Sterylizatory wysokotemperaturowe

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

Sterylizator wysokotemperaturowy z oferty sklepu expondo.pl 

Sklep expondo.pl oferuje szeroką gamę wyposażenia salonów kosmetycznych i fryzjerskich marki physa. Znajdziesz w nim nie tylko sprzęt, który zapewnia wygodę klientom (np. fotele kosmetyczne), ale również bezpieczeństwo – im i Tobie. Kwestia bezpieczeństwa w branży beauty opiera się głównie na korzystaniu z higienicznie czystego sprzętu. Dlatego marka physa pośród wielu produktów proponuje dostępne w tej kategorii sterylizatory wysokotemperaturowe. Znajdziesz ich dwa rodzaje: 

  • sterylizator kulkowy, 

  • sterylizator gorącym powietrzem.  

Dlaczego warto kupić sterylizator wysokotemperaturowy? 

Sterylizator wysokotemperaturowy, jak wskazuje nazwa, wykorzystuje wysoką temperaturę (standardowo do 250°C) do usuwania wirusów i bakterii z narzędzi. Nadaje się zatem do dezynfekcji. Tylko czy w profesjonalnym salonie ona wystarcza, aby osiągnąć pełne bezpieczeństwo w zakresie higieny? Niestety nie. Dlatego sterylizator wysokotemperaturowy może służyć jedynie jako sprzęt pomocniczy. Urządzeniami, które niszczą formy przetrwalnikowe (a nie tylko wegetatywne) drobnoustrojów, są autoklawy. Właśnie one są niezbędne w świetle przepisów sanitarnych, ponieważ umożliwiają pełne wyjałowienie narzędzi.  

Czy warto więc inwestować w sterylizator wysokotemperaturowy? Tak. Sprawdzi się on świetnie w pomocniczej roli, właśnie do dezynfekcji (np. przed właściwą sterylizacją w autoklawie). Oprócz tego okaże się niezastąpiony w domu, jeśli lubisz robić np. manicure na prywatny użytek, a nie komercyjnie.  

Który sterylizator: wysokotemperaturowy czy kulkowy będzie najlepszy dla Ciebie? 

Jeśli już wiesz, że potrzebujesz sterylizatora wysokotemperaturowego, musisz podjąć decyzję dotyczącą jego rodzaju. Poniżej opisujemy, czym różnią się modele naszych sterylizatorów. 

Sterylizator kulkowy ma zwykle okrągłą budowę. W środku znajduje się zbiornik na kulki. Zależnie od producenta są one wykonane ze szkła lub kwarcu. Nagrzewają się do temperatury ok. 250°C. Między nimi umieszcza się przeznaczone do dezynfekcji metalowe narzędzia. Właśnie gorące kulki wielorazowego użytku umożliwiają usuwanie drobnoustrojów. Ze względu na swoją konstrukcję urządzenie nie pozwala zdezynfekować umieszczonego sprzętu w całości. Na przykład po włożeniu do sterylizatora kulkowego nożyczek będą wystawały ich rączki. 

Za niewątpliwe zalety tego rodzaju sterylizatora wysokotemperaturowego uchodzą kompaktowe wymiary oraz szybka i prosta obsługa. Czas działania oraz temperaturę ustawisz za pomocą intuicyjnego panelu sterowniczego. Zwykle sterylizator kulkowy posiada wyświetlacz LCD, pokazujący czas upływający do końca procesu odkażania. 

Sterylizator gorącym powietrzem to drugi rodzaj urządzeń wykorzystujących wysoką temperaturę. Zapewnia tzw. suchą sterylizację dzięki cyrkulacji gorącego powietrza. Odbywa się ona w zamykanej komorze o pojemności np. 2 l. Proces zachodzi zależnie od modelu w temperaturze od 230 do 250°C. Podobnie jak w przypadku sterylizatora kulkowego także tutaj ustawiasz temperaturę i czas dezynfekcji. Służą do tego pokrętła. Niekiedy sterylizatory gorącym powietrzem także wyposaża się w wyświetlacz.  

Czy istnieje jeszcze jakiś sposób dezynfekcji oprócz opisanych powyżej? Tak! Są to sterylizatory UV, które działają światłem ultrafioletowym. Komory o pojemności od kilku do kilkudziesięciu litrów sprawiają, że sprzęt nadaje się do większej liczby narzędzi jednocześnie. Zmieścisz w nich dużo pęset, nożyczek, cążków, ale również przedmiotów codziennego użytku, np. kluczy czy pilotów telewizyjnych.  

Sterylizator wysokotemperaturowy i kulkowy marki physa – zalety 

Marka physa daje wybór różnego typu sterylizatorów. Wśród nich znajdziesz zarówno modele kulkowe, na gorące powietrze, jak i wykorzystujące światło UV. Oprócz nich asortyment sklepu expondo.pl zawiera również wymagane przez sanepid autoklawy.  

Co konkretnie przemawia za zakupem sterylizatora wysokotemperaturowego na naszej stronie internetowej? Produkty physa charakteryzują się przede wszystkim przemyślanymi projektami. Mają kompaktowe i poręczne wymiary, które doskonale sprawdzają się nie tylko na małych powierzchniach roboczych, ale też w czasie transportu samochodem. Neutralny design (podobnie jak wózków kosmetycznych) dobrze komponuje się z wystrojem niemal każdego pomieszczenia.  

Ponadto są produkowane tylko z solidnych materiałów. Obudowy z trwałych tworzyw (np. poliwęglanu czy malowanej stali) zapewniają doskonałą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z kolei wewnętrzne zbiorniki ze stali nierdzewnej przyczyniają się do pełnej higieny całego procesu. 

Następna zaleta sterylizatorów wysokotemperaturowych marki physa to ich intuicyjna obsługa. Posiadają wygodne w użyciu pokrętła do ustawiania czasu i temperatury oraz wyświetlacze. Oczywiście przed pierwszym użyciem należy koniecznie przeczytać instrukcję obsługi.  

Dezynfekcja i sterylizacja to procesy, które zapewniają narzędziom nieskazitelną czystość. Sprawiają, że ich powierzchnie są wolne od drobnoustrojów takich jak bakterie, wirusy i grzyby. A w jaki sposób dbać o czystość powietrza w pomieszczeniach użytkowych oraz mieszkalnych? Najlepszym rozwiązaniem są generatory ozonu. Świetnie oczyszczą powietrze w Twoim salonie kosmetycznym, gabinecie masażu, lokalu gastronomicznym, biurze czy domu. Doskonale poradzą sobie nie tylko z bakteriami i zarodnikami pleśni, ale również nieprzyjemnymi zapachami (np. papierosów).  

Sprzęt, który pozwala zadbać zarówno o dezynfekcję powierzchni, jak i powietrza znajdziesz w sklepie expondo.pl. Decydując się na zakup u nas, otrzymasz nie tylko profesjonalne urządzenia. Zyskujesz także dodatkowe korzyści w postaci darmowej dostawy produktu oraz 3-letniej gwarancji. Choć najprawdopodobniej nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania, możesz je bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni. Nie czekaj i już dziś zamów sterylizator wysokotemperaturowy na expondo.pl!