Płyta grillowa czy grill kontaktowy? Porównanie produktów

Udostępnij

Chcesz włączyć burgery do menu swojego lokalu lub planujesz otworzyć burgerownię? Zapoznaj się z testem płyty grillowej i grilla kontaktowego, wybierając sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb.

Udostępnij

Chcesz włączyć burgery do menu swojego lokalu lub planujesz otworzyć burgerownię? Zapoznaj się z testem płyty grillowej i grilla kontaktowego, wybierając sprzęt odpowiedni do swoich potrzeb.

Test grilli gastronomicznych, czyli smażenie burgerów na czas

Nasz ekspert Michał Orłowski wziął na ruszt płytę grillową RCEG-75 i grill kontaktowy RCKG-2200-F marki Royal Catering. Oba sprzęty mają moc 2200 W i można je nagrzać aż do 300°C. Różnią się jednak konstrukcją. Jak wpłynie ona na funkcjonalność urządzeń? – Sprawdźmy to, przeprowadzając test na burgerach – mówi kucharz.

Pierwsze zadanie polega na smażeniu pojedynczego kotleta przez 4 minuty. Burger na płycie grillowej po 2 minutach zostaje obrócony, aby równomiernie się usmażył.

Po upływie czasu i przekrojeniu obu, okazuje się, że ten z płyty grillowej smażył się o 2 minuty za krótko. Kotlet z grilla jest natomiast zbyt mocno wysmażony. – Potrzebowałby minuty mniej – wskazuje ekspert, podkreślając w tym przypadku dwukrotną oszczędność czasu.

Drugi test polega na jednoczesnym przyrządzeniu 10 burgerów. Przygotowanie bułek, udekorowanie ich dodatkami oraz usmażenie kotletów w przypadku płyty zajęło 10 minut. Dużo mniejszy grill potrzebował na to aż 17 minut.

Płyta grillowa czy grill kontaktowy – podsumowanie

Który sprzęt jest zatem lepszy? – Oba są bardzo dobre, odpowiadają tylko na inne potrzeby – mówi Michał Orłowski. Zaznacza, że płyta grillowa będzie świetna do obleganej burgerowni. Dzięki niej można naraz efektywniej przyrządzić wiele porcji.

Mniejszy grill kontaktowy poradzi sobie natomiast szybciej z pojedynczym zamówieniem. Będzie więc niezastąpiony w mniejszym lokalu. Kucharz wskazuje, że jeżeli serwujesz dziennie ok. 40 burgerów, to będzie wręcz idealny. Dodatkowo zajmuje niewiele miejsca i można na nim przyrządzić również inne dania.


Pracuję z profesjonalnym sprzętem każdego dnia. W tym filmie zadbałem o to, aby dokładnie przetestować ten produkt. Możesz sprawdzić, w jaki sposób pracuje, a następnie zdecydować, który model wybrać do swojej firmy. Mam nadzieję, że mój film i wskazówki pomogą w jeszcze efektywniejszym prowadzeniu Twojej działalności.

Michał Orłowski – szef kuchni w prestiżowych restauracjach w Sydney i Warszawie. Doświadczony i profesjonalny restaurator. Jego porady znajdziesz na kanale Chef’s Gear Polska.

Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Najnowsze posty

Wymrażanie piwa – proces, techniki i ciekawostki

Wymrażanie piwa to fascynująca, choć nieco mniej znana technika stosowana przez browary, aby wzbogacić smak i…

Czytaj więcej

Jak zrobić wino musujące? Poczuj magię bąbelków!

Wino musujące, znane również jako szampan, to symbol świętowania i elegancji, który cieszy się popularnością na…

Czytaj więcej

Kreatywne pomysły na prezent dla kucharza amatora i profesjonalisty!

Wybór prezentu dla pasjonata kuchni może być nie lada wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś…

Czytaj więcej

Catering dla firm – czy to dobry pomysł na biznes?

Catering dla firm rośnie w siłę jako obiecujący segment rynku, przyciągając przedsiębiorców swoim potencjałem na długoterminowe…

Czytaj więcej