Kratki i obrzeża trawnikowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 7 z 7 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Pielęgnacja zieleni z ofertą sklepu expondo.pl 

Aby rośliny zdrowo rosły i mogły cieszyć oko, muszą być odpowiednio pielęgnowane. Dlatego sklep expondo.pl kieruje swoją ofertę do wszystkich, którzy pielęgnują ogródki działkowe, przydomowe ogrody, a także parki i inne tereny. Pielęgnacja zieleni kojarzy się zwykle z pracami wymagającymi użycia maszyn ogrodniczych, np. rębaków czy nożyc do żywopłotu. Jest to prawidłowe skojarzenie, ale trzeba też koniecznie pamiętać o błahych tylko z pozoru elementach, takich jak kratka ogrodowa.  

Marka hillvert oferuje czarne i zielone kratki ogrodowe oraz pasujące do nich obrzeża trawnikowe. Z przedstawionymi akcesoriami zaprojektujesz piękny trawnik, o który później będziesz z łatwością dbać (np. przy użyciu zbiorników na deszczówkę). Dowiedz się, dlaczego przedstawione w tej kategorii produkty są aż tak ważne. 

Dlaczego warto kupić kratkę ogrodową? 

Wyjaśnijmy najpierw, czym jest kratka ogrodowa (nazywana też kratką trawnikową). To wykonany z tworzywa sztucznego ażurowy element, który obsiewa się trawą. Nie tylko stabilizuje on podłoże, ale również pozwala swobodnie aranżować przestrzeń. Umożliwia wchłanianie wilgoci do ziemi, w przeciwieństwie do bardzo popularnej współcześnie kostki brukowej. Oprócz aspektu praktycznego kratki ogrodowej koniecznie musimy wspomnieć o chyba najbardziej oczywistej kwestii – wizualnej. Zawsze przecież widok zielonej trawy jest bardziej kojący i przyjazny dla wzroku od np. betonowych płyt.  

Plastikowa kratka trawnikowa charakteryzuje się dużą uniwersalnością. Zastosujesz ją nie tylko w ogrodzie, ale również na parkingach, dojazdach do posesji, drogach pożarowych, ścieżkach dla pieszych, wybiegach dla psów i innych tego rodzaju miejscach. Z kolei tam, gdzie nie ma możliwości utrzymywania żywych roślin (np. na podłogach balkonowych), użyj sztucznej trawy, także z oferty hillvert dostępnej na expondo.pl. 

Na co zwrócić uwagę wybierając kratkę ogrodową? 

Kratki ogrodowe i obrzeża trawnikowe są do siebie bardzo podobne, niemal identyczne. W naszym poradniku zakupowym przedstawiamy ich najważniejsze właściwości. Co zatem musisz brać pod uwagę, kupując kratki? 

  1. Materiał – to najważniejsza cecha, ponieważ odpowiada za wytrzymałość kratek. Ma szczególne znaczenie np. na parkingu, gdzie musi znosić ciągłe obciążenia samochodami. Dlatego najlepiej wybierać produkty z wytrzymałych polipropylenów (w tym HDPE). Często w przypadku kratki trawnikowej parkingowej znajdziesz oznaczenie nacisku podane w tonach.  

  1. Wielkość – zależy od Twoich potrzeb. Producenci oferują zarówno modele kwadratowe (np. 50 x 50 cm), jak i prostokątne (np. 60 x 40 cm).  

  1. Liczbę w zestawie – która pokryje się z wielkością terenu wyznaczoną pod trawnik. To, czy potrzebujesz tylko kilku, czy kilkudziesięciu kratek, musisz zaplanować, projektując trawnik.  

  1. Dopasowanie do obrzeży trawnikowych – jest ściśle związane z wykończeniem całego projektu. Obrzeże trawnikowe to element umożliwiający wykonanie idealnego obramowania Twojego trawnika. Najlepiej dokupować je u tego samego producenta, co kratki. Marka hillvert oferuje nadające się do cięcia obrzeże trawnikowe w zestawie 30 sztuk dopasowane do swoich kratek. Kupując na expondo.pl masz pewność, że elementy stworzą jednolitą całość.  

Wybór kratek i obrzeży to jedno, a ich staranne ułożenie to drugie. Aby na nawierzchni z kratek mogła urosnąć ładna trawa, musisz najpierw przygotować ziemię. Oczyść ją i usuń wierzchnią warstwę. Zagęść, a następnie wysyp warstwę ze żwiru i tłucznia. Ponownie wykorzystaj zagęszczarkę. Na koniec wyrównaj teren piaskiem i ewentualnie użyj walca ogrodowego. Dopiero na tak przygotowanej ziemi możesz modułowo układać kratki. W czynnościach przygotowawczych z pewnością będziesz potrzebować narzędzi ręcznych, takich jak łopata, motyka czy grabie.  

Dlaczego warto wyposażyć swój teren w kratki ogrodowe i inne produkty z expondo.pl?  

Nawierzchnia z kratek ogrodowych marki hillvert pozwala ustabilizować podłoże i stworzyć na nim trawnik. Jednocześnie zapobiega powstawaniu kałuż oraz pozwala swobodnie wsiąkać deszczówce w ziemię. Kratki wraz z pasującymi obrzeżami trawnikowymi są bardzo elastyczne. Dzięki temu wyznaczysz za ich pomocą zarówno miejsce parkingowe, jak i powierzchnię pod kompostownik w ogrodzie. Jeśli planujesz samodzielną budowę sprzętu typu kompostownik, prawdopodobnie przydadzą Ci się wózki narzędziowe.  

Jeśli już masz zaprojektowany piękny ogród lub działkę, koniecznie potrzebujesz wyposażyć go w niezbędne meble. W końcu chcesz przyjemnie spędzać tam czas, prawda? Dlatego podstawowym elementem będą leżaki ogrodowe Uniprodo. Doskonale sprawdzą się również na balkonach i tarasach.  

Ogród to dla Ciebie nie tylko miejsce do relaksu, ale również źródło dobrodziejstw natury? Zajmujesz się wytwarzaniem olejków do aromaterapii oraz mieszanek suszonych ziół i kwiatów? Koniecznie sprawdź ofertę trymerów do roślin marki hillvert. Umożliwiają doskonałą i precyzyjną obróbkę mechaniczną, nie uszkadzając przy tym kwiatów.  

Decydując się na zakup u nas kratek ogrodowych i innego sprzętu przydatnego w ogrodzie, otrzymasz nie tylko wysokiej jakości produkty. Zyskujesz także dodatkowe korzyści w postaci darmowej dostawy produktu oraz 3-letniej gwarancji. Choć najprawdopodobniej nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania, możesz je bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni. Nie zwlekaj i złóż zamówienie u nas już teraz!