Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W

Producent: ulsonix | Nr artykułu: EX10050224 | Model: ULX - OZG 10000

Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W
Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W
Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W
Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W
Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W
Odtwórz film
Zamiast: 539,00 zł oszczędzasz: 100,00 zł 439,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Produkt jest aktualnie niedostępny

 • 30 dni na rezygnację

  ?

Najważniejsze cechy produktu:

 • 5 / 10 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność

Generator ozonu 10000 mg/h – charakterystyka

 

Funkcjonalność osiągnięto za sprawą prostej, ale efektywnej zasady działania. Wytwarzanie ozonu możliwe jest w 2 trybach: 5000 lub 10000 mg na godzinę. Odbywa się w trakcie przepływu powietrza przez trwałą płytkę ceramiczną. Aparat sterowany jest za pomocą ręcznego timera działającego w zakresie do 120 min. Może też pracować w trybie ciągłym (dostępna funkcji HOLD). Niski pobór energii (moc 120 W) przekłada się na oszczędność kosztów odkażania.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Trwałość generatora ozonu wynika z zastosowania wysokiej jakości stali malowanej proszkowo (obudowa). Lakierowanie takie zapewnia trwalszą powłokę niż dają farby w płynie. W efekcie produkty są odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne, korozję, działanie wilgoci, substancji chemicznych, światła UV. Są również bardziej przyjazne dla środowiska.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Komfort użytkowania modelu ULX - OZG 10000 to efekt użycia płytki ceramicznej i filtra powietrza dających się zdemontować bez użycia narzędzi. Urządzenie ma niewielkie wymiary, odznacza się poręcznością i łatwością w transporcie.

Pokaż więcejPokaż mniej
 

Bezpieczeństwo podczas pracy generatora ozonu jest zasługą czterech solidnych gumowych nóżek zainstalowanych na jego spodzie. Dzięki nim maszyna odznacza się stabilnością, nie zachodzi też obawa zarysowania powierzchni, na której stoi.

Pokaż więcejPokaż mniej

Zamawiając generator ozonu marki ulsonix, dostajesz nowoczesne i wydajne urządzenie, dzięki któremu odkazisz nawet duże pomieszczenia z pleśni, grzybów, bakterii, a także pozbędziesz się z nich niemiłych zapachów. Model ULX - OZG 10000 jest łatwy w obsłudze i będzie działał wiele lat dzięki wytrzymałym materiałom użytym do jego produkcji. Sprawdzi się przy dezynfekcji samochodów, a także w domach, restauracjach, barach, magazynach itp.

Przekonaj się, jak skuteczne jest działanie ozonu na bakterie i grzyby pleśniowe! Badania przeprowadzone przez Sanepid wykazały, że proces ozonowania wykonany generatorem Ulsonix może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnych sposobów dezynfekcji i usunie zanieczyszczenia biologiczne nawet z trudno dostępnych miejsc.

https://media.expondo.de/pdf/emaks/ozone-generators-tests-pl.pdf 

Pobierz znak ostrzegawczy informujący o dezynfekcji przestrzeni:

https://media.expondo.de/pdf/emaks/Ozone_Generators_Door%20_Sticker.pdf

Najważniejsze cechy

 • Wydajność – do 10 gramów ozonu na godzinę dla efektywnego pozbycia się uporczywych zapachów
 • Wygoda – timer i funkcja HOLD
 • Praktyczność – łatwy w konserwacji filtr powietrza
 • Mobilność – niewielka waga, rączka i kompaktowe wymiary ułatwiające transport
 • Intuicyjność – łatwa obsługa manualna za pomocą panelu

Ozonator marki ulsonix

Prezentowany generator ozonu marki ulsonix to urządzenie, które szybko i skutecznie usunie z powietrza zarodniki pleśni oraz grzybów, roztocza, nieprzyjemne wonie, a wszystko to bez użycia chemikaliów czy sztucznych substancji zapachowych. Model ULX - OZG 10000 znakomicie sprawdzi się w domach, restauracjach, hotelach, barach, magazynach, szkołach czy podczas odkażania samochodów.

Model
ULX - OZG 10000
Nr katalogowy
10050224
Stan artykułu
Nowy
Moc
120 W
Napięcie / częstotliwość
230 V / 50 Hz
Wydajność ozonowania
5000 / 10000 mg/h
Materiał obudowy
Stal Q235 malowana proszkowo, PP
Do pomieszczeń maks.
1000 m3
Długość przewodu zasilającego
1,6 m
Wymiary (DxSxW)
24 x 21 x 19 cm
Waga
3 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW)
32,5 x 29 x 24 cm
Waga wysyłki
4,16 kg
Zakres dostawy

Oferujemy następujący komplet:

 • Generator ozonu
 • Instrukcja obsługi

Całość jest dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Ulsonix to synonim wysokiej jakości wyposażenia przemysłowego i specjalista w produkcji urządzeń czyszczących. Nasze nowoczesne myjki ultradźwiękowe skutecznie usuwają brud i nieczystości. Można ich używać do różnych zadań. Ten film prezentuje nasze najpopularniejsze produkty w akcji. Wiemy, że będziesz pod wrażeniem dokładnych i niezawodnych rezultatów, a także łatwej obsługi myjek ultradźwiękowych!

W jaki sposób korzystać z tego urządzenia?

Generator może być używany do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów z pokojów i samochodów. Należy pamiętać, że ludzie i zwierzęta nie mogą przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. W sytuacji, gdy musisz wejść do pokoju, musisz go jak najszybciej opuścić oraz mieć na sobie specjalne ubranie ochronne i maskę inhalacyjną z odpowiednim wkładem. Po zakończeniu procesu wietrz pomieszczenie przez 15-30 min. Nie wchodź do niego przez przynajmniej 2 godziny po ozonowaniu. Pamiętaj, żeby nie produkować więcej ozonu niż potrzeba. Nie wdychaj go bezpośrednio z urządzenia. Ozonu nie wolno używać w otoczeniu łatwopalnych gazów ani materiałów wybuchowych.

Dlaczego generator ma odłączany przewód zasilania?

Otrzymujesz w ten sposób większą mobilność. Możesz użyć przedłużacza albo zamienić przewód na dłuższy.

Czym jest ozon?

Ozon (oznaczany 03 i nazywany trójatomowym tlenem) jest cząsteczką składającą się z trzech atomów tlenu. Tworzy on warstwę w stratosferze, która chroni wszystkie organizmy na Ziemi przed promieniowaniem UV. Jest wyjątkowo reaktywny. Łatwo wchodzi w reakcje z substancjami takimi jak amoniak, które mogą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom.

Jak działają generatory ozonu?

Większość generatorów ozonu działa w następujący sposób: najpierw powietrze jest zasysane z tyłu urządzenia za pomocą wbudowanego wentylatora. Kiedy powietrze znajduje się w środku generatora, zostaje oczyszczone z zarazków i bakterii za pomocą filtra. Następnie jest kierowane przez ceramiczne płytki. Tam tlen przekształca się w ozon poprzez wyładowanie elektryczne.

Do czego używa się generatorów ozonu?

Generatory ozonu idealnie odświeżają powietrze i poprawiają jego jakość w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na wysoką reaktywność ozon może łatwo neutralizować przykre zapachy.

Uwaga o bezpieczeństwie

Ozon w dużych stężeniach jest toksyczny, a zatem szkodliwy dla zdrowia. Należy zawsze przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego uwalniania ozonu. Ozonatory powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów. Dla jak najbardziej wydajnego działania rekomendujemy wymianę płytki ceramicznej przy intensywnym wykorzystywaniu (ponad 8 godzin dziennie) co 6 miesięcy, przy standardowym użytkowaniu (4-6 godzin dziennie) co 12 miesięcy, przy mało intensywnym użytkowaniu (poniżej 4 godzin dziennie) co 18-24 miesiące. Ulsonix oferuje wysokiej jakości obsługę i dostarcza części zużywalne na obszarze Europy.

Jak długo można używać filtra? Czy można go myć pod wodą?

To zależy od częstotliwości używania sprzętu i warunków, w których on działa. Filtr może być myty pod wodą, ale należy go potem dobrze wysuszyć.

Czy ozonatory wyłączają się automatycznie po użyciu funkcji timer?

Tak. Wyłączają się automatycznie, kiedy zatrzymuje się timer.

Jak powinienem ustawić czas pracy ozonatora z serii wyposażonej w wyświetlacz? Instrukcja obsługi zawiera jedynie informację o programie automatycznym. Jaki czas należy ustawić, aby mieć pewność, że ozonator będzie skuteczny?

W serii z wyświetlaczem wszystkie programy są wstępnie zdefiniowane. Możesz swobodnie zmieniać czas ozonowania, przerwę i liczbę cykli. Zakres, w jakim należy ustawić ozonator, zależy od objętości pomieszczenia i wydajności ozonatora. Tabela z wyborem czasu dopasowanego do kubatury znajduje się w instrukcji.

Czy informacja o wymianie płytki ceramicznej co sześć miesięcy dotyczy wszystkich ozonatorów? Jak często wymieniacie lampę?

To jest czas orientacyjny. Należy pamiętać, że wymiana płytki będzie zależeć od częstotliwości użytkowania. Lampa jest wymieniana, gdy przestaje działać.

Czy wszystkie ozonatory pracują z ceramicznymi płytkami? Czy macie w ofercie model tylko z lampą UV?

Nie mamy modelu tylko z lampą UV. Wszystkie ozonatory wyposażono w płytki, aby generować ozon. Kiedy rozpoczyna się produkcja ozonu, lampa również się włącza. Nie można włączyć samej lampy.

Czy seria ECO poza lampami ma też wbudowane płytki?

Seria ECO wiąże się z faktem, że nie ma tam lampy. Ponadto produkty ECO mają timer zamiast cyfrowego sterowania. Każdy ozonator wyposażono w płytki ceramiczne do generowania ozonu.

Jak bardzo skomplikowana jest wymiana części zamiennych?

Filtr powietrza może wymienić każdy. Wymiana płytek nie jest prostą czynnością, dlatego wymagany jest autoryzowany i doświadczony serwisant.

Jak najlepiej wybrać wydajność ozonatora do objętości pomieszczenia? Do jakiej kubatury pasuje 5 g, 7 g, 10 g, 15 g i 20 g?

W instrukcji znajduje się tabela. Ważniejszy jest fakt, że ozonatory o większej wydajności mogą pracować w większych pomieszczeniach i robić to krócej (proces ozonowania zajmuje mniej czasu).

Czy to prawda, że ozonator powinien być ustawiony tak wysoko, jak to możliwe, aby dobrze spełniał swoją funkcję?

Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, zaleca się ustawić sprzęt wyżej niż na podłodze. Dobrze, jeśli jest najwyżej jak to możliwe, np. ponad poziomem biurka.

Czy macie jakieś testy potwierdzające skuteczność ozonowania urządzeniem ulsonix?

Tak, posiadamy. Dysponujemy wynikami badań przeprowadzonych przez Sanepid, który w sierpniu 2020 testował sprzęt ulsonix. Badania te potwierdziły, że zabieg ozonowania umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego nawet z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc.

Napisz pierwszą opinię dla tego produktuZostaw recenzję
Oceny zostaną aktywowane po ich weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Ten produkt
 • 5 / 10 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność

Produkt jest aktualnie niedostępny

Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W

Generator ozonu - 5000 / 10000 mg/h - 120 W

Zamiast: 539,00 zł 439,00 zł

Produkt jest aktualnie niedostępny

 • 5 / 10 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność
 • 3,5 / 7 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Generator ozonu - 3500 / 7000 mg/h - 100 W

Generator ozonu - 3500 / 7000 mg/h - 100 W

(1)
Zamiast: 935,68 zł 439,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 3,5 / 7 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność
 • 5 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Generator ozonu - 5000 mg/h - 60 W

Generator ozonu - 5000 mg/h - 60 W

(1)
Zamiast: 399,00 zł 379,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • 5 g/h
 • Timer
 • Hold
 • Łatwa obsługa
 • Skuteczność
 • Wydajność 1400 mg/h
 • Lampa UV
 • Timer do 12 godzin
 • Filtracja wstępna

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

Generator ozonu - 1400 mg/h - 55 W

Zamiast: 699,00 zł 559,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

 • Wydajność 1400 mg/h
 • Lampa UV
 • Timer do 12 godzin
 • Filtracja wstępna