W obniżonej cenie

Produkt: EX10061770

|

Model: MSW-RPTV-VC

Tester szczelności głowicy - 7 elementów - silniki benzynowe, Diesla, na gaz

179,00 zł 189,00 zł
Ceny zawierają VAT

Najniższa cena z ostatnich 30 dni przed obniżką: 189,00 zł

Gotowe do wysyłki!

Czas dostawy to ok. 1-3 dni

W 100% bezpieczna płatność

  • Niezawodność – wykrywa uszkodzone uszczelki głowicy cylindrów, pęknięcia w bloku silnika lub uszkodzone uszczelki tulei cylindrów
  • Łatwa obsługa – zmiana koloru środka testowego wykrywa dwutlenek węgla w płynie chłodniczym, a tym samym wyciek
  • Uniwersalność – może być stosowany do badania silników gazowych, benzynowych i Diesla
  • Wysoka jakość – wykonanie z trwałych materiałów, m.in. tworzywa sztucznego i miedzi
  • Mobilność – komplet dostarczany jest w praktycznej walizce transportowej

OPIS PRODUKTU

Tester szczelności głowicy od MSW zapobiega poważnym awariom silnika

Czy Twój samochód ma czasami problemy z rozruchem, traci płyn chłodniczy lub szybko się przegrzewa? Przyczyną może być uszkodzona głowica cylindra. Dzięki testerowi szczelności głowicy szybko i niezawodnie zdiagnozujesz problem. Narzędzie umożliwia to nawet bez demontażu podzespołów. Użyj skutecznego testera uszczelki pod głowicą do naprawy i konserwacji auta w swoim warsztacie samochodowym.

Tester szczelności układu chłodzenia pozwala wykryć CO2

Tester szczelności głowicy wskazuje czy w płynie chłodniczym pojazdów z silnikami benzynowymi, gazowymi czy Diesla znajduje się dwutlenek węgla (CO2). W tym celu narzędzie wykorzystuje środek kontrastowy (brak w zestawie), który zmienia kolor po wykryciu gazu. Jednym z powodów może być nieszczelność głowicy cylindra, w takim przypadku należy ją szybko wymienić. Innymi przyczynami mogą być pęknięcia w bloku cylindra lub wadliwe uszczelki w tulei cylindra.

Tester szczelności układu chłodzenia został wyposażony w stożkowy korek umieszczany bezpośrednio w zbiorniku wyrównawczym płynu chłodniczego. Ciecz jest podawana bezpośrednio za pomocą pompki. Dzięki temu tester idealnie nadaje się do rutynowych testów lub prac serwisowych. Sprzęt umożliwia wykrywanie nawet małych nieszczelności występujących przy wysokim ciśnieniu i dużych obciążeniach. Można je zdiagnozować bez czasochłonnych prac demontażowych.

Dzięki dołączonemu adapterowi urządzenia użyjesz do wielu modeli pojazdów, na przykład takich producentów jak: Mercedes-Benz, GM (Buick) i Jeep, Peugeot, Subaru, GM (Nova, Spectrum i Sprint), Nissan, Mazda, Toyota, Infiniti, Geo, Isuzu i Ford. Zestaw nadaje się również do wyszukiwania nieszczelności w modelach Hondy, Toyoty, Suzuki, Mitsubishi, Chryslera i Acury.

Wszystkie części testera szczelności głowicy są dostarczane w poręcznej walizce transportowej. W zestawie znajdują się też dwie puste butelki na niezbędny środek kontrastowy (brak w zestawie).

DANE TECHNICZNE