Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Zestaw Spawarka MIG/MAG - 130 A - MMA + Przewód spawalniczy z uchwytem Lift TIG - 4 m

Stamos Selection
Producent: Stamos Selection
Artykuł nie jest obecnie dostępny!
Poinformuj mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Ten produkt jest aktualnie niedostępny.

1347,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

1347,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 381 70 07

 
Spawarka inwertorowa z przewodem Lift TIG Wszechstronny zestaw spawalniczy marki Stamos...więcej

Spawarka inwertorowa z przewodem Lift TIG

Wszechstronny zestaw spawalniczy marki Stamos Selection złożony ze spawarki MMA S-MULTI 130D, przewodu Lift TIG i akcesoriów umożliwia spawanie aż trzema metodami MIG/MAG, MMA oraz TIG. Niewielka i lekka konstrukcja spawarki sprawia, że to idealny sprzęt do prac wymagających mobilności. Prąd wynoszący 130 A, wysokiej jakości materiały oraz solidne technologie zapewniają niezawodność i komfort.

Spawarka inwertorowa MIG – opis

Technologia inwertorowa IGBT, zastosowana w produkcie od Stamos Selection, polega na użyciu trójstykowego elementu półprzewodnikowego. Za sprawą tego rozwiązania maszynę cechują: duży stopień bezawaryjności, znaczna wydajność oraz szybkie przełączanie funkcji.

3 metody spawania, którymi dysponuje model S-MULTI 130D, to MIG/MAG, MMA i TIG. Można je zmienić korzystając ze specjalnego przycisku. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi – aby rozpocząć obróbkę materiału należy użyć guzika na uchwycie lub zwolnić go w celu przerwania procesu. Regulacja prądu jest bezstopniowa.

Opcja VRD (Voltage Reduction Device) zapewnia bezpieczeństwo eksploatacji podczas pracy elektrodą otuloną. Funkcja przydaje się w wilgotnych miejscach, np. wykopaliskach, kanalizacji itp. Zmniejsza ona napięcie biegu jałowego do wartości bezpiecznej dla użytkownika, kiedy spawarka MIG/MAG jest gotowa do pracy. Po jej rozpoczęciu napięcie na biegu jałowym wzrasta automatycznie do wartości nominalnej, a po zakończeniu ponownie maleje.

Wydajne wentylatory gwarantują optymalne chłodzenie. Wyświetlacz LED pokazuje napięcie prądu i pozostałe jego parametry, aktualny tryb pracy i inne włączone funkcje. Doskonała mobilność to zasługa wygodnej, solidnej rączki, niedużych rozmiarów oraz lekkiej konstrukcji. Wymienione rozwiązania zwiększają użyteczność sprzętu. Wysokiej jakości obudowę wykonano ze stali powlekanej proszkowo. Tworzywo to wyróżnia się znaczną wytrzymałością i estetycznym wyglądem.

Zastosowanie do różnych materiałów stanowi kolejną zaletę spawarki MIG/MAG. Można nią spajać m.in. żelazo, nikiel, stopy miedzi, stal, żeliwo oraz szeroką gamę wielu materiałów spawalnych.

Spawarka inwertorowa MIG – tryby pracy

Metoda MIG sprawdzi się w spajaniu magnezu, miedzi oraz innych metali kolorowych, a także ich stopów. MAG nadaje się do stali (w tym konstrukcyjnych) i wielu podobnych stopów. Wysoka jakość spoiny i duża prędkość spawania to cechy charakterystyczne trybu. MIG/MAG zapewnia również szeroki zasięg grubości obrabianych materiałów oraz minimalne deformacje. Uniwersalność i efektywność stanowią kolejne zalety metody – zarówno stapianie stali konstrukcyjnej, jak i drobne prace są zadaniami, z którymi poradzi sobie spawarka inwertorowa.

Tryb MMA nie wymaga użycia gazu osłonowego, dlatego zda egzamin w pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Sprawdza się w spawaniu żelaza, niklu, miedzi oraz stopów, m.in. stali i żeliwa. Charakteryzuje się szerokim zastosowaniem w spajaniu cienkich materiałów (od grubości 1,5 mm). Tak wykonane spoiny mają dobre właściwości mechaniczne i eksploatacyjne. Spawarka S-MULTI 130D jest odporna na wahania napięcia.

Hot Start chwilowo podwyższa prąd spawania podczas zajarzenia łuku, aby potem wrócić do poprzedniej wartości. Chroni elektrodę przed przyklejeniem do powierzchni. Arc Force umożliwia spawanie krótkim łukiem przy wzroście wartości prądu. Anti-Stick pozwala na łatwiejsze oderwanie elektrody od materiału dzięki zminimalizowaniu napięcia i prądu.

Zapłon Lift Start polega na lekkim przyłożeniu elektrody do powierzchni, a następnie jej szybkim podniesieniu. Elektroda wolframowa pozostaje ostra, a zanieczyszczenia są niewielkie. Funkcja jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu w porównaniu z zapłonem HF. 

Spawanie TIG nadaje się do łączenia metali i ich stopów, np. miedzi, magnezu, niklu, tytanu, stali oraz wielu innych. Prezentowany typ spajania służy do obróbki bardzo cienkich materiałów (o grubości od 1 mm). Używać tej metody można w każdej pozycji: płaskiej, poziomej, pionowej i nad głową. Czysta i precyzyjna spoina, która nie koroduje to efekt zastosowania trybu TIG. Urządzenie Stamos Selection zapewnia łatwą kontrolę nad zmiennymi takimi jak ilość ciepła i jeziorko spawalnicze, pasuje do pracy z metalem dodatkowym i bez niego, redukuje przestoje. Generuje minimalne ilości płomieni, rozprysków i iskier. Dzięki niewielkiej ilości ciepła występuje mało odkształceń.

Przewód LTT-01-44 od Stamos Selection – opis

Zapłon Lift TIG oznacza, że zajarzenie łuku elektrycznego następuje po krótkotrwałym zetknięciu elektrody ze spawaną powierzchnią, a następnie jej szybkim oderwaniu. Metoda ta jest bardziej precyzyjna i bezpieczniejsza niż zapłony bezdotykowe HF. Pozwala na bardzo dokładne określenie punktu początkowego spawania. Dodatkowo taki rodzaj zapłonu nie powoduje uszkodzenia ani tępienia końcówki elektrody, nie jest więc potrzebne jej regularne ostrzenie. Przy użyciu metody Lift TIG spawać można również w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń elektronicznych bez obawy o ich uszkodzenie czy zakłócenie działania.

Długi, 4-metrowy przewód zapewnia swobodne manewrowanie oraz dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc. Co więcej, przewód gazowy ma 6 metrów długości. W efekcie materiały połączysz w dowolnym miejscu bez konieczności ciągłego przestawiania urządzenia. Uniwersalne złącze z bolcem o średnicy 9 mm sprawia, że w szybki sposób podłączysz uchwyt do spawarek TIG wyposażonych w odpowiednie gniazdo.

Wygodna eksploatacja jest zasługą łatwo dostępnego zaworu wbudowanego w uchwyt. Służy do regulacji dopływu gazu osłonowego. Umożliwia optymalne dopasowanie podawanej jego ilości do potrzeb łączonych materiałów. Ergonomiczny uchwyt  z intuicyjnym włącznikiem dobrze leży w dłoni. W komplecie znajdują się również liczne akcesoria ułatwiające pracę.

 • Szerokie zastosowanie – prace naprawcze, remontowe, metaloplastyczne itp.
 • Wysoka wydajność – technologia inwertorowa IGBT
 • Bezpieczeństwo eksploatacji w wilgotnych warunkach – funkcja VRD
 • Duża mobilność – kompaktowa konstrukcja z rączką
 • Uniwersalność przewodu – do spawarek obsługujących tryb TIG
 • Ergonomia – długie, kilkumetrowe przewody
 • Bezpośrednia regulacja przepływu gazu – zawór umieszczony na palniku dla wygodnej eksploatacji
 • Bezpieczeństwo użytkowania – zminimalizowane ryzyko zakłóceń w modułach elektronicznych
 • Zmniejszenie kosztów pracy – bogaty zestaw akcesoriów

Czy łatwo jest ustawić tryby spawania?

Metody spawania MIG, MMA i Lift TIG ustawia się za pomocą przeznaczonego do tego przycisku.

Czy urządzenie jest wygodne w transporcie?

Dzięki rącze, niedużym wymiarom i lekkiej konstrukcji można komfortowo je transportować.

W jaki sposób reguluje się przepływ gazu w uchwycie?

Przepływ gazu można w łatwy sposób regulować, otwierając lub domykając zawór, dzięki czemu zawsze ustawisz optymalnie do potrzeb.

Model S-MULTI 130D Set
Nr katalogowy 18000290
Stan artykułu Nowy
Spawarka
Znamionowe napięcie wejściowe      230 V / 50 Hz
Prąd maksymalny 130 A
Maks. moc wejściowa 5,1 kVA
Moc wejściowa znamionowa 4,6 kVA
Napięcie biegu jałowego 50 V
 
Maks. prąd wejściowy
26 A MMA
17 A TIG
21A MIG
 
Prąd wejściowy znamionowy
13 A MMA
8,2 A TIG
10,2 A MIG
 
Prąd spawania
30 - 130 A MIG
20 - 130 A MMA
10 - 130 A TIG
Prąd spawania w cyklu pracy 100% 70 A
Średnica elektrody MMA 1,6 - 4 mm
Grubość spawanego materiału MMA 1,5 - 8 mm
Grubość spawanego materiału TIG 1 - 6 mm
Grubość spawanego materiału MIG/MAG 1 - 4 mm
Długość przewodu MIG 1,7 m
Długość przewodu masowego z zaciskiem 2,9 m
Długość przewodu zasilającego 2,7 m
Długość przewodu gazowego 3 m
Średnica wtyczki przewodu 9 mm
Średnica drutu do spawania 0,6 - 0,8 mm
Współczynnik mocy 0,9
Cykl pracy 25%
Wydajność 85%
Klasa izolacji F
Stopień ochrony IP21S
Technologia IGBT
Uchwyt QTB-100AF (zintegrowany
z maszyną)
Tak
Przewód spawalniczy
Długość przewodu Lift TIG 4 m
Długość przewodu gazowego 6 m
Materiał przewodu PVC
Średnica wtyczki 9 mm
Średnica wewnętrzna przewodu gazowego 5 mm
Wymiary (DxSxW) 46,00 x 17,00 x 36,00 cm
Waga 9,00 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 51,00 x 26,00 x 41,00 cm
Waga wysyłki 12,80 kg

Zastosowane technologie

IGBT - tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
PRZYŁĄCZE UCHWYTU MIG / MAG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

PRĄD SPAWANIA
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ARC-FORCE - funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.
ANTI STICK - funkcja zapobiega rozgrzaniu elektrody podczas przyklejenia do materiału, ponieważ natężenie prądu zostaje automatycznie zmniejszone.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.
SPAWANIE MIG / MAG - spawanie drutem w osłonie gazu.

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
REGULACJA PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK POMIĘDZY METODAMI SPAWANIA - wybór trybu spawania.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Oferujemy następujący komplet:

 • Spawarka S-MULTI 130D
 • Przewód spawalniczy LTT-01-44

Sprzęt znajduje się w paczce, która zabezpiecza całość w czasie transportu.

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 381 70 07
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane