Rejestratory temperatury i wilgotności

Rejestratory temperatury i wilgoci oraz stacje pogodowe od Steinberg Systems

Temperatura, wilgotność powietrza, ciśnienie i wiele innych czynników pogodowych ma ogromny wpływ na Twoje codzienne życie. Zwłaszcza jeśli zajmujesz się produkcją, rolnictwem lub inną branżą, w której nawet najmniejsza zmiana w czynnikach zewnętrznych może zaważyć na jakości produktu. Jak więc się przed tym ustrzec? Z rejestratorami temperatury i wilgoci od Steinberg Systems!

Jak łatwo się domyślić, są to urządzenia, które mierzą i rejestrują temperaturę, wilgotność i inne zjawiska. Pozwalają monitorować warunki panujące wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki nim będziesz w stanie zaobserwować niepokojące zmiany i podjąć właściwe działania. W tej kategorii znajdziesz następujące urządzenia pomiarowe:

  • rejestratory temperatury i wilgoci powietrza,

  • stacje pogodowe,

  • wilgotnościomierze,

  • pirometry.

Jeśli szukasz narzędzi, z którymi sprawdzisz stan urządzeń elektrycznych i elektronicznych, to polecamy naszą szeroką gamę multimetrów cyfrowych.

Jaki rejestrator temperatury i wilgoci wybrać?

Rejestratory danych temperatury i wilgotności są jednym z najbardziej popularnych rodzajów sprzętów pomiarowych. Z tego powodu oferta marki Steinberg Systems zawiera wiele różnych modeli. Który okaże się najlepszy dla Ciebie?

Dla kogo rejestratory temperatury i wilgotności?

Główne zastosowanie rejestratorów temperatury i wilgotności znajduje się w przemyśle, gdzie służą do monitorowania przestrzeni roboczych i magazynowych. Jeśli zajmujesz się produkcją, to wiesz, jak duże znaczenie ma wpływ czynników zewnętrznych. Dlatego dokładna wiedza dotycząca poziomu temperatury i wilgotności powietrza jest niezbędna.

Doskonałym tego przykładem są przedsiębiorstwa z branży spożywczej. W takich firmach rejestratorów temperatury i wilgotności użyjesz, aby upewnić się, że produkty są przechowywane w warunkach, w których jedzenie się nie zepsuje. Loggery temperatury i wilgotności wykorzystasz też w magazynach materiałów budowlanych, np. cementu, a także delikatnych urządzeń takich jak przyrządy geodezyjne. Nadmierna wilgoć może je bowiem nieodwracalnie uszkodzić.

Rejestratory temperatury znajdą też zastosowanie w rolnictwie. Dokładniej mówiąc, przydadzą się do śledzenia warunków, w których rozwijają się rośliny i zwierzęta. Zamontujesz je m.in. w szklarniach, oborach czy stajniach. Rejestratory temperatury i wilgotności warto też zastosować w silosach i magazynach z paszą dla zwierząt. Dzięki temu unikniesz marnowania cennego pokarmu i zapewnisz, że produkty pozostaną dłużej świeże!

Prowadzisz gospodarstwo rolne i chcesz je ochronić przed niechcianymi gośćmi? Sprawdź naszą ofertę kamer inspekcyjnych, z którymi skutecznie sprawdzisz, czy ktoś niepowołany zbliża się do Twojej posesji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie rejestratorów temperatury i wilgotności?

Wybierając rejestrator temperatury i wilgotności dla siebie, warto porównać różne parametry tych urządzeń. Dzięki temu podejmiesz świadomą decyzję i unikniesz zakupu felernego produktu. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze?

  1. Zakres pomiaru – czyli w jakim zakresie jest mierzona temperatura i wilgotność.

  1. Dokładność pomiaru – określa, z jaką precyzją narzędzie jest w stanie odczytać rzeczywiste warunki panujące w jego otoczeniu.

  1. Pojemność pomiaru – chodzi o to, ile rekordów jest w stanie zapisać logger.

  1. Łączność – warto sprawdzić, czy rejestrator połączy się z Twoim komputerem bezprzewodowo (WiFi, Bluetooth), czy za pomocą USB.

Niektóre modele posiadają także ekrany umożliwiające sprawdzenie temperatury i wilgotności bez konieczności podłączania rejestratora do komputera.

Jaką stację pogodową wybrać?

Jak można się łatwo domyślić, stacje pogodowe służą do monitorowania różnych zjawisk atmosferycznych w Twoim otoczeniu. Łączą one w sobie różne urządzenia pomiarowe i pozwalają sprawdzić m.in. temperaturę, w tym odczuwalną, wilgotność powietrza, poziom opadów, siłę wiatru, a także fazę Księżyca czy stopień jasności. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, więc warto się dowiedzieć, do czego możesz je wykorzystać.

Dla kogo stacje pogodowe?

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, do czego potrzebujesz stacji pogodowej Steinberg Systems. Z pewnością przyda Ci się ona, jeśli interesujesz się meteorologią i chcesz badać zjawiska atmosferyczne. Szeroki zakres pomiarów umożliwi Ci uzyskanie bardzo dokładnych danych, które następnie wykorzystasz do ustalenia zbliżających się zmian w pogodzie.

Oczywiście informacje, które zdobędziesz, możesz wykorzystać do celów naukowych lub w branżach, dla których sytuacja pogodowa jest bardzo istotna. Jednym z takich obszarów bez wątpienia jest rolnictwo. Nagłe przymrozki, intensywne opady czy silne wiatry mogą skutecznie zniszczyć całe plony. Z dokładną stacją pogodową masz szansę się na nie przygotować. Możesz np. wyciągnąć nagrzewnice, aby podnieść nieco temperaturę i zminimalizować wpływ mrozu.

Ponadto stacje będą bardzo przydatne osobom uprawiającym sporty wodne, żeglarstwo czy wędkarstwo. Warto mieć na oku panujące warunki, aby później nie wypłynąć na otwarte wody tylko po to, żeby wrócić z powodu nadciągającego sztormu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie stacji pogodowej?

Szeroka gama produktów i modeli może przysporzyć bólu głowy. Aby go uniknąć, dobrze jest wiedzieć, na co patrzeć przy zakupie własnej stacji pogodowej. Sprawdź, co wpłynie na Twoją decyzję przy wyborze produktu?

  1. Zakres pomiaru – chodzi o to, ile różnych zjawisk stacja jest w stanie zmierzyć i w jakich zakresach.

  1. Dokładność pomiaru – tak samo, jak w przypadku rejestratorów temperatury i wilgotności – im dokładniejszy sprzęt, tym lepiej oddaje rzeczywisty stan.

  1. Łączność – najlepsze stacje pogodowe pozwalają na bezprzewodowe podłączenie miernika z komputerem.

Do innych atutów stacji pogodowych zalicza się dodatkowe czujniki (im jest ich więcej, tym bardziej wiarygodny wynik uzyskasz), łatwość obsługi na odległość czy możliwość zmiany jednostek pomiaru.

Jaki wilgotnościomierz i termometr wybrać?

Ostatnią grupą produktów w tej kategorii są wilgotnościomierze i termometry. Podobnie jak wcześniej opisywane rejestratory, służą do mierzenia temperatury i wilgotności. Różnica polega jednak na tym, że nie sprawdzają one warunków panujących w otoczeniu, a konkretne obiekty. Jak możesz to wykorzystać?

Dla kogo higrometry i pirometry?

Zacznijmy od wilgotnościomierzy, nazywanych też higrometrami. Dzięki nim skontrolujesz poziom zawilgocenia danego przedmiotu. Jest to szczególnie ważne w przypadku materiałów sypkich, które pod wpływem wody, mogłyby się zbrylić i zepsuć. Świetnym tego przykładem jest zboże. Z wilgotnościomierzem do zboża sprawdzisz więc, czy jest ono odpowiednio suche do przechowywania. W przeciwnym razie mogłaby się rozwinąć pleśń i zniszczyć całość.

Kolejnym obszarem zastosowań higrometrów jest budownictwo. Cement, tynki i wiele innych sypkich materiałów w wyniku działania wilgoci mogą stać się kompletnie bezużyteczne. Ponadto znajdziesz też specjalne wilgotnościomierze budowlane, z którymi sprawdzisz wilgotność ścian, sufitów i murów. Jest to ważne, ponieważ położenie tynku na zawilgoconej ścianę może spowodować jego późniejsza odpadanie. Dlatego warto wcześniej chwycić za higrometr, a w razie potrzeby skorzystać z osuszaczy budowlanych.

Wilgotnościomierze przydadzą się również do skontrolowania opału. Chodzi zarówno o drewno, pellet, jak i ekogroszek. Dlaczego jest to istotne? Wilgotny opał potrzebuje znacznie więcej energii, aby nie tylko się spalić, ale i osuszyć. W efekcie wytwarza mniej ciepła. Poza tym nadmierna wilgoć sprzyja szybszemu zapychaniu się komina. Jeśli chcesz samodzielnie wytwarzać opał, to skorzystaj z profesjonalnych peleciarek.

Skoro o cieple mowa, to czas powiedzieć parę słów o termometrach. Do wyboru masz dwa rodzaje:

  • termometry cyfrowe z sondami,

  • bezdotykowe pirometry na podczerwień.

Pierwszy rodzaj posłuży Ci do kontrolowania temperatury różnych substancji w celu sprawdzenia ich jakości. Termometry cyfrowe przydadzą się więc przy produkcji farb, olejów, tworzyw sztucznych i nie tylko. Będą też niezastąpione w laboratoriach, gdzie przeprowadza się szereg eksperymentów z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Z kolei pirometry na podczerwień umożliwiają skontrolowanie przedmiotów bez konieczności zbliżania się do nich. Wszystko dzięki wiązce światła podczerwonego, która sprawdza aktualną temperaturę powierzchni. Termometr bezdotykowy sprawdzi się więc podczas testów urządzeń grzewczych, ale również w użytku prywatnym np. w kuchni czy przydomowym warsztacie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wilgotnościomierzy i termometrów?

Podobnie jak w przypadku rejestratorów temperatury i wilgotności oraz stacji pogodowych, tutaj również warto zapoznać się z najistotniejszymi atrybutami prezentowanych urządzeń. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie higrometrów i pirometrów?

  1. Zakres pomiaru – po raz kolejny jednym z najważniejszych parametrów jest zakres, w jakim mierzą te urządzenia.

  1. Dokładność pomiaru – czyli, jak bliski rzeczywistości jest uzyskany wynik.

  1. Wyświetlacz – powinien umożliwić odczytanie rezultatu nawet w ciemnych pomieszczeniach.

  1. Żywotność baterii – bywa, że testy należy wykonywać przez wiele godzin. Dobrze, żeby zasilanie mierników było w stanie to wytrzymać.

Bardzo praktycznym elementem zarówno wilgotnościomierzy, jak i termometrów cyfrowych jest obecność etui lub futerału. Pozwalają one wygodnie przenieść urządzenie oraz przechować je razem z dołączonymi akcesoriami.

Profesjonalne rejestratory temperatury i wilgotności marki Steinberg System. Sprawdź je teraz!

Niemiecka marka Steinberg System to renomowany producent narzędzi pomiarowych, które znalazły zastosowanie w wielu branżach w całej Europie. Stosuje się je w budownictwie, elektryce, hydraulice i nie tylko. Nasi klienci docenili wysoką precyzję uzyskanych pomiarów oraz łatwość obsługi urządzeń. Nie inaczej jest z rejestratorami temperatury i wilgotności. Przekonaj się już dziś o praktyczności produktów Steinberg Systems!

Nadal się wahasz? Może to przechyli szalę w stronę dokonania zakupu w expondo. Kupując u nas, zyskasz aż 3 lata gwarancji na cały asortyment oraz darmowe wysyłki i zwroty. Oferujemy również 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Nie ma na co czekać – złóż zamówienie w expondo już dziś!