Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

Stamos Selection
Producent: Stamos Selection

Wysyłka natychmiastowa
czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

699,00 zł

Raty: 76,89 zł x 10 rat

Leasing: od 85,24 zł
699,00 zł

Raty: 76,89 zł x 10 rat

Leasing: od 85,24 zł
Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 300 5000

 
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG Spawarka MMA marki Stamos Germany jest wszechstronnym...więcej

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

Spawarka MMA marki Stamos Germany jest wszechstronnym sprzętem umożliwiającym łączenie metali, prace metaloplastyczne, naprawy i renowacje. Nieduże wymiary oraz lekka konstrukcja sprawiają, że model S-WIGMA 200D perfekcyjnie nadaje się do mobilnej eksploatacji. Prąd spawania 200 A, wysoka jakość materiałów i solidne technologie zapewniają stabilne, a także wygodne spawanie.

Spawarka inwertorowa – opis

Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Germany, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

2 metody spawania, którymi dysponuje model S-WIGMA 200D, to MMA i TIG. Można je zmienić, korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału, należy użyć przycisku na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulację prądu gwarantuje cyfrowy potencjometr. Pozwala on precyzyjnie i bezstopniowo kontrolować parametr.

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MMA jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.

Wydajne wentylatory o przepływie powietrza 5,1 m/s gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Materiał ten wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki inwertorowej. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.

Spawarka MMA – tryby pracy

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-WIGMA 200D jest odporna na wahania napięcia.

Hot Start chwilowo podwyższa prąd spawania podczas zajarzenia łuku, aby potem wrócić do poprzedniej wartości. Chroni elektrodę przed przyklejeniem do powierzchni. Arc Force umożliwia spawanie krótkim łukiem przy wzroście wartości prądu. 

Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. Do pracy z nią niezbędny jest uchwyt Lift TIG (nie obejmuje go dostawa). Z naszej oferty można wybrać osobno model o numerze katalogowym 10020727.

Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje, to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Germany zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń.

Szukasz wydajnej spawarki TIG do napraw, renowacji i metaloplastyki? Model S-WIGMA 200D jest dla Ciebie! Marka Stamos Germany oferuje sprzęt o niedużej wadze i kompaktowych rozmiarach. Spawarka TIG 200 A łączy w sobie dużą mobilność, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie. Już dziś zapoznaj się z asortymentem oficjalnego salonu producenta!

 • Szerokie zastosowanie – prace naprawcze, remontowe, metaloplastyczne itp.
 • Wysoka wydajność – technologia inwertorowa IGBT
 • Precyzyjna regulacja prądu – cyfrowy potencjometr
 • Bezpieczeństwo eksploatacji w wilgotnych warunkach – funkcja VRD
 • Duża mobilność – kompaktowa konstrukcja z rączką

Jakiej technologii użyto w tej spawarce?

W modelu S-WIGMA 200D użyto technologii IGBT. Polega ona na zastosowaniu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, wysoka wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Czy łatwo jest ustawić tryb TIG?

Metodę spawania TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku. Do pracy tą metodą niezbędny jest uchwyt TIG. W naszej ofercie najlepszy jest model o numerze katalogowym 10020727.

Model S-WIGMA 200D
Nr katalogowy 10020231
Stan artykułu Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe      230 V / 50 Hz
Prąd maksymalny 200 A
Maks. moc wejściowa 6,6 kVA
Moc wejściowa znamionowa 9 kVA
Napięcie biegu jałowego 63 V
Maks. prąd wejściowy 23,7 A
Maks. moc wejściowa 30,8 A
Moc wejściowa znamionowa 15,4 A
Prąd spawania 10 - 200 A
Prąd spawania w cyklu pracy 100% 100 A
Średnica elektrody MMA 1,6 - 4 mm
Grubość materiału spawanego MMA 1,5 - 8 mm
Grubość materiału spawanego TIG 1 - 6 mm
Długość przewodu zasilającego 2,7 m
Średnica wtyczki przewodu 13 mm
Hot Start Tak
ARC Force Tak
Współczynnik mocy 0,7
Cykl pracy 25%
Wydajność 80%
Klasa izolacji F
Stopień ochrony IP21S
Technologia IGBT
Wymiary (DxSxW) 32,00 x 15,00 x 24,50 cm
Waga 5,60 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 40,00 x 28,00 x 34,00 cm
Waga wysyłki 7,70 kg

Zastosowane technologie

IGBT - tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

PRĄD SPAWANIA
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ARC-FORCE - funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.
LIFTARC

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA - wybór trybu spawania.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

W zestawie S-WIGMA 200D znajdują się:

 • Spawarka
 • Aluminiowy przewód uziemiający pokryty miedzią 300 A, dł. 1,5m, przekrój 25mm2
 • Uchwyt elektrody z aluminiowym przewodem pokrytym miedzią 300 A, dł. 1,5m, przekrój 25mm2
 • Wtyczki przewodów KDP50A – 2 szt.
 • Klucz imbusowy
 • Instrukcja obsługi

Komplet jest przed wysyłką solidnie pakowany, co zabezpiecza go podczas transportu.

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 300 5000
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane