto możesz się spotkać z modelami posiadającymi filtr do zmiękczania wody i wyłapujące drobnoustroje. 

Innymi czynnikami wpływającymi na Twoją decyzję są m.in. elementy wchodzące w skład zestawu. W przypadku filtrów podzlewowych częstym dodatkiem jest bateria kuchenna, którą podłączysz do systemu odwróconej osmozy. 

Skuteczne oczyszczanie wody? Tylko z filtrami odwróconej osmozy od Aquaphor! 

Marka Aquaphor to profesjonalny producent szerokiej gamy filtrów do wody, w tym systemów odwróconej osmozy. Zyskała ona uznanie wśród klientów, jako dostawca dokładnych i wydajnych produktów do oczyszczania wody z zanieczyszczeń. Przekonaj się o ich skuteczności i zamów swój filtr już dziś! 

Nadal nie masz pewności? W takim razie sklep expondo ma dla Ciebie znacznie więcej! Z nami zyskasz aż 3 lata gwarancji. Co najlepsze, oferta dotyczy nie tylko filtrów wody, ale i oczyszczaczy powietrza, sprzętów do kuchni i wszystkich produktów w naszym asortymencie. Ponadto zapewniamy darmowe wysyłki i zwroty, a także 30 dni na rezygnację. Na co więc czekasz? Zrób zakupy z expondo już teraz!