Sterylizatory kosmetyczne

1 - 12 z 12 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Sterylizator kosmetyczny ze sklepu expondo.pl

Prowadząc swój salon kosmetyczny lub fryzjerski, przede wszystkim musisz stawiać na najwyższy poziom higieny. Dlatego sklep expondo.pl od lat oferuje wysokiej jakości sprzęt marek physa, Steinberg Systems i Tungsram, dzięki któremu zawsze zadbasz o swoje narzędzia. Asortyment obejmuje autoklawy, sterylizatory wysokotemperaturowe oraz sterylizatory UV.

Autoklaw kosmetyczny a sterylizator

Decydując się na sterylizator kosmetyczny, koniecznie musisz poznać różnicę między nim a autoklawem. Oto, na czym dokładnie polega odmienność obu urządzeń:

 

  • Sterylizator kosmetyczny – zależnie od modelu wykorzystuje działanie wysokiej temperatury (np. około 250°C) lub światła UV. Umożliwia dezynfekcję, czyli usuwanie jedynie form wegetatywnych drobnoustrojów.

  • Autoklaw – działa metodą ciśnieniowo-parową. Wytwarza parę wodną o temperaturze od 121 do 134°C. Usuwa wszelkie drobnoustroje (bakterie, wirusy, grzyby itd.), łącznie z ich formami przetrwalnikowymi. Dlatego stanowi najskuteczniejszą formę sterylizacji. Jest obowiązkowym elementem wyposażenia salonu kosmetycznego, fryzjerskiego oraz pracowni tatuażu, w przeciwieństwie do sterylizatora wysokotemperaturowego kosmetycznego.

 

Czy to oznacza, że sterylizator kosmetyczny jest zbędny? Absolutnie nie! Pozwala dezynfekować narzędzia, co przygotowuje je do procesu sterylizacji. Najprościej mówiąc, jest to maszyna do dezynfekcji narzędzi kosmetycznych. Kiedy znasz już różnicę między dwoma rodzajami urządzeń, sprawdź, na co musisz zwracać uwagę, wybierając sterylizator kosmetyczny.

Jaki sterylizator kosmetyczny wybrać?

Jeśli chcesz przeprowadzić dezynfekcję za pomocą wysokiej temperatury, masz do wyboru sterylizator na gorące powietrze lub kulkowy. Pierwszy rodzaj umożliwia wytwarzanie temperatury zwykle do 230°C. Narzędzia wystarczy umieścić w komorze i ustawić czas działania. Warto decydować się na modele z wyświetlaczem, ponieważ w każdej chwili wygodnie odczytasz na nim ustawione parametry.

Drugi rodzaj posiada wewnątrz nagrzewające się do temperatury 250°C kwarcowe lub szklane kulki. Wkłada się między nie pęsety, szpatułki, nożyczki itp. Ze względu na swoje niewielkie wymiary sterylizatory kulkowe cieszą się dużą popularnością jako mobilny sprzęt fryzjerski i kosmetyczny.

Trzeci rodzaj sterylizatora kosmetycznego wykorzystuje działanie światła UV o długości fal od 240 do 280 nanometrów. Dzięki niemu giną formy wegetatywne drobnoustrojów. Na tej samej zasadzie działają podgrzewacze do ręczników cenione głównie w salonach barberskich i ośrodkach SPA & Wellness. Dzięki nim możesz zawsze oferować swoim klientom nie tylko ciepłe, ale również idealnie czyste ręczniki.

Mimo różnych możliwość odkażania narzędzi zawsze pamiętaj, że najskuteczniejsza jest sterylizacja dokonywana w autoklawie. Tylko ona gwarantuje wyjałowienie powierzchni narzędzi z form przetrwalnikowych bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów. Wysoka temperatura czy światło UV niszczą jedynie formy wegetatywne i mogą nie docierać do wszystkich zakamarków narzędzia. Dbając o bezpieczeństwo swoich klientów, pokazujesz jednocześnie, jak ważny jest w Twojej firmie wysoki standard usług.

Zamów już dziś sterylizator kosmetyczny w sklepie expondo.pl! Oferujemy Ci 3-letnią gwarancję na produkty. Kupując u nas, masz też pewność darmowej wysyłki i zwrotu! Jeśli sprzęt nie spełni jednak twoich oczekiwań, masz również 30 dni na rezygnację z zamówienia. Nie zwlekaj i ciesz się urządzeniem do sterylizacji narzędzi kosmetycznych marki physa z naszego sklepu!