Pompy do oleju napędowego

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 7 z 7 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Pompa do oleju napędowego marki MSW to Twój wybór 

Pompa do oleju napędowego (tzw. mini cpn) marki MSW to sprzęt przeznaczony do pompowania paliw. Oprócz oleju napędowego nadaje się również do biodiesla i nafty. Pompa do paliwa jest niezwykle elastycznym narzędziem, które sprawdza się w wielu różnych branżach, szczególnie tam, gdzie nie masz ciągłego dostępu do dystrybutorów paliwa. Zatem gdzie może się przydać? 

 • W gospodarstwach domowych do zasilania np. instalacji grzewczych, 

 • w transporcie do tankowania samochodów osobowych i ciężarowych, 

 • w rolnictwie do tankowania sprzętów i maszyn rolniczych, 

 • w górnictwie do zasilania maszyn. 

Zamów ją w sklepie expondo do swojego domu, gospodarstwa, garażu lub warsztatu. Pompa do tankowania paliwa przyda Ci się nieraz!  

Do czego jeszcze użyjesz pompy do paliwa? 

A co zrobić, jeśli chcesz wypompować paliwo? Wtedy rozwiązaniem staje się pompa do spuszczania paliwa. Najczęściej wykorzystuje się ją w warsztacie przed naprawą pojazdu (np. z koniecznością użycia stojaków do silnika), aby usunąć paliwo. Poza tym istnieją również inne rodzaje pomp.  

Pompa membranowa działa dzięki naprzemiennemu wypychaniu cieczy przez dwie membrany napędzane sprężonym powietrzem. Przekłada się to na brak przecieków. Dlatego przedstawione rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku pompowania agresywnych cieczy: różnych paliw, alkoholi, rozpuszczalników, farb, lakierów itd. Oprócz pompy membranowej w naszej ofercie znajdziesz również pompę do mocznika, która także świetnie radzi sobie z różnymi cieczami.  

Która pompa do paliwa będzie najlepsza dla Ciebie? 

Wiesz już, jaki rodzaj paliwa chcesz przepompowywać i masz na oku konkretny rodzaj sprzętu? Przyjrzyj się teraz najważniejszym parametrom pompy do oleju napędowego czy innej tego rodzaju cieczy. Znajdziesz je w poniższym krótkim poradniku zakupowym: 

 1. Moc – w przypadku każdej pompy do paliwa elektrycznej jest to parametr przekładający się na wydajność sprzętu. Krótko mówiąc: im mocniejszy silnik, tym bardziej efektywna praca. Jeśli nie zależy Ci na szczególnej wydajności urządzenia, zdecyduj się na pompę ręczną do paliwa. Sprawdza się ona szczególnie wtedy, kiedy musisz przepompować paliwo z beczki lub innego podobnego zbiornika.  

 1. Napięcie – określa sposób zasilania pompy elektrycznej do paliwa. Na rynku masz do wyboru urządzenia na 230 lub 12 V. Nie masz ich jak zasilać? Jeśli potrzebujesz energii elektrycznej w awaryjnej sytuacji, ratunkiem okażą się przetwornice samochodowe MSW.  

 1. Przepływ – liczony w litrach na minutę decyduje o szybkości działania. Najpopularniejsze modele charakteryzują się przepływem wynoszącym od 40 do 60 l/min. 

 1. Ciśnienie – również przekłada się na wydajność pompy. Standardowo wynosi kilka barów.  

 1. Długość przewodów – wąż ssący i wąż wylotowy, kiedy mają optymalną długość, zapewniają wygodną pracę z pompą do paliwa. Modele dostępne w sklepie expondo dysponują wężami ssącymi o długości ok. 2 m i wylotowymi ok. 4 m.  

Ważnym, choć nie niezbędnym elementem urządzenia, jest licznik. Pompa do paliwa z licznikiem umożliwia odczytywanie bieżącej i całkowitej ilości pompowanego paliwa. Dzięki temu zawsze dokładnie wiesz, ile cieczy dozujesz.  

Zalety pomp do tankowania paliwa marki MSW 

Marka MSW to ceniony producent sprzętu przeznaczonego dla branży motoryzacyjnej i transportowej. Nasi klienci na co dzień korzystają z prostowników czy znajdujących się w tej kategorii pomp do oleju napędowego. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Oto lista zalet. 

 1. Funkcja samozasysania usuwa nagromadzone powietrze z przewodu ssawnego bez konieczności wcześniejszego napełniania kanału dopływowego. Dzięki temu prezentowane urządzenia osiągają wyższy poziom ssania niż pompy odśrodkowe. 

 1. Wbudowane presostaty, czyli specjalne czujniki wykrywające zmiany w ciśnieniu. Gdy ciśnienie jest zbyt niskie lub wysokie, sprzęt automatycznie się wyłącza. Presostaty służą również do uruchamiania/zatrzymywania pomp po otwarciu i zamknięciu zaworów. 

 1. Uchwyty do powieszenia urządzenia na krawędzi pojemników IBC lub TOTE (w wybranych modelach pomp). Uchwyt znacznie ułatwia pracę. 

 1. Liczne adaptery pasujące do wszystkich popularnych modeli samochodów. 

Szukasz czegoś więcej niż dobrej jakości produktów? Mamy więc jeszcze dla Ciebie szereg dodatkowych korzyści. Robiąc zakupy u nas, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment: pompy, narzędzia blacharskie, ściągacze, blokady rozrządu i wiele innych. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już teraz!