Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Stacja lutownicza - 70W - 2 x kolba

Stamos Soldering
Producent: Stamos Soldering

Wysyłka natychmiastowa
czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

449,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

449,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

RATY
już od 49,39zł

LEASING już od 54,76 zł
Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 381 70 07

 
Stacja lutownicza - 70W - 2 x kolba Stacja lutownicza marki Stamos Soldering to narzędzie...więcej

Stacja lutownicza - 70W - 2 x kolba

Stacja lutownicza marki Stamos Soldering to narzędzie przeznaczone do cynowania, mechanicznej obróbki metalu, spawania tworzyw sztucznych, lutowania płytek obwodów drukowanych, naprawy sprzętu elektronicznego, suszenia farby, usuwania kleju i wielu innych czynności. Model S-LS-45 usprawni pracę w takich miejscach jak warsztaty elektroniczne, serwisy, warsztaty samochodowe, apteki czy laboratoria. Urządzenie można z powodzeniem stosować również podczas domowego majsterkowania. 

Stacja lutownicza HOT AIR – charakterystyka

Ulepszona wersja zestawu do lutowania została wyposażona w kabel z wtyczką oraz wentylator o czasie użytkowania nawet do 30000 h. Wydajny pistolet HOT AIR wydmuchuje powietrze z przepływem do 120 l/min, posiada regulację temperatury w przedziale od 100 do 480°C oraz pracuje w trybie AUTO lub MANUAL. Podane parametry gwarantują, że za pomocą kolby na gorące powietrze z łatwością można zlutować i rozlutować elementy powierzchniowe SMD.

Ergonomia pracy z modelem S-LS-45 to zasługa zintegrowanego elementu grzewczego efektywnie przekazującego ciepło. Z boku stacji lutowniczej znajduje się specjalny uchwyt na pistolet HOT AIR. Dzięki temu nie trzeba trzymać go w ręce, co podnosi komfort podczas korzystania ze sprzętu. Kolba lutownicza również została udoskonalona – wyposażono ją w osłonę ze stali nierdzewnej, wkładkę z gwintem z bakelitu i moc 70 W. Przeprojektowana została też podstawka.

Wydajność urządzenia to zasługa mocnych parametrów stacji lutowniczej. Pobór mocy wejściowej wynosi ≤ 720 W, a mocy wyjściowej 70 W. Regulacja temperatury dla kolby lutowniczej mieści się w zakresie od 200 do 480°C. Takie wartości zapewniają użytkownikowi odpowiedni transfer ciepła i umożliwiają tworzenie trwałych połączeń lutowanych.

Wielofunkcyjność sprzętu sprawia, że praca jest wydajniejsza i prostsza. Za pomocą przełączników sterujących wykonanych ze stali możemy wybierać spośród takich opcji jak regulacja przepływu gorącego powietrza, funkcja uśpienia (od 0 do 99 minut), chłodzenie, zmiana jednostki temperatury (C°/F°) oraz automatyczne uruchamianie i zatrzymywanie gorącego powietrza. Wszystkie wymienione warianty odczytamy z wyświetlacza LCD. Na ekranie znajdują się również takie informacje jak temperatura pistoletu HOT AIR i stacji lutowniczej oraz napięcie i natężenie prądu.

Funkcja pamięci ułatwia użytkowanie sprzętu w przypadku, gdy zazwyczaj korzystamy z tych samych opcji. Urządzenie od Stamos Soldering zostało wyposażone w 3 przyciski pamięci CH1, CH2, CH3. Pod każdym z nich łatwo można zapisać dowolną konfigurację takich parametrów jak temperatura lutownicy, temperatura i tryb pracy (AUTO/MANUAL) pistoletu naprawczego SMD, czas spawania lutownicy, objętość przepływu powietrza oraz jednostka temperatury. Po ustawieniu żądanych opcji wystarczy naciskać wybrany przycisk przez ok. 3 sekundy, a wszystkie parametry zostaną automatycznie zapisane.

Dodatkowe akcesoria dołączone do zestawu ułatwiają pracę oraz obniżają koszt eksploatacji urządzenia. W paczce znajdziesz końcówki HOT AIR oraz podnośnik komponentów.

Stacja lutownicza marki Stamos Soldering to wielofunkcyjne urządzenie wyposażone w kolbę lutowniczą i pistolet na gorące powietrze. Jej zalety to uniwersalność, wydajność, mnogość funkcji dodatkowych, a przede wszystkim udoskonalone cechy w porównaniu z poprzednimi wersjami. Zamów produkt S-LS-45 i ciesz się ulepszonym modelem stacji w lutowniczej w atrakcyjnej cenie!

 • Uniwersalność – ulepszona wersja
 • Funkcjonalność – zmodernizowana kolba lutownicza i podstawka
 • Wygoda – rozbudowany zestaw funkcji ułatwiający pracę
 • Prosta obsługa – przyciski pamięci (CH1, CH2, CH3)
 • Łatwy odczyt danych – wyświetlacz LCD
 • Precyzja – łatwa regulacja przepływu gorącego powietrza

W jaki sposób chłodzi się pistolet na gorące powietrze (HOT AIR)?

Urządzenie jest wyposażone w funkcję „COOL”, więc kolba chłodzi się sama. Dzięki temu sprzęt nadaje się do długotrwałego użytkowania. Dodatkowo z boku urządzenia znajduje się specjalny uchwyt, w którym można umieścić pistolet na gorące powietrze, aby operator nie musiał go trzymać ręcznie. Zwiększa to komfort pracy.

Jaka jest różnica między ręcznym trybem pracy a automatycznym?

W trybie ręcznym kolba lutownicza SDM działa cały czas. Natomiast w trybie automatycznym wyłącza się po umieszczeniu na podstawce. Wybrany tryb „AUTO” lub „MANUAL” wyświetli się na ekranie.

Model S-LS-45
Nr katalogowy 10021074
Stan artykułu Nowy
Napięcie 230 V
Pistolet na gorące powietrze Tak
Moc ≤ 720 W
Prąd znamionowy 6 A
Kolba lutownicza – Moc 70 W
Kolba lutownicza – Zakres regulacji temperatury 200 – 480°C
Kolba HOT AIR – Zakres regulacji temperatury 100 – 480°C
Cyfrowa stacja lutownicza Tak
Kolba HOT AIR Tak
Klawisze pamięci Tak
Wyświetlacz LCD
Prędkość strumienia powietrza 120 l/min
Rezystancja grota < 2 Ω
Stabilność temperatury ±1°C
Przewód zasilający 1,5 m
Wymiary (DxSxW) 16,50 x 15,50 x 14,00 cm
Waga 3,00 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 20,00 x 29,00 x 17,50 cm
Waga wysyłki 3,20 kg

Zastosowane technologie

CERTYFIKAT CE

Przyłącza

PRZYŁĄCZE NA GORĄCE POWIETRZE - kolba na gorące powietrze jest połączona ze stacją lutowniczą elastycznym przewodem, który zwiększa komfort pracy
PRZYŁĄCZE KOLBY LUTOWNICZEJ - przyłącze kolby lutowniczej do stacji
ZASILANIE - napięcie zasilające urządzenie wynosi 230 V

Funkcje

REGULACJA STRUMIENIA POWIETRZA
KLAWISZE PAMIĘCI CH1, CH2 i CH3 - zapisywanie dowolnych ustawień pracy (np. temperatury kolby lutowniczej / na gorące powietrze, tryb auto / manual, maks. ilość przepływającego powietrza, jednostka temperatury)

Przełączniki

WŁĄCZNIK - przełącznik do włączania / wyłączania stacji lutowniczej
REGULACJA TEMPERATURY KOLBY NA GORĄCE POWIETRZE
REGULACJA TEMPERATURY KOLBY LUTOWNICZEJ
WŁĄCZENIE / WYŁĄCZENIE KOLBY NA GORĄCE POWIETRZE
WŁĄCZNIK / WYŁĄCZNIK KOLBY LUTOWNICZEJ
PRZEŁĄCZNIK °C / °F - zmiana jednostki temperatury Celsjusz / Fahrenheit

Kontrolki / wskaźniki

WSKAŹNIK PRZEPŁYWU POWIETRZA - wskaźnik graficzny informujący o ilości powietrza aktualnie przepływającego przez kolbę na gorące powietrze

Oferujemy następujący komplet:

 • Stacja lutownicza
 • Podstawka pod kolbę HOT AIR
 • Końcówki HOT AIR – 4 szt.
 • Podstawka do kolby lutowniczej z gąbką czyszczącą
 • Kolba lutownicza z jedną końcówką
 • Podnośnik komponentów (tzw. IC popper)
 • Instrukcja obsługi

Całość jest dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 381 70 07
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane