Darmowa przesyłka Najniższe ceny producenta 3 lata gwarancji konsumenckiej 30 dni na rezygnację

Spawarka TIG/MMA - 200A - 230 V - HF

Welbach
Producent: Welbach

Wysyłka natychmiastowa
czas dostawy ok. 1-3 dni roboczych

1799,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

1799,00 zł

z VAT | darmowa wysyłka

RATY
już od 107,94zł

LEASING już od 219,39 zł
Masz pytania do tego produktu? Zadzwoń!
68 381 70 07

 
Spawarka TIG/MMA - 200A - 230 V - HF Profesjonalna spawarka TIG/MMA uznanej niemieckiej...więcej

Spawarka TIG/MMA - 200A - 230 V - HF

Profesjonalna spawarka TIG/MMA uznanej niemieckiej marki Welbach została zaprojektowana do intensywnej eksploatacji w stoczniach, fabrykach, na budowach oraz w zakładach remontowych. Model IOTA 200 dzięki łatwej obsłudze, a także wszechstronności znajdzie zastosowanie w warsztatach, punktach renowacyjnych i naprawczych. Maszyna wykonana w nowoczesnej technologii inwertorowej IGBT odznacza się wysoką jakością.

Spawarka TIG do metali – charakterystyka

Precyzyjna metoda TIG polega na łączeniu metali elektrodami nietopliwymi. Używa się jej zarówno z wypełniaczem, jak i bez niego. Za pomocą tej opcji spawacz połączy stalowe elementy o grubości zaledwie 1 mm.

Wszechstronny tryb MMA opiera się na spawaniu materiałów za pomocą elektrody otulonej. Metodę można z powodzeniem stosować wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz (nie wymaga osłon od wiatru). Spoina ma wysoko cenione właściwości mechaniczne.

Duża wydajność urządzenia umożliwia długą i wytężoną pracę w każdej pozycji. Regulacja prądu spawania do 200A oferuje dopasowanie go do obrabianego materiału, a dzięki temu zapewnia szybkie spawanie. Cykl pracy 35% oznacza, że na każde 4 minuty pracy z maksymalną wydajnością, sprzęt potrzebuje jedynie 6 minut na schłodzenie.

Praktyczne opcje podnoszą komfort użytkowania maszyny od Welbach. Prezentowana spawarka TIG/MMA dysponuje m.in. funkcjami:

 • Bezdotykowe zajarzenie łuku (HF): umożliwia błyskawiczne rozpoczęcie pracy za pomocą łuku pilotującego bez pocierania o materiał
 • Puls: zapewnia czystą i pewną pracę, sprzęt oferuje ustawienia parametru w zakresie 5-90%
 • Częstotliwość pulsu: regulacja częstotliwości podczas pracy w trybie impulsowym (0,5-200 Hz)
 • Hot Start: ułatwia zajarzenie łuku bez ryzyka przyklejenia elektrody
 • Arc Force: prąd wzrasta w momencie skrócenia łuku
 • Czas narastania prądu: czas, w którym wartość prądu wyjściowego rośnie od wartości prądu początkowego do wartości prądu spawania
 • Czas opadania prądu: czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego. Zmniejsza ryzyko wystąpienia rybiego oka lub pęknięcia krateru
 • Prąd bazowy: oferuje niski prąd, który utrzymuje łuk w trybie impulsowym
 • Prąd impulsu: wartość szczytowa prądu (opcja dla Puls)
 • Wypływ gazu po spawaniu: chłodzi spoinę, zabezpieczając ją przed utlenieniem

Bezpieczeństwo eksploatacji zostało zapewnione przez ochronę przed przegrzaniem oraz wydajne chłodzenie. Zastosowanie efektywnego wentylatora wydłuża użytkowość urządzenia.

Panel sterowniczy jest bardzo intuicyjny, a parametry wyświetlają się na nowoczesnym ekranie LED. Kontrolki wskazują spawaczowi pojawianie się ewentualnych problemów (przegrzanie, awaria). Przyciski i pokrętła są duże, umożliwiają komfortową obsługę w rękawicach spawalniczych.

Oferowana spawarka TIG/MMA jest maszyną przeznaczoną do spawania konstrukcji w stoczniach, prac naprawczych i remontowych, a także renowacyjnych. Model IOTA 200 to sprzęt wysokiej jakości, zaprojektowany i wykonany pod nadzorem niemieckich inżynierów z Welbach.

 • Wszechstronność – spawanie metodami TIG i MMA
 • Wygoda – wiele użytecznych funkcji, tryb 2T/4T
 • Nowoczesność – technologia IGBT
 • Jakość – uznana marka Welbach

Czy muszę przygotowywać materiał przed spawaniem? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Przed spawaniem należy usunąć z powierzchni wszelkie smary, rozpuszczalniki itp., ponieważ spalając się mogą emitować toksyczne opary.

Jak powinienem wyczyścić to urządzenie?

Zawsze odłączaj urządzenie od zasilania przed czyszczeniem oraz kiedy nie jest używane. Do czyszczenia używaj środków bez substancji żrących.

Czy mogę zainstalować pedał do sterowania?

Nie ma takiej możliwości.

Model IOTA 200
Nr katalogowy 10020165
Stan artykułu Nowy
Zasilanie 230 V / 50 Hz
Znamionowy prąd wejściowy 31 A
Znamionowa moc wejściowa 7,1 kW
Maks. prąd wejściowy TIG 44,3 A / MMA 37,1 A
Maks. moc wyjściowa TIG 10,2 kVA / MMA 8,6 kVA
Zakres prądu spawania TIG (DC): 10 – 200 A
MMA: 10 – 180 A
Cykl pracy MMA 20% 180 A
Cykl pracy TIG 35% 200 A
Cykl pracy 60 % TIG: 152 A
MMA: 103 A
Cykl pracy 100 % TIG: 118 A
MMA: 80 A
Możliwy rozmiar elektrod TIG 1 – 3,2 mm
Zakres spawanego materiału TIG 1 – 8 mm (stal)
Możliwy rozmiar elektrod MMA 1,6 – 5 mm
Zakres spawanego materiału MMA 1,5 – 10 mm
Napięcie biegu jałowego 59 V
Funkcja Puls Tak
Częstotliwość funkcji Puls 0,5 – 200 Hz
Wypływ gazu przed spawaniem 0 – 0,3 s
Wypływ gazu po spawaniu 0 – 20 s
Chłodzenie Wentylator
Wybór funkcji Przycisk
Wyświetlacz Tak
Wskaźnik mocy Tak
Wskaźnik przegrzania Tak
Hot Start 0,01 – 1 s
Arc Force 0 – 180 A
2T/4T Tak
Czas narastania prądu 0 – 60 s
Czas opadania prądu 0 – 60 s
Zapłon TIG Bezdotykowe zajarzenie łuku HF
Prąd szczytowy 5 – 200 A
Prąd końcowy 5 – 200 A
Prąd bazowy 10 – 200 A
Rozpiętość pulsu 10 – 90%
Czas miejsca 0,1 – 10 s
Efektywność ≥0,85%
Współczynnik mocy 0,70%
Technologia IGBT
Poziom hałasu 53,3 dB
Klasa ochrony IP IP21S
Klasa izolacji H
Średnica łącznika gazowego (tył) 9 mm
Średnica łącznika gazowego (przód) 12 mm
Średnica łącznika przewodu 13 mm
Dł. przewodu zasilającego 2,15 m
Dł. przewodu MMA 3,6 m
Dł. przewodu uziemiającego 2,6 m
Dł. przewodu TIG 3,7 m
Wymiary (DxSxW) 42,00 x 14,00 x 28,50 cm
Waga 6,40 kg
Wymiary wysyłki (DxSxW) 47,00 x 27,00 x 33,00 cm
Waga wysyłki 10,80 kg

Zastosowane technologie

IGBT - tranzystor bipolarny z izolowaną bramką (Insulated Gate Bipolar Transistor) jest elementem półprzewodnikowym, którego coraz częściej używa się w energoelektronice. Łączy zalety dwóch typów tranzystorów: łatwość sterowania tranzystorów polowych i wysokie napięcie przebicia oraz szybkość przełączania tranzystorów bipolarnych. Zaletę stanowi również odporność na zwarcia, ponieważ IGBT ogranicza przepływ prądu. IGBT są nowszą kontynuacją technologii MOSFET.
CERTYFIKAT CE - urządzenia STAMOS zostały wykonane według surowych norm europejskich oraz przeszły badania pod kątem zgodności z CE oraz RoHS. Gwarantuje to długą żywotność oraz wysoką jakość urządzenia.
WENTYLATORY - zapewniają optymalne odprowadzenie ciepła podczas pracy urządzenia.
CERTYFIKAT ROHS

Przyłącza

GAZ OSŁONOWY - do spawania TIG / MIG / MAG konieczny jest gaz osłonowy: obojętny (np. argon, hel), aktywny (np. dwutlenek węgla) lub mieszanki (np. 82 % argonu + 18 % dwutlenku węgla). Wypływ gazu jest uruchamiany przyciskiem na uchwycie, który aktywuje elektrozawór.
UZIEMIENIE - z tyłu każdego urządzenia znajduje się śruba z oznaczeniem uziemienia. Przed uruchomieniem należy uziemić je za pomocą przewodu, którego przekrój nie może być mniejszy niż 6 mm².
PRZYŁĄCZE ZACISKU MASOWEGO
PRZYŁĄCZE PRZEWODU SPAWALNICZEGO MMA
PRZYŁĄCZE UCHWYTU TIG
NAPIĘCIE ZASILANIA - urządzenie zasilane jest z jednej fazy (230 V +/- 10 %).

Funkcje

BEZDOTYKOWE ZAJARZANIE ŁUKU - umożliwia utworzenie czystego punktu początkowego spoiny w trybie TIG (z wykorzystaniem wysokiej częstotliwości).
WYPŁYW GAZU PRZED SPAWANIEM - czas od naciśnięcia przycisku na uchwycie do zainicjowania zajarzania łuku. W tym czasie elektrozawór gazu jest otwarty, a wypływający gaz wypiera tlen z przewodów gazowych uchwytu oraz tworzy wstępną atmosferę ochronną dla powstającego łuku.
PRĄD POCZĄTKOWY - wartość prądu wyjściowego po zajarzeniu łuku, którą można dowolnie regulować. Aby rozpocząć precyzyjne, łagodne spawanie, warto ustawić ten prąd możliwie niski. Następnie przyjąć wygodną pozycję i po ustalonym czasie spawać z właściwym prądem. W przypadku włączonej funkcji 4T, prąd początkowy jest to wartość prądu wyjściowego, z jaką spawa się podczas jednego wciśnięcia przycisku.
CZAS NARASTANIA PRĄDU - czas, w którym wartość prądu wyjściowego rośnie: od wartości prądu początkowego do wartości prądu spawania.
PRĄD SPAWANIA
CZAS OPADANIA PRĄDU - czas, w którym wartość prądu wyjściowego spada: z wartości prądu spawania do wartości prądu końcowego.
PRĄD KOŃCOWY - wartość prądu wyjściowego przed zakończeniem spawania. Praca z wykorzystaniem prądu końcowego zapobiega powstawaniu krateru na końcu spoiny.
WYPŁYW GAZU PO SPAWANIU - czas po skończeniu spawania, w którym gaz wypływa z uchwytu, chłodząc go oraz chroniąc spoinę przed utlenieniem.
PULS - funkcja pozwala zmniejszyć ilość dostarczanego ciepła do materiału. Idealnie nadaje się do spawania cienkich arkuszy blach. W przypadku spawania MIG doskonale sprawdza się przy obróbce aluminium.
CZĘSTOTLIWOŚĆ PULSU - częstotliwość impulsów podczas spawania w trybie PULS.
WYPEŁNIENIE IMPULSU - jest to stosunek czasu trwania impulsu do okresu tego impulsu. Parametr ustawiany w trybie TIG PULS.
PRĄD IMPULSU - wartość szczytowa prądu w trybie PULS.
PRĄD BAZOWY - prąd podtrzymujący łuk w trybie PULS.
2T - funkcja oznacza rozpoczęcie pracy po naciśnięciu przycisku na uchwycie i jej zatrzymanie po zwolnieniu przycisku na uchwycie.
4T - naciśnięcie przycisku na uchwycie otwiera elektrozawór, następuje wstępny wypływ gazu i dochodzi do zajarzenia łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd ma wartość prądu początkowego. W momencie puszczenia przycisku, wartość prądu wyjściowego rośnie do wartości prądu spawania. Zatrzymanie procesu spawania następuje po ponownym naciśnięciu przycisku na uchwycie.
HOT START - funkcja ułatwia zainicjowanie łuku elektrycznego, poprzez chwilowe zwiększenie prądu spawania w momencie zajarzania łuku elektrycznego. Po zapłonie prąd spawania wraca do ustawionej wartości.
ARC-FORCE - funkcja stabilizuje łuk elektryczny przy zmianach jego długości.
SPAWANIE TIG - spawanie elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego.
SPAWANIE MMA - spawanie elektrodą otuloną.

Przełączniki

WŁĄCZNIK ZASILANIA
WYBÓR PARAMETRU / FUNKCJI
PRZEŁĄCZNIK 2T / 4T - dzieli proces spawania / cięcia na tryb 2T (bez podtrzymania) i tryb 4T (z podtrzymaniem).
WŁĄCZNIK FUNKCJI PULS - służy do włączania i wyłączania funkcji pulsacji.

Kontrolki / wskaźniki

WYŚWIETLACZ LED - pokazuje parametry spawania / cięcia.
PRZECIĄŻENIE / AWARIA - lampka zapala się w przypadku wystąpienia dwóch sytuacji:
a) jeżeli maszyna uległa awarii i nie może być eksploatowana,
b) jeżeli urządzenie przekroczyło standardowy cykl pracy i został uruchomiony tryb ochrony przed przegrzaniem. W tym trybie należy pozostawić je z włączonym zasilaniem. Jeżeli czerwona kontrolka zgaśnie, oznacza to, że urządzenie schłodziło się do temperatury eksploatacji i może być ponownie użytkowane.

Oferujemy następujący komplet:

 • Spawarka
 • Uchwyt MMA o dł. 3,6 m
 • Przewód uziemiający o dł. 2,55 m
 • Kapturek długi
 • Kapturek krótki (wewnątrz uchwytu)
 • Dysza gazowa (rozmiar 5, 6, 7) – 3 szt.
 • Tuleja (rozmiar 2,4 i 3,2) – 2 szt.
 • Tuleja rozmiar 2 (wewnątrz uchwytu)
 • Tuleja w obudowie (wewnątrz uchwytu)
 • Instrukcja obsługi

Zestaw jest solidnie zabezpieczony.

Pytania i odpowiedzi

 • Kontakt
  Phone

  68 381 70 07
  pn. - pt. 7:00 - 17:00
  Expondo Blog

  Email

  info@expondo.pl
  Odpowiemy na Twoje pytanie tak szybko jak to możliwe
 • Płatność
  Płać szybko i bezpiecznie
  Przelewy24 PayPal Blik Przelew bankowy Mastercard Visa Płatność ratalna Za pobraniem
Wcześniej oglądane