Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 15 z 15 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Wydajna obróbka drewna często wymaga dużej precyzji oraz pewnej ręki. Dlatego narzędzia oraz urządzenia wykorzystywane w warsztatach stolarskich powinny przede wszystkim ułatwić i przyspieszyć cały proces. Mając to na uwadze, niemiecka marka MSW stworzyła szereg produktów idealnie nadających się do obróbki drewna.

W tej kategorii znajdziesz bardzo solidne imadła warsztatowe oraz ściski stolarskie, dzięki którym piłowany, przewiercany lub szlifowany element pozostaje na swoim miejscu. Ponadto do asortymentu MSW dodano również wydajne strugi do heblowania desek czy belek zarówno z miękkiego, jak i twardego drewna. Szukasz wyposażenia do swojej pracowni? Sprawdź ofertę wydajnych tokarek , szlifierek kombinowanych i pił wielofunkcyjnych.

Imadła warsztatowe i ściski stolarskie MSW

Na obróbkę drewna składa się wiele czynności pozwalających ukształtować materiał zgodnie z wyobrażeniem stolarza. Niezależnie od tego, czy będziesz piłował, heblował, szlifował, czy przewiercał deski lub belki, imadła warsztatowe okażą się niezastąpionym narzędziem podczas tych prac. Umożliwią one utrzymać element w jednym miejscu, w odpowiedniej pozycji bez obawy, że się przesunie. Wpływa to nie tylko na Twoją wygodę, ale i na bezpieczeństwo, ponieważ nie musisz trzymać np. listwy ręką i narażać się na kontakt z wiertłem lub brzeszczotem piły.

Część prezentowanych imadeł wykonano z trwałej stali, a pozostałe z bardzo solidnego aluminium odlewanego ciśnieniowo. Drugi materiał jest wytrzymały na obciążenia, a zarazem cechuje się stosunkowo niewielką wagą, co ułatwia montaż w dowolnym miejscu. W ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz modele wyposażone w zaciski, służące do przymocowania sprzętu do krawędzi stołu roboczego lub na belce, a także w przyssawki do stabilnego umieszczenia produktu na gładkiej powierzchni. W zależności od Twoich potrzeb do wyboru masz narzędzia o różnym rozstawie szczęk. Część z nich posiada gumowe nakładki zapobiegające ześlizgiwaniu się obrabianego elementu oraz chroniące go przed porysowaniem. Ponadto niektóre imadła mają możliwość obracania głowic o 360° i ustawienia ich pod kątem np. 45°.

Strugi stolarskie do heblowania drewna MSW

Do uzyskania idealnie gładkiej powierzchni deski, belki czy listwy potrzebujesz wydajnego struga. Heble elektryczne marki MSW przystosowano do pracy zarówno z miękkimi, jak i twardymi gatunkami drewna. Projektując urządzenia, zadbano o to, aby cechowały się dużą mocą oraz szybkością pozwalającymi na sprawne wykonanie zadania. Dla zwiększenia efektywności cześć modeli wyposażono w dwustronne ostrza, które można obrócić, gdy jedna ze stron ulegnie stępieniu. Strugi elektryczne posiadają również funkcję wygodnej regulacji głębokości cięcia oraz prowadnice równoległe do precyzyjnej obróbki drewna. O bezpieczeństwo użytkowników dbają specjalne systemy ochronne zapobiegające przypadkowemu włączeniu się heblów. W utrzymaniu czystości w miejscu pracy pomagają worki na wióry i drzazgi, które dołączono do zestawów z urządzeniami.

Wybierz elektronarzędzia marki MSW – czołowego europejskiego producenta wyposażenia dla profesjonalnych warsztatów i pracowni. Prezentowane sprzęty zyskały uznanie ze względu na swoją użyteczność oraz wytrzymałość pozwalające korzystać z nich przez wiele lat. Złóż zamówienie już dziś!