Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 12 z 12 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Wszelkiego rodzaju rury z metalu lub tworzywa stanowią nieodłączny element wielu branż. Wykorzystuje się je najczęściej przy zakładaniu instalacji grzewczych czy wodociągowych, ale stosuje się je również w motoryzacji lub do stworzenia solidnych konstrukcji. Nierzadko trzeba odpowiednio ukształtować materiał, aby spełniał on swoje zadanie. W tym celu marka MSW stworzyła idealne rozwiązania.

Wysokiej jakości narzędzia do obróbki rur tego niemieckiego producenta stanowią świetny dodatek podczas prac profesjonalnych, a także hobbystycznych. W tej kategorii znajdziesz praktyczne giętarki obsługiwane ręcznie, uniwersalne walcarki oraz wydajne otwornice do rur. Dzięki nim będziesz w stanie uzyskać wymagane kształty i długości materiałów. Sprawdź też ofertę narzędzi do obróbki blach, poręcznych uchwytów do szyb czy pras warsztatowych.

Giętarki i walcarki do rur MSW

W uzyskaniu odpowiedniego zagięcia rur potrzebujesz odpowiednich sprzętów takich jak zaginarki marki MSW. Niemiecki producent ma w swoim asortymencie różnego rodzaju maszyny np. giętarki kuszowe. Najlepiej sprawdzają się przy formowaniu rur miedzianych, XPAP, PEX i innych stosowanych m.in. do zakładania instalacji grzewczych. Dzięki tym zaginarkom uzyskasz kolanko o kącie nawet 90°. Cały proces jest na tyle delikatny, że materiał nie pęka i nie kruszy się. Dopasowanie do średnicy obrabianej rury umożliwiają głowice o różnych rozmiarach znajdujące się w zestawach.

Dysponujemy również szerokim wyborem giętarek oraz walcarek mocowanych do podłoża lub blatów stołów. Ich konstrukcja pozwala na wyginanie rur stalowych, a niektóre modele nadają się też do obróbki płaskowników, ceowników czy profili kwadratowych lub prostokątnych. W zależności od urządzenia elementy możesz wygiąć nawet do 360°. Ponadto w zestawach części zaginarek znajdziesz matryce dostosowane do średnich obrabianych elementów. Wygodną obsługę zapewniają poręczne dźwignie. Za wieloletnią trwałość oraz odporność na intensywną pracę odpowiadają materiały wykorzystane do stworzenia narzędzi. Zastosowano m.in. stal niskowęglową oraz węglową wyróżniające się perfekcyjną wytrzymałością.

Otwornice i przecinarki do rur MSW

Poza urządzeniami do kształtowania rur sklep expondo.pl oferuje też sprzęty przeznaczone do cięcia tych materiałów. Do wykrawania otworów najlepiej sprawdzą się uniwersalne otwornice. Ich wszechstronność wynika z możliwości zamontowania w nich ostrzy, frezów czy pił o różnych średnicach. Maszyny pozwalają też na wykonywanie cięć pod kątem. Dla ułatwienia regulacji zastosowano w nich kątomierze. Otwornice są napędzane za pomocą wiertarek elektrycznych. Wystarczy zamocować elektronarzędzie do końca trzpienia i rozpocząć obróbkę.

Wycinarki z kolei są obsługiwane ręcznie za pomocą długich dźwigni. Doskonale nadają się zarówno do pracy w pionie, jak i w poziomie. Wykonano je ze stali węglowej, co gwarantuje, że produkt nie ulegnie zepsuciu nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Wybierz narzędzia do obróbki rur marki MSW. Za ich pomocą praca w Twoim warsztacie stanie się o wiele efektywniejsza. Przekonaj się o skuteczności giętarek i wycinarek już dziś! Czekamy na Twoje zamówienie.