Węże ciśnieniowe i pneumatyczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Węże pneumatyczne do kompresora i nie tylko z oferty sklepu expondo

Sprężone powietrze to niezwykle praktyczna rzecz. Wiedzą to nie tylko wulkanizatorzy, którzy pompują nim opony, ale też mechanicy, a nawet majsterkowicze. Napędza ono najróżniejsze narzędzia pneumatyczne wykorzystywane do wielu prac. Jednak, aby móc w pełni używać sprężonego powietrza, potrzebujesz węży pneumatycznych, z którymi dostarczysz je w każde miejsce.

Prezentowane w tej kategorii produkty marki MSW stanowią doskonałe akcesorium w wielu branżach. Przydadzą się w warsztatach wulkanizacyjnych, samochodowych czy lakierniczych, ale znajdą zastosowanie również w pracowniach stolarskich czy zakładach produkcyjnych. Dzięki nim nie musisz stać koło kompresorów, aby korzystać z narzędzi na sprężone powietrze. Z wężami ciśnieniowymi możesz z nich korzystać nawet 30 metrów dalej!

Zalety węży pneumatycznych marki MSW

Inżynierowie marki MSW dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć wysokiej jakości przewody pneumatyczne o szerokim zastosowaniu. Dlatego masz pewność, że produkty dostępne w sklepie expondo spełnią Twoje wszystkie oczekiwania. Co o tym świadczy? Wytrzymałość, praktyczność i kompaktowość.

Węże pneumatyczne do kompresorów wykonano z bardzo mocnych materiałów znoszących trudne warunki panujące we wszystkich warsztatach. Są to m.in. PVC, PP czy PU. Wytrzymują one zarówno działanie wysokiego ciśnienia, jak i szeroki zakres temperatur. Co więcej, są bardzo elastyczne, więc ryzyko przerwania przewodu pneumatycznego jest niewielkie.

Jednak największym atutem produktów MSW jest zastosowanie zwijaczy. Pozwalają one w ergonomiczny sposób przechowywać nawet najdłuższe węże ciśnieniowe. Nie musisz więc zwijać ich ręcznie oraz martwić się, że potkniesz się o luźno rzucony przewód. Do wyboru masz dwa modele zwijaczy:

  • Ręczne – aby nałożyć wąż na bęben, wystarczy, że zakręcisz korbą.

  • Automatyczne – mechanizmy ukryte w obudowie same zwijają przewód.

Dodatkowo można je też podzielić ze względu na zastosowane obudowy. Te o konstrukcji otwartej dają wgląd na to, ile węża jeszcze możesz rozwinąć, zanim się skończy. Z kolei zwijacze z zamkniętą obudową lepiej chronią zawartość przed czynnikami zewnętrznymi.

Zwijacze możesz przymocować do podłogi, aby nie przemieszczały się podczas wyciągania węży do kompresorów. Zalecamy jednak przykręcanie ich do ścian. Nie zajmą wówczas cennego miejsca, w którym możesz postawić meble warsztatowe czy maszyny niezbędne do pracy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie węży ciśnieniowych?

Wybór odpowiedniego węża pneumatycznego ma duże znaczenie dla efektywności Twojej pracy. Niewłaściwy model może ulec uszkodzeniu po kilku dniach, a w efekcie spowodować zastój projektu. Dlatego nie zapomnij porównać ze sobą różne produkty. Na co zwrócić uwagę kupując wąż pneumatyczny?

  1. Długość – im dłuższy przewód kupisz, tym dalej możesz się oddalić od kompresora. Jeśli więc masz duży warsztat, a musisz np. pomalować coś pistoletem natryskowym na jego drugim końcu, to lepiej postawić na odpowiednio długi model.

  1. Ciśnienie robocze – określa, z jakim ciśnieniem powietrza może pracować przewód bez ryzyka uszkodzenia. Dobieraj więc model dostosowany do efektywności Twojej sprężarki.

  1. Odporność na temperaturę – zarówno niska, jak i wysoka temperatura mają niszczycielski wpływ na wiele tworzyw sztucznych. Dlatego sprawdź, czy wybrany przez Ciebie wąż zniesie warunki panujące w Twoim miejscu pracy.

  1. Rodzaj przyłączy – powinny pasować do kompresorów i narzędzi pneumatycznych.

Dodatkowo, w przypadku przewodu ze zwijaczem automatycznym, sprawdź, czy bęben posiada blokadę. Dzięki temu wąż będzie rozwinięty na daną długość do momentu, aż nie odblokujesz zwijacza. Unikniesz w ten sposób siłowania się z mechanizmem.

Wybierz węże pneumatyczne od MSW już dziś!

Profesjonalne przewody ciśnieniowe do kompresorów to doskonały sprzęt, z którym osiągniesz zamierzone cele. Podłączysz do nich najróżniejsze sprzęty – od kluczy do kół, przez pistolety do malowania, aż po smarownice pneumatyczne i wiele więcej. Są nie tylko praktyczne, ale i bardzo dobrej jakości, o co zadbał producent.

Niemiecka marka MSW w swojej ofercie ma nie tylko węże pneumatyczne, ale i wiele innych sprzętów. O ich skuteczności przekonali się zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści z całej Europy. Jeżeli więc szukasz wyposażenia, narzędzi czy urządzeń do swojego warsztatu, garażu, pracowni, firmy remontowej, a nawet fabryki, to możesz już przestać. Marka MSW ma wszystko, czego potrzebujesz.

To nadal za mało? Nic nie szkodzi, bo sklep expondo.pl też ma coś dla Ciebie. Niezależnie od tego czy kupisz wąż pneumatyczny MSW, czy jakikolwiek inny produkt z naszej oferty, to otrzymasz dodatkowo 3 lata gwarancji. Dotyczy to całego asortymentu! Ponadto bierzemy na siebie koszty dostawy. Nie musisz więc płacić za wysyłkę i zwroty. A skoro o zwrotach mowa, to masz aż 30 dni na rezygnację, jeśli sprzęt nie spełni Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie w sklepie expondo już dziś!