Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Zestaw Spawarka TIG - 200 A - 230 V - Puls + Maska spawalnicza - Eagle Eye - ADVANCED

Stamos Germany
Producent: Stamos Germany
Artykuł nie jest obecnie dostępny!
Poinformuj mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Ten produkt jest aktualnie niedostępny.

1339,00 zł

Raty: 147,29 zł x 10 rat

Leasing: od 108,86 zł
1339,00 zł

Raty: 147,29 zł x 10 rat

Leasing: od 108,86 zł
Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 300 5000

 
Spawarka TIG - 200 A - 230 V - Puls Wysokiej klasy spawarka TIG została wyprodukowana przez...więcej

Spawarka TIG - 200 A - 230 V - Puls

Wysokiej klasy spawarka TIG została wyprodukowana przez uznaną markę Stamos Germany. Funkcjonalne urządzenie dobrze sprawdza się w użytku komercyjnym, np. w halach produkcyjnych, stoczniach, zakładach konstrukcyjnych i mechanicznych. Odnajdzie się również w wykorzystaniu amatorskim. Model S-WIGMA 200P jest wytrzymały, świetnie znosi intensywną eksploatację.

Spawarka inwertorowa MOSFET - charakterystyka

Efektywna technologia MOSFET pozwala na zoptymalizowanie poboru energii przez oferowany model S-WIGMA 200P. W efekcie sprzęt posiada niewielkie wymiary oraz cechuje się wysokim stopniem niezawodności. Dzięki wykorzystanemu rozwiązaniu osiągnięto wydajność sięgającą 93%.

Metoda TIG opiera się na spawaniu elektrodami nietopliwymi. Sposób umożliwia uzyskanie spawu o bardzo wysokiej jakości. Ilość odprysków i iskier jest minimalna, nie powstaje żużel, a spoina nie wymaga czyszczenia. Trybu tego można używać do pracy we wszystkich pozycjach, szczególnie dobrze nadaje się do łączenia ze sobą cienkich elementów – już od 0,5 mm. Elektrodą nietopliwą spawa się magnez, miedź, nikiel, tytan, żelazo i ich stopy. Spawacz ma wysoką kontrolę nad jeziorkiem oraz nie musi często wymieniać elektrod, dlatego praca jest bardzo wydajna. Metale można spawać z wykorzystaniem spoiwa.

Tryb MMA polega na łączeniu metali za pomocą elektrody otulonej. To wszechstronna metoda, którą da się stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń (także na wietrze). Spawać można nią już 1,5 mm elementy z różnych metali oraz ich stopów, np. stali niestopowych i stopowych, żeliwa, miedzi, niklu itp. Uzyskiwana spoina ma dobre właściwości mechaniczne.

Użyteczne funkcje znacznie ułatwiają pracę z urządzeniem od Stamos Germany. Oferowana spawarka TIG dysponuje następującymi opcjami:

 • Bezdotykowe zajarzenie łuku (HF): umożliwia rozpoczęcie pracy bez konieczności pocierania o materiał
 • Puls: gwarantuje czystą i pewną pracę zwłaszcza z lekkimi metalami; polega na chwilowym zmniejszeniu mocy prądu bez zwiększenia temperatury
 • Częstotliwość pulsu: regulacja częstotliwości podczas pracy w trybie impulsowym
 • Hot Start: ułatwia zajarzenie łuku bez ryzyka przylepienia elektrody
 • Czas opadania prądu: zmniejsza ryzyko wystąpienia rybiego oka lub pęknięcia krateru
 • Prąd bazowy: oferuje niski prąd, który utrzymuje łuk w trybie impulsowym
 • Prąd impulsu: wartość szczytowa prądu (opcja dla Puls)

Pomysłowa konstrukcja modelu S-WIGMA 200P wpływa na ergonomię pracy. Panel sterowniczy jest czytelny, a przyciski i bezstopniowe pokrętła dość duże, by obsługiwać je w rękawicach. Kontrolki LED informują o ewentualnych nieprawidłowościach. Maszyna do spawania posiada także niezawodny elektrozawór gazu. Całość jest lekka i łatwa do przeniesienia.

Prezentowana spawarka TIG jest urządzeniem przydatnym do spawania konstrukcji stalowych w przemyśle stoczniowym, branży produkcyjnej, w pracach instalacyjnych na budowach (także na wysokościach i w terenie). Sprawdzi się też w małych warsztatach naprawczych. Model S-WIGMA 200P został wykonany zgodnie z niemieckimi standardami jakości, co gwarantuje marka Stamos Germany.

 • Wydajność – technologia MOSFET
 • Użyteczność – dużo funkcji
 • Wszechstronność – spawanie metali spawalnych
 • Wygoda – praca we wszystkich pozycjach
 • Mobilność – kompaktowa konstrukcja

Maska spawalnicza Stamos Germany Eagle Eye

Przyłbica spawalnicza Eagle Eye marki Stamos Germany to profesjonalny i nowoczesny sprzęt, który pozwala na bezpieczną oraz komfortową pracę spawaczom o zaawansowanych umiejętnościach. Sprawdzi się w przemyśle, produkcji, rzemiośle, podczas napraw, a także w pracach amatorskich. Do zakupu przekonuje połączenie korzystnej ceny i jakość użytych materiałów. Maski spawalnicze niemieckiej marki to nie tylko podstawa bezpieczeństwa operatora, ale także fenomenalny design pokazujący, że spawanie wcale nie musi być nudne.

Maska spawalnicza Stamos Germany Eagle Eye – cechy i funkcje

Szybkę ochronną, zastosowaną w modelu Eagle Eye, wykonano z poliwęglanu. Użyte tworzywo polimerowe posiada dużą przezroczystość i udarność (podobnie jak pleksiglas). Jego atut stanowi jednak większa wytrzymałość, gdyż charakteryzuje się niemal taką twardością i odpornością na ściskanie jak aluminium. Szerokie pole widzenia, o wymiarach 98 x 44 mm, umożliwia obserwację wszystkich istotnych szczegółów podczas spawania.

Szeroki zakres regulacji stopnia zaciemnienia (DIN 9 - 13), który posiada maska spawalnicza Stamos Germany, pozwala odpowiednio chronić twarz i wzrok spawacza przed negatywnym wpływem promieni podczerwonych (IR) i ultrafioletowych (UV). Są one skutecznie odbijane i pochłaniane przez filtr. Dzięki temu do oczu spawacza dociera jedynie światło widzialne.

Czas reakcji, wynoszący w modelu Eagel Eye 1 / 16000 s, zapewnia ciągłą ochronę przed promieniowaniem. Tak krótki moment jest porównywalny z otwarciem migawki w wysokiej jakości aparatach fotograficznych. Dzięki wykorzystanemu rozwiązaniu można rozpocząć pracę bez konieczności zbytniego obciążania wzroku oraz czekania na przyzwyczajenie oczu do nowych warunków.

Nylonowa przyłbica spawalnicza skutecznie zabezpiecza głowę przed wysoką temperaturą i iskrami. Ze względu na swoją niewielką masę (jedynie 550 g) pozwala na komfortową pracę, bez nadmiernego obciążania karku. Tym, co wyróżnia maskę jest niebywale efektowny, przykuwający uwagę design: dynamiczny wizerunek agresywnego orła.

Funkcja szlifowania (GRIND) – po zakończeniu spawania zwykle wygładzamy spawy. Ta opcja pozwala na automatyczne wyłączenie zaciemnienia i swobodne szlifowanie spoin bez zdejmowania przyłbicy, czy jej zmiany. Tym samym oszczędza się czas i podnosi komfort pracy. A wszystko to dzięki ustawieniom pokrętła z boku maski.

Regulacja opaski na 1300 sposobów w modelu Eagle Eye zapewnia jej dokładne, indywidualne dopasowanie do kształtu i obwodu głowy. Ponadto przyłbica spawalnicza umożliwia ustawienie odległości pomiędzy wizjerem a twarzą, przy użyciu pokręteł znajdujących się po obu stronach maski. Uniwersalny rozmiar docenią praktycznie wszyscy spawacze.

Maska spawalnicza Stamos Germany Eagle Eye Advanced Series to nowoczesny sprzęt, zaprojektowany z myślą o operatorach z dużym doświadczeniem. Zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i wygodę podczas pracy. Model Eagle Eye to świetne parametry w dobrej cenie. Marka Stamos Germany oferując nietuzinkowe rozwiązania i fenomenalne malowanie odchodzi od utartych schematów i pokazuje, że spawanie może być intrygujące.

Maskę pakujemy w solidne opakowanie, które zabezpiecza ją przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie transportu.

 • Regulacja odległości między twarzą a wizjerem zwiększająca komfort pracy
 • Łatwa w wymianie szybka poliwęglanowa zapewniająca stosowanie maski przez długi czas
 • Szerokie pole widzenia (98 x 44 mm) pozwalające dokładnie obserwować wszystkie szczegóły podczas spawania
 • Opcja szlifowania umożliwiająca dalszą obróbkę spawu bez konieczności zmiany maski
Model S-WIGMA 200P
Nr katalogowy 2009
Stan artykułu Nowy
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Materiał obudowy Plastik, stal
Znamionowy prąd wejściowy 14 A
Maks. prąd wejściowy 20 A
Znamionowa moc wejściowa 3 kVA
Maks. moc wejściowa 4,3 kVA
Napięcie biegu jałowego 56 V
Prąd spawania TIG 5-200 A
Prąd spawania MMA 5-200 A
Prąd Puls 5-200 A
Cykl pracy 60%
Prąd spawania przy cyklu 60% 200 A
Prąd spawania przy cyklu 100% 154 A
Częstotliwość pulsu 0,5 ÷ 25 Hz
Prąd bazowy 10-90%
Wypływ gazu 3 s
Czas opadania 0-5 s
Częstotliwość prądu wyjściowego 60 Hz
Spawanie w zakresie grubości 0,5-8 mm
Średnica elektrody TIG 1-3,2 mm
Średnica elektrody MMA 1-4 mm
Chłodzenie Wentylator
Klasa izolacji F
Klasa bezpieczeństwa IP21S
Wymiary (DxSxW) 36,50 x 16,00 x 24,00 cm
Waga 13,15 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 63,50 x 29,50 x 40,00 cm
Waga wysyłki 19,20 kg
Model Eagle Eye
Nr katalogowy 2091
Stan artykułu Nowy
Materiał Nylon
Liczba poziomów regulacji nagłowia / liczba kroków 6 / 51
Odległość pomiędzy twarzą a wizjerem Regulowan A
Pole widzenia 98 x 44 mm
Liczba czujników 2
Zasilanie Ogniwa słoneczne
Stopień zaciemnienia DIN 9 - 13
Stopień zaciemnienia w trybie rozjaśnionym DIN 3,5
Czas załączenia 1 / 16000 s
Opóźnienie rozjaśnienia 0,25 - 0,3 s / 0,65 - 0,8 s
Minimalny prąd spawania 10 A
Klasa optyczna 1
Klasa rozproszenia światła 2
Jednorodność 1
Klasa przepuszczania światła w zależności od kąta patrzenia 2

Zastosowane technologie

MOSFET - technologia zapewnia najwyższą wydajność, przy niewielkich wymiarach i masie urządzenia. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93 %. Prąd spawania charakteryzuje się stabilnością, co gwarantuje precyzyjną spoinę.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.
CERTYFIKAT ROHS

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

BEZDOTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU - umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego spoiny w trybie TIG (z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości).
PRĄD SPAWANIA
CZAS OPADANIA PRĄDU - czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada: z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego.
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU - czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.
PULS - funkcja pozwala zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła do materiału. Idealnie nadaje się do spawania cienkich arkuszy blach. W przypadku spawania MIG doskonale sprawdza się przy obróbce aluminium.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU - częstotliwość impulsów podczas spawania w trybie PULS.
PRĄD IMPULSU - wartość szczytowa prądu w trybie PULS.
PRĄD BAZOWY - prąd podtrzymujący łuk w trybie PULS.
2T - funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA - wybór trybu spawania.

Kontrolki / wskaźniki

PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Oferujemy następujący komplet:

 • Spawarka
 • Uchwyt MMA z przewodem – dł. 3,6 m
 • Uchwyt TIG z przewodem – 4 m
 • Przewód masowy z zaciskiem – 3,6 m
 • Maska spawalnicza
 • Dysza gazowa – 3 szt.
 • Kapturek długi – 1 szt.
 • Tuleja zaciskowa – 3 szt.
 • Tuleja zaciskowa w obudowie – 1 szt.
 • Torebka na akcesoria

Zestaw jest solidnie zabezpieczony.

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 300 5000
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane