Zawiesia wężowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Zawiesia wężowe ze sklepu expondo.pl specjalnie dla Ciebie

Chcesz podnosić ciężkie obiekty, ale boisz się, że łańcuchy mogą je uszkodzić? W takim razie sięgnij po zawiesia wężowe o obwodzie zamkniętym marki Steinberg Systems! Wykorzystasz je do przenoszenia ciężkich ładunków wymagających opasania, czyli takich, których powierzchnia może ulec zarysowaniu, np. kolumn, filarów, rur czy malowanych obiektów.

Jeśli więc wciągarki łańcuchowe są podstawowym narzędziem pracy w Twojej firmie, to zawiesia wężowe będą ich idealnym uzupełnieniem. Sprawdzą się przy rozładunku i załadunku towarów w magazynach, hurtowniach, portach, a nawet podczas budowy domów. Krótko mówiąc: zawiesia transportowe przydadzą się tam, gdzie trzeba coś podnieść.

Czym jest transportowe zawiesie wężowe?

W przeciwieństwie do łańcuchów, pasy dźwigowe nie zawierają w sobie metalu. Nie oznacza to, że nie są wytrzymałe. O ich solidność dba specjalny rdzeń składający się z wielokrotnie nawijanych włókien. Pozwalają one przenosić nawet bardzo ciężkie ładunki.

Rdzeń zawiesia wężowego jest otoczony specjalnym rękawem ochronnym. Jego miękka struktura zapobiega zarysowaniu podnoszonych towarów. Ponadto materiały wykorzystane do stworzenia rękawów są odporne na działanie wilgoci, smarów i olejów. Masz więc pewność, że zawiesia transportowe posłużą Ci przez wiele lat.

Warto wspomnieć, że zawiesia wężowe o obwodzie zamkniętym marki Steinberg Systems dostępne w ofercie sklepu expondo.pl są bardzo bezpieczne w użyciu. Świadczy o tym zgodność z normami dla zawiesi tekstylnych DIN EN 1492-2 oraz współczynnik bezpieczeństwa 7:1. Dodatkowo brak metalu sprawia, że produkty nie przewodzą prądu. Dlatego bez przeszkód możesz ich użyć z wciągarkami ręcznymi.

Które zawiesie wężowe wybrać?

Zanim wybierzesz zawiesie wężowe dla swojej firmy, określ, do jakich obiektów chcesz je wykorzystać. Chodzi głównie o obciążenia, jakie będą oddziaływać na produkt. Mając to na uwadze, możesz przystąpić do wyboru zawiesia dźwigowego o odpowiedniej nośności.

Dużym ułatwieniem w tej kwestii są kolory odpowiadające maksymalnemu obciążeniu. Dzięki temu szybko kupisz odpowiedni model, a później nie będziesz tracić czasu na znalezienie właściwego zawiesia wężowego. W sklepie expondo masz do wyboru następujące rodzaje:

  • Fioletowe – do 1 tony,

  • Zielone – do 2 ton,

  • Żółte – do 3 ton,

  • Szare – do 4 ton,

  • Czerwone – do 5 ton,

  • Pomarańczowe – do 10 ton.

Pamiętaj, że sposób, w jaki przymocujesz zawiesie do wciągarki linowej czy łańcuchowej i ładunku, również wpływa na jego nośność! Podane wartości dotyczą sytuacji, gdy zawiesie jest zaczepione w układzie prostym. Jeśli jednak zastosujesz układ podwójny na „U”, czyli zawiesisz pasy dźwigowe za dwa końce na haku, opasując ładunek, zwiększysz dopuszczalne obciążenie nawet dwukrotnie!

Zawiesia wężowe od expondo.pl to doskonały wybór!

Szukasz mocnych i sprawdzonych zawiesi wężowych do swojej firmy? Możesz już zakończyć poszukiwania! Sklep expondo.pl ma dla Ciebie wysokiej jakości pasy do podnoszenia od marki Steinberg Systems. Niemiecki producent zyskał uznanie fachowców z całej Europy. Jej profesjonalne narzędzia i akcesoria znalazły zastosowanie w przemyśle – od transportu, przez budownictwo, aż po handel. Jeśli poza zawiesiami wężowymi potrzebujesz też innych sprzętów do swojej wciągarki, to sprawdź również naszą ofertę zawiesi pasowych.

Sklep expondo.pl to jednak coś więcej niż produkty doskonałej jakości. Z nami otrzymujesz znacznie więcej! Oferujemy m.in. 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment, aby jak najdłużej służyć Ci pomocą. Martwisz się o koszty dostawy? Bierzemy je na siebie. U nas wysyłka i zwroty są darmowe! A jeśli z jakiegoś powodu chcesz zrezygnować z zamówienia, to masz na to aż 30 dni. Nie czekaj i skorzystaj z oferty sklepu expondo.pl już dziś.