Outlet
Produkty w outlecie to naprawione produkty zwrócone przez klientów lub produkty wystawowe. Mogą mieć niewielkie defekty kosmetyczne, jednak technicznie są całkowicie sprawne. Przysługuje na nie normalne prawo gwarancji i zwrotu.

Produkt: EX20060345

|

Model: IR-DRYER1000

Outlet Promiennik podczerwieni - 1100 W

959,00 zł 1199,00 zł
Ceny zawierają VAT

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 1199,00 zł

Gotowe do wysyłki!

Czas dostawy to ok. 1-3 dni

W 100% bezpieczna płatność

  • Wysoka moc – 1100 W
  • Idealnie gładka powierzchnia po wysuszeniu – zastosowanie światła podczerwonego
  • Dopasowanie ustawienia sprzętu do różnych pojazdów – w pełni regulowana pozycja statywu i nachylenie lampy
  • Wygodna obsługa – regulowane ramię
  • Łatwe przemieszczanie – kółka wyposażone w hamulce

OPIS PRODUKTU

Promiennik podczerwieni MSW – do suszenia farb

Marka MSW Motor Technics oferuje profesjonalny sprzęt przeznaczony do napraw nadwozia samochodów, szczególnie w zakresie suszenia farb (w tym dwuskładnikowych), lakierów, wypełniaczy i żywicy. Promiennik podczerwieni wyposażono w lampę o mocy 1100 W. Model IR-DRYER1000 posiada duży obszar utwardzania oraz regulowaną konstrukcję na kółkach. Dzięki temu zapewnia wygodną obsługę.

Lampa lakiernicza IR – charakterystyka

Najlepszy sposób na wysuszenie farby to zastosowanie promiennika lakierniczego. W przeciwieństwie do klasycznej metody, w której nośnikiem ciepła jest powietrze, promieniowanie wnika w materiał i wysusza go od wewnątrz w kierunku zewnętrznym (działa bezpośrednio na powierzchnię). Nie tworzą się pęcherzyki powietrza, a cały proces przyspiesza. Krótka fala lub bliska podczerwień w zakresie 780 – 1400 nm są nazywane również jasnymi, ponieważ emitują widzialne światło.

Uniwersalność użytkowania sprawia, że lampa IR od MSW nadaje się do eksploatacji wszędzie tam, gdzie suszy się malowane powierzchnie: w warsztatach samochodowych (zajmujących się również pielęgnacją aut), lakierniach, garażach, serwisach itp.

Duża wydajność działania to zasługa lampy grzejącej z mocą 1100 W. Temperaturę kontroluje się w zakresie od 40 do 100°C poprzez zmianę odległości między promiennikiem IR-DRYER1000 a suszoną powierzchnią.

Timer pozwala osiągnąć najlepszy rezultat w zależności od rodzaju farby/lakieru. Promiennik podczerwieni dysponuje zakresem od 0 do 60 minut. Czas ustawia się wygodnym pokrętłem.

Możliwość dogodnego ustawienia to kolejna zaleta urządzenia. Pionowe położenie lampy jest wspomagane przez regulowane ramię. Ponadto jej kąt dopasujesz za pomocą specjalnej dźwigni.

Znaczna powierzchnia suszenia (80 x 50 cm) sprawia, że do obróbki lampą infrared MSW nadają się nawet duże płaszczyzny i elementy. Ruchome ramię usprawnia ustawienie konstrukcji zgodnie z potrzebami, co zwiększa komfort obsługi.

Ochronę lampy osiągnięto dzięki pokrywie z metalowych prętów, które zabezpieczają ją przed czynnikami zewnętrznymi (lekkimi uderzeniami i uszkodzeniami). Mobilność gwarantują urządzeniu IR-DRYER1000 kółka z hamulcami.

DANE TECHNICZNE

Oceny i opinie