Zmiękczacze wody

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 24 z 27 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!
1 od 2

Problem twardej wody dotyka wszystkich, niezależnie od tego, czy są to mieszkańcy bloków lub domków jednorodzinnych, czy właściciele restauracji, barów i hoteli. Zbyt duża zawartość niektórych minerałów może doprowadzić do uszkodzenia sprzętów AGD, a także mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Wybierając wydajne zmiękczacze marki Uniprodo!

W asortymencie sklepu expondo.pl znajdziesz wiele modeli, które skutecznie obniżą twardość wody w Twoim kranie. Z łatwością wybierzesz urządzenie o pojemności dostosowanej do liczby domowników lub gości lokalu. Przekonaj się o korzyściach, jakie płynną z zamontowania zmiękczacza wody Uniprodo. Sprawdź też nasze wydajne przepychacze do rur, odkurzacze przemysłowe oraz szorowarki do podłóg.

Co daje zmiękczanie wody?

Powodem występowania twardej wody jest zbyt duże stężenie wapnia i magnezu. To one po osadzeniu się tworzą uporczywy kamień. Zmiękczanie polega więc na zmniejszeniu ilości tych składników, co pozytywnie wpływa na różne aspekty życia.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o urządzeniach AGD. Czajniki elektryczne, ekspresy do kawy, pralki czy zmywarki są szczególnie narażone na uszkodzenia spowodowane przez kamień. Stosując miękką wodę, zapobiegasz powstawaniu nalotu, skutecznie wydłużając żywotność maszyn. Unikasz też częstego odkamieniania sprzętów. Z kolei zamontowanie zmiękczacza przy bojlerze znacznie zwiększy jego efektywność. Gruba warstwa osadu często sprawia, że urządzenia tego typu nie grzeją z pełną siłą. Ich wydajność może spaść nawet o 20%, jeżeli doprowadzona do nich woda jest zbyt twarda. Zmiękczając ją, nie tylko poprawisz działanie podgrzewaczy, ale i zmniejszysz ich awaryjność.

Prezentowane produkty pozwolą Ci też zaoszczędzić na różnych detergentach. Woda o niskim stężeniu minerałów wpływa na lepsze rozpuszczaniu środków czyszczących. Dzięki temu zużyjesz ich mniej podczas mycia czy płukania. Ponadto obniżona zawartość wapnia i magnezu sprawia, że możesz zapomnieć o śladach po osadach na armaturze, naczyniach oraz szkle. Nie musisz więc ich dodatkowo polerować. Pranie ubrań też jest o wiele prostsze. Kolory zachowują swój odcień na dłużej, a materiały są delikatniejsze. Miękka woda ma też ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Myjąc się nią, zapobiegasz podrażnieniu i szybkiemu wysuszaniu skóry. Zapomnisz też o matowych oraz szorstkich włosach. Pijąc taką wodę, minimalizujesz ryzyko zachorowania na kamicę nerkową.

Wydajne zmiękczacze wody od Uniprodo

Z wysokiej jakości zmiękczaczami marki Uniprodo będziesz mógł sam przekonać się o wyżej wymienionych korzyściach. W asortymencie sklepu expondo.pl masz do wyboru urządzenia będące w stanie zmieścić różne ilości żywicy jonowymiennej (nawet 30 l). Dzięki temu dobierzesz sprzęt idealny do swojego domu lub lokalu. Za właściwą regenerację odpowiadają inteligentne zawory. Część modeli posiada specjalne procesory, analizujące przepływ wody. Dostosowują one intensywność pracy do uzyskanych wyników. Wysoka odporność na ciśnienie robocze sprawia, że zmiękczacze posłużą przez wiele lat.

Ogromną zaletą jest łatwość obsługi produktów. Panele sterowania wyposażone w wyświetlacze pozwolą określić dokładny czas rozpoczęcia procesu. Później po stronie użytkownika zostaje jedynie uzupełnienie soli do regeneracji żywicy. Zużycie energii jest niewielkie. Podczas pracy pobór mocy wynosi maksymalnie 3,3 W. Przez resztę czasu urządzenie potrzebuje zaledwie 1 W.

Sprawdź skuteczność zmiękczaczy wody marki Uniprodo już dziś. Zapomnij o kamieniu i wysuszonej skórze. Poznaj też inne produkty tego producenta. W sklepie expondo.pl znajdziesz m.in. klimatyzery ewaporacyjne, parasole ogrodowe czy zegary ścienne.