Jak utrzymać ciepło potraw? Podgrzewacze gastronomiczne – przewodnik

Udostępnij

Nie każdej potrawie służy podawanie na zimno. Wiele dań musi mieć odpowiednią temperaturę, zanim zostaną zaserwowane klientowi. Jednak utrzymanie ciepła, zwłaszcza przy dużej ilości jedzenia, może okazać się niemałym wyzwaniem. Dlatego coraz częściej można spotkać się z urządzeniami, które umożliwiają odpowiednie ogrzanie żywności przed podaniem, a także, gdy już jest na stołach. W tym artykule poznasz szereg sprzętów wykorzystywanych w tym celu.

Udostępnij

Nie każdej potrawie służy podawanie na zimno. Wiele dań musi mieć odpowiednią temperaturę, zanim zostaną zaserwowane klientowi. Jednak utrzymanie ciepła, zwłaszcza przy dużej ilości jedzenia, może okazać się niemałym wyzwaniem. Dlatego coraz częściej można spotkać się z urządzeniami, które umożliwiają odpowiednie ogrzanie żywności przed podaniem, a także, gdy już jest na stołach. W tym artykule poznasz szereg sprzętów wykorzystywanych w tym celu.

Dlaczego tak ważne jest utrzymanie ciepła potraw?

Zanim jednak wgłębimy się w temat urządzeń utrzymujących ciepło dań, warto, żebyś wiedział, dlaczego powinno się je stosować. Najoczywistszym powodem są walory smakowe. Odpowiednio wysoka temperatura wyzwala z jedzenia aromaty cieszące podniebienie wszystkich smakoszy. Ponadto konsystencja ciepłych produktów spożywczych jest zupełnie inna niż zimnych. Wpływa ona dodatkowo na poprawienie smaku. Podgrzane dania są również szybciej i lepiej przyswajane przez organizm. Tyczy się to głównie mięs wymagających wcześniejszej obróbki termicznej, aby nadawały się do spożycia przez człowieka.

Głównym zadaniem podgrzewaczy jest jednak utrzymanie świeżości potraw przez wykorzystanie wysokiej temperatury. Dzięki niej produkty spożywcze są chronione przed wirusami czy bakteriami. Ma to bardzo duże znacznie zwłaszcza w przypadku jedzenia, które po obróbce zostało schłodzone lub zamrożone, a następnie podgrzane. Chcąc uniknąć pojawienia się szkodliwych drobnoustrojów, żywność należy utrzymać w temperaturze powyżej 60°C. Z drugiej strony należy zwrócić uwagę na to, żeby nie doprowadzić do wrzenia lub przypalenia. Może to znacząco pogorszyć walory smakowe i doprowadzić do utraty cennych składników odżywczych. Na szczęście wiele urządzeń do utrzymywania ciepła posiada praktyczne zabezpieczenia oraz rozwiązania zapobiegające spaleniu jedzenia.

Utrzymanie ciepła potraw przed wydaniem. Z jakich urządzeń skorzystać?

W dużych restauracjach, gdzie dziennie wydaje się sporą liczbę dań, dochodzi do sytuacji, że przygotowane potrawy muszą poczekać, zanim kelner po nie przyjdzie. Zdarza się to np. gdy jedzenie ma być podane kilku klientom jednocześnie, ale tylko część jest gotowa. Pełne talerze nie mogą tak po prostu stać na ladzie, ponieważ ich zawartość ostygnie.

Wysokiej jakości podgrzewacze do potraw marki Royal Catering są niezbędne w hotelu, restauracji czy na imprezie z cateringiem. Czyli wszędzie tam, gdzie zupy i inne potrawy muszą być utrzymywane w cieple. Podgrzewacze bufetowe wykonano ze stali nierdzewnej, która nie zmienia smaku potraw. Dlatego są idealne do przechowywania ich długo w optymalnej temperaturze. Dodatkowo prezentują się w apetyczny sposób i cechują się:

  • Wszechstronność – do utrzymywania w cieple różnych dań
  • Świeżość – za sprawą kąpieli wodnej jedzenie się nie przypala
  • Skuteczność – dzięki doskonałemu rozprowadzeniu ciepła jedzenie pozostaje długo gorące
  • Bezpieczeństwo – podstawa chroni przed zarysowaniami
  • Łatwa obsługa – wygodny w czyszczeniu i użytkowaniu

W tym celu stosuje się praktyczne płyty grzewcze . Stawia się na nie naczynia z potrawami oczekujące na odbiór, a specjalne grzałki zapewniają odpowiednie ciepło. Bardzo często urządzenia tego typu posiadają funkcję regulacji temperatury, co ułatwia dostosowania ich do konkretnego jedzenia. Na rynku spotkasz się z dwoma rodzajami tac grzewczych. Pierwsze posiadają jedynie płyty z wbudowanymi źródłami ciepła. Drugi typ wyposażono dodatkowo w promienniki ogrzewające żywność od góry. W zależności od Twoich potrzeb do wyboru masz lampy halogenowe lub podczerwone. Ich zaletą jest to, że nie ogrzewają powietrza z otoczenia tylko dania umieszczone pod nimi. Moc grzania w dużym stopniu zależy od wysokości elementów oraz powierzchni, jaką obejmują. Dodatkowym atutem promienników jest atrakcyjna prezentacja produktów spożywczych przez ich oświetlenie.

Podgrzewacze do potraw stosowane przed wydaniem spotyka się również w lokalach typu fast food. W takich miejscach obsługa musi być gotowa na jak najszybsze zrealizowanie zamówienia klienta. Dlatego wykorzystuje się tam np. podgrzewacze do frytek. Doskonałym przykładem jest model RCWG-1500 niemieckiej marki Royal Catering. Sprzęty te poza grzałkami (w zależności od urządzenia mogą to być jeden lub dwa elementy) wyposażono w wyjmowane zbiorniki ze specjalnymi otworami. Tłuszcz z frytek spływa przez nie, co pozwala uzyskać odpowiednią chrupkość.

Kolejnym bardzo popularnym sprzętem w fast foodach są podgrzewacze do parówek na hot dogi. Najbardziej rozpowszechnione modele to tzw. grille rolkowe. Przez cały czas obracają kiełbaski, dzięki czemu są one równomiernie ogrzewane z każdej strony.

Alternatywę stanowią cylindrowe podgrzewacze do hot dogów. Posiadają one szklane zbiorniki, w których pionowo układa się parówki, a grzałki utrzymują ich ciepło. Zwykle urządzenia tego typu posiadają też specjalne bolce do ocieplania bułek. Dzięki temu cały hot dog jest ciepły i gotowy do zjedzenia. Jeżeli szukasz podgrzewaczy do hot dogów do swojego lokalu, sprawdź ofertę Royal Catering.

Czym podgrzewać jedzenie po wydaniu? Bemary, kociołki na zupę i nie tylko

Firmy cateringowe i lokale organizujące imprezy z bufetami często borykają się z problemem utrzymania ciepła potraw, które już znajdują się na szwedzkich stołach. W związku z tym, że na takich przyjęciach gotowe jedzenie przez dłuższy czas po prostu czeka, aż zostanie nałożone, należy nie tylko zadbać o właściwy sposób grzania, ale i atrakcyjną prezentację. Na ratunek przychodzą różnego rodzaju bemary gastronomiczne.

Sprzęty te zyskały uznanie dzięki temu, że nie przypalają umieszczonych w nich dań. Osiągnięto to dzięki tzw. kąpieli wodnej. Na czym ona polega? W specjalnych zbiornikach znajduje się woda, która jest podgrzewana przez grzałkę lub płomień (więcej na ten temat w dalszej części artykułu). Zanurza się w niej naczynia z żywnością. Bardzo często wykorzystuje się w tym celu pojemniki GN, ale znajdziesz też urządzenia z okrągłymi czy owalnymi zbiornikami. Woda, przez to, że równomierne rozprowadza ciepło po dnie, minimalizuje ryzyko przypalenia i przesuszenia potrawy. Dla jeszcze lepszego efektu stosuje się wieka zatrzymujące wysoką temperaturę wewnątrz bemarów. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać modele ze zdejmowanymi lub odchylanymi pokrywami. Te drugie są znacznie wygodniejsze w obsłudze, ponieważ nie musisz ich trzymać, więc unikniesz przypadkowego poparzenia oraz poplamienia. Do wyprodukowania bemarów często stosuje się materiały o atrakcyjnym wyglądzie. Jednym z najpopularniejszych jest stal nierdzewna o gładkiej i lśniącej powierzchni łatwej w czyszczeniu. Doskonale pasuje do wystroju różnych sali, w których organizowane są przyjęcia z cateringiem.

Podgrzewacze tego typu różnią się między sobą źródłem zasilania. Nowoczesne urządzenia posiadają elektryczne grzałki obsługiwane za pomocą termostatów. Pozwalają one dokładnie określić poziom grzania i dopasować go do Twoich potrzeb czy rodzaju potrawy. Wymagają jednak dostępu do źródła prądu, więc musisz pamiętać o ustawieniu ich blisko kontaktu. Z kolei w bemarach zasilanych pastą nie ogranicza Cię długość przewodu zasilającego. Ponadto zaletą paliw do podgrzewaczy jest to, że produkuje się je z przyjaznych dla środowiska substancji, przeważenie z etanolu albo glikolu. Wypalają się w 100% i nie wydzielają zapachu ani dymu, co pozwala uniknąć tworzeniu się ciemnych plam pod zbiornikami z wodą. Ogrzewanie paliwem ma równie aspekt wizualny. Ogień wygląda bardzo efektownie i podnosi atrakcyjność stołu, na którym znajduje się podgrzewacz. Ważne jest, żeby stosować bemary na pastę w pomieszczeniach. Wiatr mógłby zdmuchnąć płomień, a w najgorszym wypadku podpalić znajdujące się w pobliżu przedmioty. W porównaniu wszystkich wariantów pomoże marka Royal Catering posiadająca w swoim asortymencie wiele urządzeń tego typu.

Interesującą odmianą podgrzewaczy wykorzystujących kąpiel wodną są kociołki na zupę. Zastosowano w nich elektryczne elementy grzewcze podnoszące temperaturę wody wlanej do głównych zbiorników. Następnie umieszcza się w nich wyjmowane pojemniki na zupę czy sos.

Podobnie jak w przypadku bemarów na prąd, tutaj też istnieje możliwość regulacji temperatury. Zwykle w tym celu stosuje się termostat z pokrętłem lub elektroniczny panel sterowania. Znaczna część urządzeń posiada też pokrywki ze specjalnymi otworami na rączki chochelek. Możesz więc ze spokojem zamknąć garnek, zostawiając w nim łyżkę.

Korzystając z bemarów i kociołków na zupę, musisz pamiętać o stosowaniu się do obowiązujących zasad higieny. Do najważniejszych należy punkt mówiący o tym, że jedzenie może być podgrzewane maksymalnie przez 2 godziny. Po tym czasie nie będzie ono zdatne do spożycia. Ponadto każdy podgrzewacz musi mieć osobne sztućce do nakładania. Unikniesz w ten sposób mieszania smaków żywności znajdującej się w bufecie.

Atrakcyjna ekspozycja i wydajne grzanie. Jaką witrynę grzewczą wybrać?

W niektórych lokalach samo utrzymanie odpowiedniego ciepła potraw to za mało. Należy jeszcze zadbać o ich atrakcyjne zaprezentowanie klientowi. Witryny grzewcze idealnie nadają się do obu tych czynności. Urządzenia te spotkasz np. w kawiarniach, cukierniach czy piekarniach, gdzie sprzedawane są ciepłe desery czy pieczywo. Sprawdzają się również w punktach serwujących kanapki, pizzę, a także dania obiadowe.

Na rynku z pewnością spotkasz się z dwoma rodzajami modeli – z grzałkami elektrycznymi lub specjalnymi lampami. Skutecznie ogrzewają one powietrze w zamkniętej komorze witryny. Do ich regulacji służą wbudowane termostaty. Wykorzystuje się w nich również pojemniki na wodę utrzymujące odpowiednią wilgotność wewnątrz. Dzięki nim jedzenie nie wysycha i zachowuje swoją konsystencję. Konstrukcje urządzeń są przeszklone. Pozwala to zaprezentować jedzenie z każdej strony. Ponadto lampy oświetlają zawartość szafki, zwiększając atrakcyjny wygląd dań. Wybierając witrynę grzewczą dla siebie, zwróć uwagę na materiał wykonania obudowy. Często sprzęty te stoją w widocznym miejscu lokalu czy sklepu, więc powinieneś zadbać o ich atrakcyjną i nienaganną prezencję. Większość szafek grzewczych wykonuje się ze stali nierdzewnej. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jej gładka powierzchnia wyróżnia się wysokim połyskiem oraz łatwością w czyszczeniu. Ponadto nie rdzewieje i jest odporna na uszkodzenia. Poza materiałem wykonania sprawdź również pojemność witryny. Jeżeli będzie zbyt mała, jedzenie w szafce będzie ściśnięte, co przełoży się na nieatrakcyjną ekspozycję. Z drugiej strony w za dużej komorze powstaną przerwy sugerujące, że Twoja oferta jest niewielka. Liczba półek również ma znaczenie. Renomowane marki w tym Royal Catering dysponują urządzeniami z kilkoma poziomami, na których postawisz różne potrawy czy desery.

Witryny grzewcze do utrzymywania ciepła Royal Catering

Stoiska na festynach i food trucki również stosują tego typu rozwiązania. Zwykle są one przeznaczone do przekąsek podawanych na ciepło np. popcorn, orzeszki czy nachosy. Zasada działania tych witryn grzewczych jest podobna do wcześniej opisywanych sprzętów. Różnica polega na tym, że nie występują w nich półki, a porcje są nasypywane do pojemników przy kliencie. Kolejną istotną różnicą jest ogólny design. Nierzadko jest on dopasowany do charakteru miejsca, w którym się znajduje podgrzewacz. Dlatego stosuje się dużą liczbę kolorów i grafik nie tylko wpływające na atrakcyjny wygląd całości, ale i pozwalające dostrzec maszynę podczas festiwali czy imprez plenerowych.

Spotkasz się również z produktami wyposażonymi w specjalne żarówki LED zapewniające wielobarwne oświetlenie wnętrza witryn do nachosów. Doskonałym przykładem jest model RCNW-1L. Zastosowano w nim wszystkie opisane rozwiązania. Ponadto sprzęt posiada odchylaną pokrywę zapobiegającą kruszeniu się przekąsek podczas nasypywania do kabiny. W zestawie z maszyną dołączono dodatkowo pojemną łopatkę do nabierania i nakładania.

Najlepsza kawa to gorąca kawa. Wybieramy podgrzewacze i warniki do napojów

Dania na ciepło to nie jedyna pozycja w menu restauracji czy firm cateringowych. Równie popularne są gorące napoje takie jak kawa czy herbata. Zwykle są one przyrządzane na bieżąco na życzenie klienta. Jednak podczas imprez z bufetem czy różnych wydarzeń bez obsługi kelnerskiej zapewnienie wszystkim gorących napojów może okazać się sporym wyzwaniem. Dlatego stosuje się m.in. specjalne warniki do wody umożliwiające zaparzenie kawy czy herbaty w dowolnej chwili.

Urządzenia te możesz wykorzystać na kilka sposobów. Nadają się do zagotowania wody, którą następnie goście będą zalewać kawę lub herbatę znajdujące się w filiżankach. Możesz też wsypać zmielone ziarna lub wysuszone liście bezpośrednio do zbiornika podgrzewacza i w nim przygotować napar. Warniki są sprzętami elektrycznymi, więc potrzebują dostępu do źródła prądu. Wiele modeli ma funkcję regulowania temperatury za pomocą wbudowanych termostatów. Pozwolą one określić poziom grzania wody idealny np. do zaparzenia konkretnych rodzajów herbat. Napoje nalewa się za pomocą wygodnych w obsłudze kraników. Często posiadają one filtry, które zapobiegają przedostawaniu się fusów do kubka. Elementy są skonstruowane w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko rozlania oraz poparzenia. Przed pobrudzeniem stołów chronią tacki ociekowe, w których zbiera się płyn. Wybierając warnik do wody do swojego lokalu, zwróć uwagę na materiał wykonania. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się stal nierdzewną. Nie tylko podkreśla atrakcyjny wygląd urządzenia, ale jest też łatwa w czyszczeniu i odporna na korozję oraz wgniecenia. Do najważniejszych atutów materiału należy też biologiczna obojętność. Oznacza ona, że stal nie reaguje z żywnością, więc nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Poza herbatą i kawą bardzo popularnym napojem zwłaszcza w chłodne dni jest gorąca pitna czekolada. Niestety jej przygotowanie zwykle wymaga dużo czasy i uwagi, żeby nie przypalić jej w garnku. Jest to szczególnie uporczywe w lokalach, gdzie czekolada należy do jednych z najczęściej zamawianych pozycji w menu. Na szczęście możesz skorzystać z profesjonalnych podgrzewaczy do czekolad. Zasady działania urządzenia są stosunkowo proste. Element grzewczy cały czas ociepla składniki i zapobiega ponownemu zastygnięciu. Najważniejszym elementem jest specjalny wirnik z łopatkami umieszczony w zbiorniku. Miesza on zawartość, aby ta nie przywarła i nie przypaliła się do dna naczynia. Do dozowania służą specjalne kraniki ułatwiające nalewanie. Tacki ociekowe zapobiegają przypadkowemu rozlaniu napoju. Zbiorniki bardzo często wykonywane są z przeźroczystych materiałów takich jak szkło czy tworzywa wytrzymujące wysokie temperatury. Dzięki temu wszyscy mogą zobaczyć płynną czekoladę mieszaną przez łopatki. Wygląda to bardzo efektownie i z pewnością przyciągnie wzrok wielu spragnionych klientów. Ogólny design podgrzewaczy również odgrywa niemałą rolę. Renomowane marki np. Royal Catering w swoich czekoladziarkach często stosują obudowy nadające całości atrakcyjny design.

Jeżeli kawa, herbata, a nawet czekolada nie pomogą w rozgrzaniu podczas zimowych wieczorów, to grzane wino z pewnością sobie z tym poradzi. Napój jest bardzo popularny w wielu górskich kurortach, gdzie zmarznięci narciarze i nie tylko chcą jednocześnie zapomnieć o zimnie oraz poczuć wyjątkowy smak grzańca. W zapewnieniu dużej ilości tego napoju bez wątpienia pomogą specjalne warniki do wina. Działają na podobnej zasadzie jak podgrzewacze wody. Grzałki równomiernie rozprowadzają wysoką temperaturę w zbiornikach i utrzymują ją na odpowiednim poziomie za sprawą termostatów. Wygodne kraniki pozwalają szybko oraz bezpiecznie nalać grzane wino do kubka. W razie potrzeby możesz wybrać urządzenia z timerem do określania czasu pracy maszynki. W sprzedaży są podgrzewacze ze zbiornikami zarówno z emaliowanej stali, jak i stali nierdzewnej. Oba materiały doskonale sprawdzają się w gastronomii, a do tego podkreślają elegancki design całości. Bardzo często warniki do wina wykorzystuje się też do innych celów np. do przyrządzania bulionów i zup. Dostępne są również urządzenia posiadające specjalne kratki służące do pasteryzacji słoików.

Środki bezpieczeństwa wykorzystane w podgrzewaczach napojów są istotnym czynnikiem podczas zakupu sprzętów. Ważne, żeby warniki posiadały systemy ochrony przed przegrzaniem, zwłaszcza jeśli chcesz z nich korzystać po kilka godzin. Przydatnym zabezpieczeniem jest również ochrona przed pracą na sucho, które wyłącza podgrzewacz, gdy zbiornik zostanie opróżniony. Jeżeli planujesz często przenosić urządzenia z miejsca na miejsce, upewnij się, że uchwyty nie nagrzewają się. Unikniesz w ten sposób poparzenia.

Transportowanie ciepłego jedzenia. Jaki termos gastronomiczny wybrać?

W firmach cateringowych samo utrzymanie odpowiedniej temperatury potraw podczas imprez to nie wszystko. Trzeba również wiedzieć, jak bezpiecznie przewieźć jedzenie tak, aby nie wystygło po drodze. Na rynku znajdziesz bardzo dużą ofertę termosów i pojemników termoizolacyjnych, które pozwolą Ci przetransportować potrawy na przyjęcie.

Termosy gastronomiczne stosowane są przeważnie do zup i sosów, ale nadają się też do dań. W zależności o Twoich potrzeb w sprzedaży znajdziesz szeroką gamę różnych pojemności od ok. 10 do nawet 80 litrów. Jednak kwestia, na którą powinieneś przede wszystkim zwrócić uwagę, to czas utrzymania ciepła. Profesjonalne pojemniki są w stanie zachować temperaturę jedzenia do 12 godzin. Jak to jest możliwe? Między zbiornikiem a obudową znajduje się dodatkowa przestrzeń. W niej stosuje się specjalne wypełnienia termoizolacyjne nieprzepuszczające ciepła. Jednak grube ścianki to nie wszystko. Istotne jest również wieko termosów. To ono jest najbardziej narażone na utratę temperatury zawartości. Dlatego sprawdź, czy jest ono hermetycznie zamykane. Na przykład termosy gastronomiczne Royal Catering wyposażono w zatrzaski, które szczelnie dociskają pokrywy. Dzięki temu ryzyko utraty ciepła jest bliskie zeru. Produkty tego typu posiadają również szereg praktycznych rozwiązań. Wśród nich są solidne rączki ułatwiające przenoszenie oraz kraniki do dozowania napojów czy wody.

Równie popularne, jak termosy są pojemniki termoizolacyjne o różnych rozmiarach. Są one produkowane np. do przewożenia pudełek z pizzami, naczyń GN oraz niestandardowych pojemników na jedzenie. Przeważnie wykonuje się je ze styropianu, chociaż coraz częściej można spotkać pudełka ze spienionego polipropylenu (EPP). Materiał wyróżnia się bardzo dobrą termoizolacją i skutecznie zatrzymuje ciepło wewnątrz nawet przez 4 godziny. Dodatkowo jego duża gęstość zapobiega przedostawaniu się z zewnątrz zapachów czy zanieczyszczeń mogących wpłynąć na jakość jedzenia. Za to gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie całości w doskonałej czystości, a niewielka waga wpływa na wygodę przenoszenia. Jednak najważniejszą zaletą EPP jest jego ekologiczność. Możesz go bowiem w 100% poddać recyklingowi, przez co nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Lokale gastronomiczne oferujące dowóz jedzenia sięgają również po torby termoizolacyjne. Przeznaczone są one do transportowania pizzy, ale również lunchboxów i nie tylko. Za utrzymanie ciepła odpowiadają wielowarstwowe ścianki. Środek przeważnie wykłada się folią aluminiową, która zatrzymuje ciepło oraz zapachy wewnątrz toreb. Zewnętrzne warstwy wykonuje się z trwałych tworzyw sztucznych np. poliestru. Dzięki temu są one łatwe w czyszczeniu oraz odporne na przetarcia. Projektując tego typu sprzęty, producenci zwracają uwagę na komfort przenoszenia. Dlatego stosuje się regulowane paski do przewieszenia przez ramię. W trakcie transportowania środek ciężkości zawsze jest ustawiony w taki sposób, żeby uniknąć wywrócenia zawartości. Do dyspozycji masz torby izolacyjne z różnymi zamknięciami. Mogą to być zamki błyskawiczne lub rzepy.

Dlaczego warto mieć podgrzewacze do naczyń w restauracji?

Ostatnimi urządzeniami, o których nie można zapomnieć w temacie utrzymania ciepła potraw, są podgrzewacze do talerzy oraz filiżanek. Dlaczego są one tak ważne? Ponieważ zimne naczynia przyspieszają stygnięcie serwowanego jedzenia. W przypadku lodów czy galaretek nie stanowi to problemu, ale przy daniach mięsnych już tak. W podręcznikach i poradnikach gastronomicznych podawanie dań na gorących talerzach uznawane jest za dobrą praktykę wyróżniającą profesjonalne restauracje od przeciętnych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze podgrzewaczy do naczyń?

Na pewno sprawdź pojemność szafek grzewczych. Jeżeli w Twoim lokalu obsługuje się dużą liczbę gości, wtedy im większe urządzenie, tym lepiej. Dla przykładu Royal Catering w swoim asortymencie ma model RCWS-60  mieszczący do 120 talerzy o średnicy 27 cm. Warto też sprawdzić, czy półki mają regulowaną wysokość. Dzięki temu będziesz mógł umieścić w środku nawet duże naczynia np. wazy na zupy. Moc podgrzewacza także jest bardzo ważna. Duża liczba watów gwarantuje długi czas pracy urządzenia bez ryzyka przepalenia. Przekłada się ona również na szybkość osiągania pożądanej temperatury elementów grzewczych. Na rynku znajdziesz modele pozwalające na regulację poziomu grzania za pomocą termostatów. Podobnie jak w przypadku większości urządzeń gastronomicznych, podgrzewacze do talerzy i filiżanek także wykonuje się ze stali nierdzewnej. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, materiał doskonale nadaje się do pracy w warunkach panujących w kuchni. Dużym ułatwianiem są również kółka mocowane na spodzie szafki. Pozwolą one szybko i wygodnie przestawić mebel w dowolne miejsce.

Utrzymanie temperatury potraw nigdy nie było prostsze

Duża liczba różnych podgrzewaczy sprawia, że utrzymanie odpowiedniej temperatury potraw jest bardzo proste. Urządzenia pozwalają na zachowanie ciepła na każdym etapie wydawania dania, niezależnie od charakteru lokalu gastronomicznego. Chcesz, żeby kelner zawsze podawał ciepłe jedzenie? Wybierz płytę grzewczą i podgrzewacz talerzy. Planujesz organizację wesela z dużą liczbą gorących potraw? Postaw na bemary, a do picia zaproponuj gorące napoje z warników. Prowadzisz stoisko na festynie z gorącymi przekąskami? Witryna grzewcza do nachosów będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Martwisz się, że jedzenie wystygnie, zanim dojedziesz na imprezę plenerową? Termosy i pojemniki termoizolacyjne na pewno pomogą Ci dostarczyć gorące dania. Jak sam widzisz, zastosowań dla podgrzewaczy żywności jest naprawdę mnóstwo. Jedyne co musisz zrobić, to zastanowić się, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie i wtedy wybrać sprzęt dla siebie.


Jak prowadzić biznes gastronomiczny? Który sprzęt wybrać do restauracji, baru lub foodtrucka? Jakie potrawy dodać do menu? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi na kanale Chef’s Gear Polska – YouTube oraz fanpage’u na Facebooku: Chef’s Gear Polska | Facebook. Fachowych porad udziela ekspert gastronomiczny Michał Orłowski, ambasador marki Royal Catering.

Zapraszamy do współtworzenia kanału i dzielenia się pomysłami na odcinki. Napisz do nas na adres: [email protected].

Czy ten artykuł był pomocny? Tak Nie

Najnowsze posty

Wymrażanie piwa – proces, techniki i ciekawostki

Wymrażanie piwa to fascynująca, choć nieco mniej znana technika stosowana przez browary, aby wzbogacić smak i…

Czytaj więcej

Jak zrobić wino musujące? Poczuj magię bąbelków!

Wino musujące, znane również jako szampan, to symbol świętowania i elegancji, który cieszy się popularnością na…

Czytaj więcej

Kreatywne pomysły na prezent dla kucharza amatora i profesjonalisty!

Wybór prezentu dla pasjonata kuchni może być nie lada wyzwaniem. Niezależnie od tego, czy szukasz czegoś…

Czytaj więcej

Catering dla firm – czy to dobry pomysł na biznes?

Catering dla firm rośnie w siłę jako obiecujący segment rynku, przyciągając przedsiębiorców swoim potencjałem na długoterminowe…

Czytaj więcej