Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

Producent: Stamos Selection | Nr artykułu: EX10020231 | Model: S-WIGMA 200D

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
619,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Produkt jest aktualnie niedostępny

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Najważniejsze cechy produktu

 • Spawarka TIG / MMA
 • Prąd spawania: 200 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Hot Start

Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Germany, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Pokaż więcej Pokaż mniej

2 metody spawania, którymi dysponuje model S-WIGMA 200D, to MMA i TIG. Można je zmienić, korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału, należy użyć przycisku na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulację prądu gwarantuje cyfrowy potencjometr. Pozwala on precyzyjnie i bezstopniowo kontrolować parametr.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MMA jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Wydajne wentylatory o przepływie powietrza 5,1 m/s gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Materiał ten wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki inwertorowej. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-WIGMA 200D jest odporna na wahania napięcia.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Hot Start chwilowo podwyższa prąd spawania podczas zajarzenia łuku, aby potem wrócić do poprzedniej wartości. Chroni elektrodę przed przyklejeniem do powierzchni. Arc Force umożliwia spawanie krótkim łukiem przy wzroście wartości prądu. 

Pokaż więcej Pokaż mniej

Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. Do pracy z nią niezbędny jest uchwyt Lift TIG (nie obejmuje go dostawa). Z naszej oferty można wybrać osobno model o numerze katalogowym 10020727.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje, to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Germany zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń.

Pokaż więcej Pokaż mniej

 • Maks. prąd spawania: 200 A
 • Funkcja Lift TIG z uchwytem 10020727
 • VRD (Voltage Reduction Device)
 • Cyfrowe menu i wyświetlacz
 • Technologia IGBT + Hot Start + ARC Force

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

Spawarka MMA marki Stamos Germany jest wszechstronnym sprzętem umożliwiającym łączenie metali, prace metaloplastyczne, naprawy i renowacje. Nieduże wymiary oraz lekka konstrukcja sprawiają, że model S-WIGMA 200D perfekcyjnie nadaje się do mobilnej eksploatacji. Prąd spawania 200 A, wysoka jakość materiałów i solidne technologie zapewniają stabilne, a także wygodne spawanie.

Spawarka inwertorowa – opis

Szukasz wydajnej spawarki TIG do napraw, renowacji i metaloplastyki? Model S-WIGMA 200D jest dla Ciebie! Marka Stamos Germany oferuje sprzęt o niedużej wadze i kompaktowych rozmiarach. Spawarka TIG 200 A łączy w sobie dużą mobilność, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie. Już dziś zapoznaj się z asortymentem oficjalnego salonu producenta!

 • Szerokie zastosowanie – prace naprawcze, remontowe, metaloplastyczne itp.
 • Wysoka wydajność – technologia inwertorowa IGBT
 • Precyzyjna regulacja prądu – cyfrowy potencjometr
 • Bezpieczeństwo eksploatacji w wilgotnych warunkach – funkcja VRD
 • Duża mobilność – kompaktowa konstrukcja z rączką
Model
S-WIGMA 200D
Nr katalogowy
10020231
Stan artykułu
Nowy
Znamionowe napięcie wejściowe     
230 V / 50 Hz
Prąd maksymalny
200 A
Maks. moc wejściowa
6,6 kVA
Moc wejściowa znamionowa
9 kVA
Napięcie biegu jałowego
63 V
Maks. prąd wejściowy
23,7 A
Maks. moc wejściowa
30,8 A
Moc wejściowa znamionowa
15,4 A
Prąd spawania
10 - 200 A
Prąd spawania w cyklu pracy 100%
100 A
Średnica elektrody MMA
1,6 - 4 mm
Grubość materiału spawanego MMA
1,5 - 8 mm
Grubość materiału spawanego TIG
1 - 6 mm
Długość przewodu zasilającego
2,7 m
Średnica wtyczki przewodu
13 mm
Hot Start
Tak
ARC Force
Tak
Współczynnik mocy
0,7
Cykl pracy
25%
Wydajność
80%
Klasa izolacji
F
Stopień ochrony
IP21S
Technologia
IGBT
Wymiary (DxSxW)
32,00 x 15,00 x 24,50 cm
Waga
5,60 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
40,00 x 28,00 x 34,00 cm
Waga wysyłki
7,70 kg
Rysunek techniczny
Zakres dostawy
 • Spawarka
 • Aluminiowy przewód uziemiający pokryty miedzią 300 A, dł. 1,5m, przekrój 25mm2
 • Uchwyt elektrody z aluminiowym przewodem pokrytym miedzią 300 A, dł. 1,5m, przekrój 25mm2
 • Wtyczki przewodów KDP50A – 2 szt.
 • Klucz imbusowy
 • Instrukcja obsługi
 
IGBT

- tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CERTYFIKAT CE

- urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WENTYLATORY

- zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

 
GAZ OSŁONOWY

- do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
UZIEMIENIE

- z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO

 
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG

 
NAPIĘCIE ZASILANIA

- urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

 
PRĄD SPAWANIA

 
HOT START

- funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.

Pokaż więcejPokaż mniej
 
ARC-FORCE

- funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.

 
SPAWANIE TIG

- spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.

 
SPAWANIE MMA

- spawanie elektrodą otuloną.

 
LIFTARC

 
WŁĄCZNIK ZASILANIA

 
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI

 
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA

- wybór trybu spawania.

 
WYŚWIETLACZ LED

- pokazuje parametry spawania / cięcia.

 
PRZECIĄŻENIE / AWARIA

- lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Pokaż więcejPokaż mniej

Jakiej technologii użyto w tej spawarce?

W modelu S-WIGMA 200D użyto technologii IGBT. Polega ona na zastosowaniu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, wysoka wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

Czy łatwo jest ustawić tryb TIG?

Metodę spawania TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku. Do pracy tą metodą niezbędny jest uchwyt TIG. W naszej ofercie najlepszy jest model o numerze katalogowym 10020727.

4.5 W oparciu o 2 opinii

Sortowanie

Zostaw recenzję
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Opinia od Anonim (21-09-2020)
Opinia od Anonim (21-09-2020) Poste a souder

Repond a mes attentes.

Opinia od Amazon Customer (17-08-2019)
Opinia od Amazon Customer (17-08-2019) 230 v oder 380 v

Da ist gute Apparat

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chęcnie Ci pomogą!
68 300 5000
pn. - pt. 9:00 - 13:00
Przewód spawalniczy z uchwytem Lift TIG – 4m
349,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Schweißhelm – Blaster – ADVANCED SERIES - 2982 - 1
259,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • Spawarka TIG / MMA
 • Prąd spawania: 200 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Hot Start

Produkt jest aktualnie niedostępny

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

Spawarka MMA - 200 A - zapłon Lift TIG

(2)
619,00 zł

Produkt jest aktualnie niedostępny

 • Spawarka TIG / MMA
 • Prąd spawania: 200 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Hot Start
 • MIG / MAG - MMA - TIG
 • Prąd spawania: 130 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Wyświetlacz LED

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA - zapłon TIG Lift

1599,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • MIG / MAG - MMA - TIG
 • Prąd spawania: 130 A
 • Funkcja Lift TIG
 • Technologia IGBT
 • Wyświetlacz LED
 • MMA
 • Cykl pracy 60%
 • Prąd spawania: 200 A
 • Hot Start
 • Mobilność

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT

Spawarka MMA - 200 A - 230 V - IGBT

(10)
549,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • MMA
 • Cykl pracy 60%
 • Prąd spawania: 200 A
 • Hot Start
 • Mobilność
 • 4w1
 • Wiele funkcji
 • Prąd spawania do 195 A
 • Technologia IGBT
 • Bezstopniowa regulacja

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT

Spawarka TIG/MIG/MAG/MMA - 195 A - IGBT

(5)
3029,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 4w1
 • Wiele funkcji
 • Prąd spawania do 195 A
 • Technologia IGBT
 • Bezstopniowa regulacja
 • Spawarka MMA
 • Prąd spawania: 200 A
 • Hot Start
 • Wyświetlacz LED
 • Mobilność

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Spawarka MMA - 230 V - 200 A - IGBT

Spawarka MMA - 230 V - 200 A - IGBT

(6)
729,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • Spawarka MMA
 • Prąd spawania: 200 A
 • Hot Start
 • Wyświetlacz LED
 • Mobilność