Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
4279,00 zł z VAT

Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert

Producent: Stamos Selection | Nr artykułu: EX18000189 | Model:

Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Spawarka TIG AC/DC - 315 A - 400 V - Puls - 2/4 Takt - plus - maska spawalnicza - Metalator - Expert
Odtwórz film
Kliknij, aby otworzyć galerię
4279,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Gotowe do wysyłki. Czas dostawy wynosi ok. 1-3 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Najważniejsze cechy produktu

 • TIG AC-DC / MMA
 • Funkcja Hot Start
 • 315 A /400 V
 • Tryb 2T/4T
 • Wentylatory
 

Wydajność modelu S-DIGITAC 315P to zasługa wykorzystania technologii inwertorowej V-MOSFET, która optymalizuje użytkowanie energii elektrycznej w ten sposób, że zbyt duża moc nie może przepływać przez obwód urządzenia. Bramki obwodów scalonych nie przepalają się z powodu obciążenia prądem o wysokim napięciu. Gwarantuje to wydajność spawarki na poziomie 93%.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Pamieć wewnętrzna zapewnia swobodną pracę ze sprzętem TIG (AC/DC)/MMA. Użytkownik może zapisać ustawienia dla 10 programów spawania wymagających np. specjalnych parametrów. Urządzenie może pracować w trybie 2T, który jest polecany do krótkich prac spawalniczych lub w trybie 4T – idealnym do dłuższych zadań. Dwutakt jest uruchamiany przez ciągłe przytrzymanie przycisku, zaś czterotakt startuje i zatrzymuje się przez jednorazowe kliknięcie. Z kolei bezdotykowe zajarzenie łuku (HF) daje możliwość utworzenia czystego punktu początkowego spoiny bez zetknięcia materiału z elektrodą. To kwestia użycia łuku pomocniczego i wysokiej częstotliwości. Funkcja Hot Start dzięki automatycznemu zwiększeniu napięcia podczas zajarzenia łuku zapobiega przylgnięciu elektrody do materiału.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Precyzję spawania osiągniemy dzięki zastosowaniu trybu Puls, która umożliwia czystą i dokładną pracę poprzez chwilowe zwiększenie mocy bez zmiany temperatury. W tym trybie dowolnie ustawisz częstotliwość impulsu i jego wypełnienie. Clean Width, czyli procentowa różnica czasu dodatniego i ujemnego kierunku prądu w jednym okresie spawania, pozwala kontrolować szerokość szwu spawalniczego i głębokość wtopienia. Wypływ gazu przed i po spawaniu ochładzają materiał przed rozpoczęciem pracy oraz chronią spaw przed utlenianiem po jej zakończeniu.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Regulowane parametry prądu to wartości, które w urządzeniu S-DIGITAC 315P dopasujesz w zależności od potrzeb. Prąd początkowy, czyli wartość prądu wyjściowego po zajarzeniu łuku można wstępnie ustawić, a potem zmienić. Prąd bazowy to prąd podtrzymujący łuk w trybie spawania Puls. Prąd końcowy również podlegają regulacji, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się krateru na końcu spoiny. Wszystkie wskaźniki mają bezstopniową regulację w celu osiągnięcia jak największej precyzji i powtarzalności.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Komfortową obsługę Spawarki TIG (AC/DC)/MMA ułatwia intuicyjny i poręczny panel kontrolny. Wyświetlacz LED w sposób bardzo czytelny pokazuje parametry spawania, a specjalne diody wskazują moment przegrzania lub jakiejkolwiek awarii urządzenia. Zawór elektromagnetyczny zapewnia szybkie i bezpieczne przełączanie opcji, wysoką niezawodność i długą żywotność. Bezpieczeństwo użytkowania wzmacniają również wydajne wentylatory chłodzące, a uchwyt na obudowie zwiększa mobilność.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Spawanie TIG (AC/DC) gwarantuje najwyższą jakość i czystość spoin podczas łączenia nawet bardzo cienkich materiałów (o grubości od 0,5 mm). Zakres spawania obejmuje szeroką gamę metali i ich stopów: aluminium, magnez, miedź, nikiel, tytan, stal np. Spajanie materiałów może się odbywać we wszystkich pozycjach – na płasko, w pionie i poziomie, czy nad głową. Dzięki łatwej kontroli parametrów spawania takich jak ilość ciepła i jeziorka spawalniczego metoda TIG daje niekorodujące i plastyczne połączenia. Spawarka TIG (AC/DC)/MMA jest odpowiednia do działania z metalem dodatkowym lub bez niego. Niewielka strefa ciepła daje mniejsze zniekształcenia łączonych materiałów. Podczas pracy otrzymujemy minimalną ilość płomieni, iskier i rozprysków a na spawanej powierzchni nie tworzy się żużel, odpadają więc problemy z czyszczeniem spoiny.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Spawanie MMA najlepiej sprawdzi się przy łączeniu stali i jej stopów, a poza tym żeliwa, niklu oraz stopów miedzi – bez stosowania gazu osłonowego. Może być przeprowadzane we wnętrzach, ale znakomicie damy sobie z nim radę również w niesprzyjających warunkach zewnętrznych, np. przy silnym wietrze. W metodzie tej otrzymujemy wysoką jakość spawów o świetnych parametrach mechanicznych i eksploatacyjnych. Nadaje się do łączenia cienkich elementów o grubości od 1,5 mm. Model S-DIGITAC 315P Posiada dużą zdolność kompensacji zasilania i jest odporny na wahania napięcia, dzięki czemu prąd spawania jest bardzo stabilny.

Pokaż więcejPokaż mniej

 • Wszechstronna jednofazowa spawarka TIG (AC/DC), MMA, 400 V, 315 A, 3 fazy
 • Funkcje: bezdotykowe zajarzenie łuku (HF), Hot Start, 2T/4T, wypływ gazu przed i po spawaniu, Puls, wentylatory
 • Znakomita wydajność – cykl pracy 60%
 • Funkcja pamięci dla 10 programów spawalniczych
 • Złącze pedału nożnego

Spawarka TIG S-DIGITAC 315P

Spawarka TIG (AC/DC)/MMA marki Stamos Selection to solidny i wysoce niezawodny sprzęt do łączenia materiałów, ich obróbki i renowacji. Model S-DIGITAC 315P dysponuje prądem spawania 315 A oraz łączy w sobie zalety spawania metodą TIG (AC/DC) i elektrodą otuloną. Posiada wiele praktycznych udogodnień, które dają pełną kontrolę nad wykonywaną spoiną. Nadaje się do łączenia szerokiej gamy metali zarówno w pomieszczeniach, jak i trudnych warunkach zewnętrznych. Idealna dla zakładów przemysłowych, naprawczych i rzemieślniczych.

Spawarka TIG (AC/DC)/MMA – charakterystyka

Spawarka TIG (AC/DC)/MMA – metody spawania

Zamawiając Spawarkę TIG (AC/DC)/MMA marki Stamos Selection, otrzymujesz wydajny i wszechstronny sprzęt, który w precyzyjny sposób z maksymalnym prądem spawania 315A połączy szeroką gamę różnych rodzajów metali. Model S-DIGITAC 315P jest sterowany w pełni cyfrowo, a ponadto posiada wiele praktycznych udogodnień, które usprawniają spawanie i czynią go urządzeniem niezwykle przydatnym w przemyśle, zakładach rzemieślniczych oraz naprawczych. Niemiecki projekt łączy się tutaj z solidnością wykonania i przystępną ceną.

 • Wydajność – dzięki technologii V-MOSFET
 • Wszechstronność – szeroka gama metali, możliwość spawania na zewnątrz
 • Swoboda pracy – funkcje: bezdotykowe zajarzenie łuku (HF), 2T/4T, Hot Start, pamięć wewnętrzna
 • Precyzja spawania – Puls, Clean Width, częstotliwość pulsu
 • Regulowane parametry prądu – prąd początkowy, prąd bazowy, prąd końcowy
 • Komfortowa obsługa – czytelny wyświetlacz, kontrolki LED
 • Bezpieczeństwo i mobilność – wentylatory, kompaktowy rozmiar

Przyłbica samościemniająca Metalator 

Maska spawalnicza Metalator Expert Series marki Stamos Germany jest zintegrowanym zabezpieczeniem twarzy, oczu oraz głowy. Jej zadanie to ochrona przed iskrami, rozpryskami, promieniowaniem UV i IR, które są zagrożeniem podczas procesu obróbki metalu. Prezentowany produkt przystosowany został do użytku podczas spawania MIG, MAG, TIG, MMA, FCAW, cięcia plazmą lub szlifowania.

Maska spawalnicza Stamos Welding Group – opis

Model ten wyposażono w szereg użytecznych funkcji, wpływających na podniesienie jakości pracy. Wygodne korzystanie z nich zapewniają łatwo dostępne przełączniki. Przyłbica samościemniająca charakteryzuje się najwyższą klasą optyczną, a także możliwością dopasowania do każdego kształtu i rozmiaru głowy. Ogniwo słoneczne wyklucza konieczność wymiany baterii, czy ładowania akumulatorów. 

Maska spawalnicza Metalator stworzona została z lekkiego lecz trwałego tworzywa sztucznego, odpornego na ścieranie oraz reakcje chemiczne. Produkt marki Stamos Germany, oprócz funkcjonalności, jak również znakomitej jakości wykonania, wyróżnia się unikalnym designem. Nowoczesny kształt i motyw robota to znak rozpoznawczy prezentowanego modelu.

 • Kompleksowa ochrona twarzy, oczu i głowy
 • Do spawania MIG, MAG, TIG, MMA, FCAW, cięcia plazmą
 • Użyteczne funkcje
 • Zabezpieczenie przed potem spływającym do oczu
 • Zasilanie awaryjne
 • Łatwo dostępne przełączniki
 • Odporność na ścieranie i reakcje chemiczne
 • Nowoczesny design
Model
S-DIGITAC 315P
Nr katalogowy
2066
Napięcie
400 V, 3 fazy
Częstotliwość
50 Hz
Funkcje
TIG AC/DC /MMA
Znamionowy prąd wejściowy
9,7 A
Znamionowa moc wejściowa
11,3 kVA
Maksymalna moc wejściowa
12,1 kVA
Napięcie biegu jałowego
45 V
Prąd spawania
(TIG/MMA)
10-315 A (TIG)
10-295 A (MMA)
Znamionowy cykl pracy
60%
Prąd spawania w cyklu pracy 60%
315 A (TIG)
Prąd spawania w cyklu pracy 100%
244 A (TIG)
Prąd impulsu
10-315 A
Częstotliwość impulsu DC
0,3 – 20 Hz
Częstotliwość impulsu AC
20-100 Hz
Wypełnienie impulsu
10-90%
Clean width / Balans prądu AC
10-90%
Czas wypływu gazu przed spawaniem
0-2 s
Czas wypływu gazu po spawaniu
0-9,9 s
Czas narastania/opadania prądu
0-9,9 s
Zapłon TIG
HF
Pamięć wewnętrzna
Tak
Hot Start
Tak
2T/4T
Tak
Przyłącze pedału nożnego
Tak
Chłodzenie obudowy
Wentylatory
Chłodzenie uchwytu
Gaz
Sprawność
≥0,85 %
Uchwyt TIG z kablem
4 m
Kabel MMA
3 m
Długość przewodu uziemiającego
3 m
Grubość spawalna
0,5-10 mm
Średnica elektrody TIG
1-4 mm
Średnica elektrody MMA
1-5 mm
Klasa izolacji
F
Stopień ochrony obudowy
IP21s
Konstrukcja zgodna z
EN 60974-1; EN 60974-10
Zgodność z EG
CE
Wymiary (DxSxW)
60 x 33 x 37,5 cm
Waga
40,25 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
71 x 47,5 x 46,5 cm
Waga wysyłki
43,28 kg
Zakres dostawy
 • Spawarka TIG (AC/DC) MMA
 • Maskę spawalniczą Metalator Expert Series
 • Uchwyt TIG z przewodem 4 m
 • Uchwyt MMA z przewodem 3 m
 • Przewód masowy 3 m z zaciskiem
 • Długi kapturek
 • Krótki kapturek
 • Korpus tulei
 • Tulejki zaciskowe (1,6, 2,4, 3,2 mm) – 3 szt.
 • Dysze ceramiczne (rozmiar 5,6,7) – 3 szt.
 • Elektroda wolframowa 1,6 mm
 • Instrukcja obsługi
 
MOSFET

- technologia zapewnia najwyższą wydajność, przy niewielkich wymiarach i masie urządzenia. Wynikiem jest sprawność na poziomie 93 %. Prąd spawania charakteryzuje się stabilnością, co gwarantuje precyzyjną spoinę.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CERTYFIKATY

- urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
WENTYLATORY

- zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

 
GAZ OSŁONOWY

- do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
UZIEMIENIE

- z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm?.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO

 
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA

 
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG

 
PRZYŁĄCZE WŁĄCZNIKA NOŻNEGO

- urządzenie może być również zdalnie sterowane za pomocą pedału nożnego.

 
NAPIĘCIE ZASILANIA

- urządzenie zasilane jest z trzech faz (3 x 400 V +/- 10 %).

 
PRZYŁĄCZA UKŁADU CHŁODZENIA

- podczas pracy z prądami wyższymi niż 200 A zalecane jest stosowanie chłodnicy. Przyłącza urządzenia i przewodu oznaczone są odpowiednio kolorami.

 
BEZDOTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU

- umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego spoiny w trybie TIG (z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości).

 
WYPŁYW GAZU PRZED SPAWANIEM

- czas od naciśnięcia przycisku na uchwycie do zainicjowania zajarzania łuku. W tym czasie elektrozawór gazu jest otwarty, a wypływający gaz wypiera tlen z przewodów gazowych uchwytu oraz tworzy wstępną atmosferę ochronną dla powstającego łuku.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
PRĄD POCZĄTKOWY

- wartość prądu wyjściowego po zajarzeniu łuku, którą można dowolnie regulować. Aby rozpocząć precyzyjne, łagodne spawanie, warto ustawić ten prąd możliwie niski. Następnie przyjąć wygodną pozycję i po ustalonym czasie spawać z właściwym prądem.
W przypadku włączonej funkcji 4T, prąd początkowy jest to wartość prądu wyjściowego, z jaką spawa się podczas jednego wciśnięcia przycisku.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CZAS NARASTANIA PRĄDU

- czas, w którym wartość prądu wyjściowego rośnie: od wartości prądu początkowego do wartości prądu spawania.

 
PRĄD SPAWANIA

 
CZAS OPADANIA PRĄDU

- czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada: z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego.

 
PRĄD KOŃCOWY

- wartość prądu wyjściowego przed zakończeniem spawania. Praca z wykorzystaniem prądu końcowego zapobiega powstawaniu krateru na końcu spoiny.

 
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU

- czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.

 
PULS

- funkcja pozwala zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła do materiału. Idealnie nadaje się do spawania cienkich arkuszy blach. W przypadku spawania MIG doskonale sprawdza się przy obróbce aluminium.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU

- częstotliwość impulsów podczas spawania w trybie PULS.

 
WYPEŁNIENIE IMPULSU

- jest to stosunek czasu trwania impulsu do okresu tego impulsu. Parametr ustawiany w trybie TIG PULS.

 
PRĄD IMPULSU

- wartość szczytowa prądu w trybie PULS.

 
PRĄD BAZOWY

- prąd podtrzymujący łuk w trybie PULS.

 
BALANS PRĄDU AC

- procentowa różnica czasu dodatniego i ujemnego kierunku prądu w jednym okresie prądu spawania. Funkcja ta pozwala kontrolować szerokość spoiny i głębokość wtopienia.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CLEAN WIDTH

- PARAMETR BALANSU PRĄDU AC - procentowa różnica czasu dodatniego i ujemnego kierunku prądu w jednym okresie prądu spawania. Domyślnie ten stosunek wynosi 50 / 50 (ustawienie parametru "0").

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
CLEAN SCOPE

- PARAMETR BALANSU PRĄDU AC - procentowa różnica ujemnej i dodatniej wartości prądu spawania w jednym okresie.

 
2T

- funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.

 
4T

- naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
HOT START

- funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.

Pokaż więcejPokaż mniej

Pokaż więcejPokaż mniej
 
ARC-FORCE

- funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.

 
ANTI STICK

- funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.

 
SPAWANIE TIG

- spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.

 
SPAWANIE MMA

- spawanie elektrodą otuloną.

 
WŁĄCZNIK ZASILANIA

 
WYBÓR PARAMETRU / FUNKCJI

 
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI

 
PRZEŁĄCZNIK 2T / 4T

- dzieli proces spawania / cięcia na tryb 2T (bez podtrzymania) i tryb 4T (z podtrzymaniem).

 
PRZEŁĄCZNIK TRYBÓW TIG DC / TIG AC

- praca w trybie TIG dzieli się na spawanie: AC (prądem zmiennym) i DC (prądem stałym).

 
WŁĄCZNIK FUNKCJI PULS

- służy do włączania i wyłączania funkcji pulsacji.

 
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA

- wybór trybu spawania.

 
WŁĄCZNIK CHŁODNICY

- w spawarkach wyposażonych w chłodnicę, może ona być włączana włącznikiem głównym razem ze źródłem, bądź wyłączana na stałe.

 
PROG

- wywoływanie programów po naciśnięciu przycisku PROG. Spawarka ma możliwość zapisywania programów w pamięci wewnętrznej.

 
SAVE

- po ustawieniu żądanych parametrów spawania, dla danego materiału, przyciskiem SAVE można je zachować w pamięci maszyny pod wybranym numerem.

 
WYŚWIETLACZ LED

- pokazuje parametry spawania / cięcia.

W jaki sposób wybrać maskę spawalniczą?

Oferta jest dostępna na stronie expondo w sekcji Warsztat – Spawanie - Maski spawalnicze.

Jak mogę się upewnić, że wszystkie akcesoria do spawania, które kupuję, będą kompatybilne jako system?

Pomożemy Ci zoptymalizować cały komplet dopasowując odpowiedni uchwyt, części i akcesoria do cyklu roboczego a także rodzaju posiadanego sprzętu.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć o nowościach i ofertach specjalnych?

Zapisz się do naszej listy mailingowej. Dostaniesz wiadomości z najnowszymi ofertami.

Napisz pierwszą opinię dla tego produktuZostaw recenzję
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 9:00 - 13:00