Zbiorniki na deszczówkę

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 4 z 4 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Szeroki wybór zbiorników na deszczówkę w sklepie expondo.pl 

Deszcz to życiodajne źródło wody, bez którego wiele roślin zwyczajnie wyschłoby na wiór. Jednak zaledwie niewielka jego część jest wykorzystywana, a prawie 90% wsiąka w grunt. Trochę szkoda, bo na pewno masz lepsze zastosowanie dla tej wody, prawda? W takim razie wybierz zbiorniki na deszczówkę marki hillvert! Z nimi zyskasz dodatkowe zapasy do podlewania swojego ogrodu. 

Produkty dostępne w tej kategorii to niezwykle praktyczne i wytrzymałe pojemniki. Znajdą zastosowanie na prywatnych podwórkach oraz działkach ogrodowych. Wystarczy je podłączyć do rury spustowej systemu rynnowego i poczekać aż zacznie padać deszcz. 

Naziemne zbiorniki na deszczówkę wykonano z tworzywa PVC odpornego na czynniki pogodowe. Ich konstrukcja jest składana, więc w okresie zimowym wygodnie przechowasz je w składziku lub altanie. Co więcej, zastosowane zawory pozwalają na podłączenie węża ogrodowego lub spuszczenie wody. Ułatwia to szybkie opróżnianie, a następnie czyszczenie zbiornika na deszczówkę. 

Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 

Woda w ogrodzie czy na działce zawsze się przyda. Jest ona szczególnie cenna w okresie letnim, kiedy coraz częściej zdarzają się susze. Wtedy każda kropla jest na wagę złota. Czy w takim razie deszczówka ze zbiornika marki hillvert również będzie tak cenna? 

Jak najbardziej! Dość oczywistym zastosowaniem dla zebranej wody jest wykorzystanie jej do podlewania. Możliwość podłączenia węża ogrodowego znacząco ułatwia to zadanie. Bez przeszkód możesz też podnieść wieko, aby nalać wodę do konewki lub opryskiwacza ogrodowego. Jeśli zbierzesz wystarczająco dużo deszczówki, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasilić nią oczko wodne lub fontannę. 

Specjalne filtry siatkowe zapobiegają przedostawaniu się liści czy gałęzi z rynien, więc masz pewność, że w zbiorniku na deszczówkę nic nie pływa.  

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zbiornika na deszczówkę? 

Chcesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie beczka na deszczówkę będzie odpowiadała Twoim potrzebom? W takim razie koniecznie jej się przyjrzyj przed zakupem. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać, decydując się na zakup własnego zbiornika na wodę deszczową. 

  1. Pojemność – to podstawowy parametr produktów tego typu. Odpowiada za ilość deszczówki, którą możesz zebrać. 

  1. Wymiary – warto sprawdzić, jak duży jest wybrany przez Ciebie zbiornik, żeby nie zajmował zbyt wiele miejsca w ogrodzie. 

  1. Materiał wykonania – zbiorniki na deszczówkę są wystawione na szereg warunków atmosferycznych. W związku z tym najlepiej wybierać modele z materiałów odpornych na te czynniki zewnętrzne. 

  1. Udogodnienia – mowa tutaj o wspomnianych wcześniej zaworach i kranach umożliwiających korzystanie z deszczówki. 

Warto także zwrócić uwagę na wygląd produktu. Co prawda, podobnie jak kompostowniki, nie będzie on stanowił centralnego elementu ogrodu. Jednak nie ma sensu wybierać modeli, które rzucają się w oczy. Najlepiej postawić na ogrodowe zbiorniki na deszczówkę w różnych odcieniach zieleni. W ten sposób łatwo je wkomponujesz w otoczenie. 

Jaka wielkość zbiornika na deszczówkę będzie najlepsza? 

Wbrew pozorom kupowanie największej beczki na wodę deszczową nie zawsze oznacza, że jest to dobry wybór. Jeśli masz małą działkę, to zwyczajnie nie będziesz w stanie uzupełnić całego pojemnika. W najlepszym wypadku potrwa to bardzo długo, co nie jest czymś pożądanym. Poza tym ogromny zbiornik na deszczówkę zajmie cenne miejsce na Twojej działce. 

Najlepszym sposobem na dobór odpowiedniego modelu jest zmierzenie dachu. W końcu to z niego woda spływa do rynien, a z nich dalej do beczki. Tylko jak to wyliczyć? Przyjmuje się, że na każde 25 m2 powierzchni dachu przypada ok. 1 m3 wody, czyli 1000 l. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj intensywność i częstotliwość opadów. 

Mając to na uwadze, nie pozostaje nic innego, jak wziąć się do pomiarów. Na pewno przydadzą Ci się miary oraz drabiny. Pamiętaj tylko o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wchodzenia na dach! 

Co zrobić z wodą ze zbiornika na deszczówkę w zimie? 

Wraz z nastaniem jesieni, a w końcu zimy podlewanie ogrodu przestaje być koniecznością. Dlatego woda w zbiorniku na deszczówkę nie będzie Ci już potrzebna. Czy w takim razie możesz ją zachować do następnego sezonu? Absolutnie nie! 

Zimą, gdy temperatura spada poniżej zera, woda zwyczajnie zamarznie. Lód ma większą objętość, więc potrzebuje więcej miejsca niż płynna woda. W efekcie Twój ogrodowy zbiornik na deszczówkę może popękać i wiosną będzie do wyrzucenia. Dlatego jesienią najlepiej opróżnić beczkę do sucha. 

Co jeśli nie chcesz wylewać tej wody ot, tak? Nie po to była gromadzona, żeby się jej zwyczajnie pozbyć. Jeżeli nie udało Ci się w całości wykorzystać deszczówki do podlewania roślin, zwyczajnie uzupełnij nią oczko wodne lub ogrodowy staw. W ten sposób nic się nie zmarnuje

Zbiornik na wodę stoi zbyt daleko oczka, a jego przeniesienie nie wchodzi w grę. W takie sytuacji pomocna okaże się pompa ogrodowa. Za jej pomocą w kilka minut opróżnisz beczkę. 

Oszczędź na wodzie ze zbiornikami na deszczówkę od hillvert! 

Niemiecka marka hillvert to dostawca profesjonalnych narzędzi i maszyn ogrodniczych stosowanych w całej Europie. Z jej asortymentu korzystają zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści zajmujący się roślinami. Dołącz do nich i Ty! Wybierz wysokiej jakości zbiorniki na deszczówkę i podlewaj swój ogród w ekologiczny sposób. Ponadto zmniejszysz też rachunki za wodę. 

Sprawdź też ofertę na pozostałe produkty marki hillvert. Z pewnością znajdziesz w niej coś, co ułatwi Ci pracę, np. wózki ogrodowe. Dzięki nim przewieziesz wszystkie najpotrzebniejsze przybory i narzędzia z jednego miejsca do drugiego. Jest to świetna propozycja, jeśli masz dużą działkę. 

Chcesz kupić nasze produkty? To świetnie! W expondo wiemy, jak docenić klientów, którzy nam zaufali. Dlatego po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas 3 lata gwarancji na zakupiony produkt oraz darmową wysyłkę. A jeśli z jakichś powodów nie spełni on Twoich oczekiwań, to masz aż 30 dni na rezygnację i bezpłatny zwrot. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!