Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
1329,00 zł z VAT

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD

Producent: ulsonix | Nr artykułu: EX10050053 | Model: AIRCLEAN 20G

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD
Odtwórz film
Zdjęcie 360°
Kliknij, aby otworzyć galerię
1329,00 zł

z VAT

 • Darmowa wysyłka

  ?

  Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 30 dni na rezygnację

  ?
 • 3 lata gwarancji

Najważniejsze cechy produktu

 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 170 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 5 – 24 h
 • Pilot w zestawie

 • Wysoka wydajność – produkcja ozonu do 20000 mg/h
 • Tryby auto – dopasowanie do kubatury pomieszczeń
 • Łatwa obsługa – panel z przyciskami i ekranem LCD
 • Wygoda – pilot do sterowania na odległość
 • Wygoda – pilot do sterowania na odległość

Generator ozonu z ekranem LCD ulsonix

Generator ozonu AIRCLEAN 20G pozwoli na dokładne oczyszczenie powietrza w pomieszczeniach z drobnoustrojów, alergenów i nieprzyjemnych zapachów bez wykorzystania chemikaliów. Dlatego produkt marki ulsonix doskonale sprawdzi się w biurowcach, szkołach, restauracjach, a nawet w prywatnych domach czy samochodach.

Urządzenie do ozonowania mieszkania AIRCLEAN 20G – opis

O wydajności oczyszczacza powietrza świadczy produkcja ozonu na poziomie 20000 mg w ciągu godziny. Gaz jest równomiernie rozprowadzany za sprawą wbudowanego wentylatora (170 m3/h), a lampa UV skutecznie eliminuje bakterie. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności! Promieniowanie UV może doprowadzić do uszkodzeń wzroku oraz poparzeń. Nigdy nie patrz bezpośrednio w stronę światła i nie wystawiaj na jego działanie skóry, roślin, a także zwierząt.

Uniwersalne zastosowanie, niezależnie od kubatury pomieszczenia, to zasługa trzech trybów AUTO. Pierwsza opcja idealnie nada się do lokali o pojemności mniejszej niż 280 m3, druga do pokojów, których objętość mieści się w zakresie 280-420 m3, a ostatnia 420-560 m3.

Łatwa obsługa generatora wynika z wykorzystania intuicyjnego panelu sterującego. Z jego pomocą ustalisz czas pracy (od 5 min do 24 godz.), liczbę powtórzeń i długość przerw. Ustawienia skontrolujesz dzięki czytelnemu ekranowi LCD. Do sterowania na odległość służy bezprzewodowy pilot dostarczany razem z ozonatorem.

Za wygodne przenoszenie sprzętu odpowiada wbudowany uchwyt ulokowany w górnej części obudowy ze stali malowanej proszkowo. O stabilność podczas postoju dbają gumowe nóżki. Zapobiegają one ślizganiu się produktu, a przy okazji chronią powierzchnię roboczą przed porysowaniem.

Maszynkę wyposażono w płytkę ceramiczną. Jej żywotność zależy od intensywności użytkowania ozonatora. W przypadku wielogodzinnego korzystania (powyżej 8 godz. dziennie) element należy wymieniać co 6 miesięcy. Średnia intensywność (4-6 godz./dzień) wymaga zastosowania nowej płytki co 12 miesięcy. Jeżeli urządzenie pracuje krócej niż 4 godz. dziennie, wtedy płytkę wymienia się co 18-24 miesiące. Marka ulsonix zapewnia wysokiej jakości serwis i dostarcza dedykowane części zużywalne na terenie całej Europy.

Chcesz oczyścić powietrze w swoim biurze, mieszkaniu lub samochodzie, ale nie masz do tego odpowiedniego urządzenia? Wybierz generator ozonu ulsonix i zapomnij o nieprzyjemnym zapachu oraz alergenach. Zamów model AIRCLEAN 20G już dzisiaj.

Pobierz znak ostrzegawczy informujący o dezynfekcji przestrzeni: https://media.expondo.de/pdf/emaks/Ozone_Generators_Door%20_Sticker.pdf

Przekonaj się jak skuteczne jest działanie ozonu na bakterie i grzyby pleśniowe! Badania przeprowadzone przez Sanepid, wykazały, że proces ozonowania wykonany generatorem ulsonix może stanowić doskonałe uzupełnienie tradycyjnych sposobów dezynfekcji i usunie zanieczyszczenia biologiczne nawet z trudno dostępnych miejsc.https://media.expondo.de/pdf/emaks/ozone-generators-tests-pl.pdf

Wyświetlacz
LCD
Napięcie [V]
230
Materiał
Stal malowana proszkowo
Kolor
Biały
Bezpiecznik [A]
F4AL, 250 V/A
Moc [W]
205
Lampa UV
118 mm, 4 W, 254 nm
Funkcje
AUTO, sterowanie manualne, timer, pauza
Przewód zasilający [m]
2,3
Poziom mocy akustycznej [dB]
75
Wentylator [m³/h]
170
Wydajność ozonu [mg/h]
20000
Minutnik
Nie
Uchwyt na kabel
Tak
Pilot
Tak
Praca ciągła
Tak
Zawieszka z informacją o ozonowaniu
Tak
Wymiary (DxSxW) [cm]
32 x 18 x 29.5
Waga [kg]
4.8
Wymiary wysyłki (DxSxW) [cm]
38 x 25 x 34.5
Waga wysyłki [kg]
5.6
Rysunek techniczny
Instrukcja obsługi
Zakres dostawy
 • Generator ozonu
 • Pilot
 • Zawieszka ostrzegawcza 
 • Instrukcja obsługi

O tym warto wiedzieć:

1. Czym jest ozon?

Ozon (oznaczany 03 i nazywany trójatomowym tlenem) jest cząsteczką składającą się z trzech atomów tlenu. Tworzy on warstwę w stratosferze, która chroni wszystkie organizmy na Ziemi przed promieniowaniem UV. Jest wyjątkowo reaktywny. Łatwo wchodzi w reakcje z substancjami takimi jak amoniak, które mogą zapobiegać nieprzyjemnym zapachom.

2. Jak działają generatory ozonu?

Większość generatorów ozonu działa w następujący sposób: najpierw powietrze jest zasysane z tyłu urządzenia za pomocą wbudowanego wentylatora. Kiedy powietrze znajduje się w środku generatora, zostaje oczyszczone z zarazków i bakterii za pomocą filtra. Następnie jest kierowane przez ceramiczne płytki. Tam tlen przekształca się w ozon poprzez wyładowanie elektryczne.

3. Do czego używa się generatorów ozonu?

Generatory ozonu idealnie odświeżają powietrze i poprawiają jego jakość w zamkniętych przestrzeniach. Ze względu na wysoką reaktywność ozon może łatwo neutralizować przykre zapachy.

4. Uwaga o bezpieczeństwie

Ozon w dużych stężeniach jest toksyczny, a zatem szkodliwy dla zdrowia. Należy zawsze przedsięwziąć niezbędne środki ostrożności, aby uniknąć niekontrolowanego uwalniania ozonu. Ozonatory powinny być obsługiwane wyłącznie przez specjalistów. Dla jak najbardziej wydajnego działania rekomendujemy wymianę płytki ceramicznej co 6000 godzin. Ulsonix oferuje wysokiej jakości obsługę i dostarcza części zużywalne na obszarze Europy.

Czy są jakieś badania potwierdzające skuteczność ozonowania urządzeniami ulsonix?

Tak. Dysponujemy wynikami badań przeprowadzonych przez Sanepid, który w sierpniu 2020 testował sprzęt ulsonix. Badania te potwierdziły, że zabieg ozonowania umożliwia usunięcie zanieczyszczenia biologicznego nawet z trudno dostępnych oraz łatwych do przeoczenia miejsc.

Jak mogę używać tego urządzenia?

Generator może być używany do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów z pokojów i samochodów. Należy pamiętać, że ludzie i zwierzęta nie mogą przebywać w pomieszczeniu podczas ozonowania. W sytuacji, gdy musisz wejść do pokoju, musisz go jak najszybciej opuścić oraz mieć na sobie specjalne ubranie ochronne i maskę inhalacyjną z odpowiednim wkładem. Po zakończeniu procesu wietrz pomieszczenie przez 15-30 min. Nie wchodź do niego przez przynajmniej 2 godziny po ozonowaniu. Pamiętaj, żeby nie produkować więcej ozonu niż potrzeba. Nie wdychaj go bezpośrednio z urządzenia. Ozonu nie wolno używać w otoczeniu łatwopalnych gazów ani materiałów wybuchowych.

Jak długo można używać filtra? Czy można go myć pod wodą?

To zależy od częstotliwości używania sprzętu i warunków, w których on działa. Filtr może być myty pod wodą, ale należy go potem dobrze wysuszyć.

Czy ozonatory wyłączają się automatycznie po użyciu funkcji timer?

Tak. Wyłączają się automatycznie, kiedy zatrzymuje się timer.

Jak powinienem ustawić czas pracy ozonatora z serii wyposażonej w wyświetlacz? Instrukcja obsługi zawiera jedynie informację o programie automatycznym. Jaki czas należy ustawić, aby mieć pewność, że ozonator będzie skuteczny?

W serii z wyświetlaczem wszystkie programy są wstępnie zdefiniowane. Możesz swobodnie zmieniać czas ozonowania, przerwę i liczbę cykli. Zakres, w jakim należy ustawić ozonator, zależy od objętości pomieszczenia i wydajności ozonatora. Tabela z wyborem czasu dopasowanego do kubatury znajduje się w instrukcji.

Czy informacja o wymianie płytki ceramicznej co sześć miesięcy dotyczy wszystkich ozonatorów? Jak często wymieniacie lampę?

To jest czas orientacyjny. Należy pamiętać, że wymiana płytki będzie zależeć od częstotliwości użytkowania. Lampa jest wymieniana, gdy przestaje działać.

Czy wszystkie ozonatory pracują z ceramicznymi płytkami? Czy macie w ofercie model tylko z lampą UV?

Nie mamy modelu tylko z lampą UV. Wszystkie ozonatory wyposażono w płytki, aby generować ozon. Kiedy rozpoczyna się produkcja ozonu, lampa również się włącza. Nie można włączyć samej lampy.

Czy seria ECO poza lampami ma też wbudowane płytki?

Seria ECO wiąże się z faktem, że nie ma tam lampy. Ponadto produkty ECO mają timer zamiast cyfrowego sterowania. Każdy ozonator wyposażono w płytki ceramiczne do generowania ozonu.

Jak bardzo skomplikowana jest wymiana części zamiennych?

Filtr powietrza może wymienić każdy. Wymiana płytek nie jest prostą czynnością, dlatego wymagany jest autoryzowany i doświadczony serwisant.

Jak najlepiej wybrać wydajność ozonatora do objętości pomieszczenia? Do jakiej kubatury pasuje 5 g, 7 g, 10 g, 15 g i 20 g?

W instrukcji znajduje się tabela. Ważniejszy jest fakt, że ozonatory o większej wydajności mogą pracować w większych pomieszczeniach i robić to krócej (proces ozonowania zajmuje mniej czasu).

Czy to prawda, że ozonator powinien być ustawiony tak wysoko, jak to możliwe, aby dobrze spełniał swoją funkcję?

Ponieważ ozon jest cięższy od powietrza, zaleca się ustawić sprzęt wyżej niż na podłodze. Dobrze, jeśli jest najwyżej jak to możliwe, np. ponad poziomem biurka.

5 W oparciu o 1 opinii

Sortowanie

Zostaw opinię (5 gwiazdek to ocena najwyższa, a 1 najniższa)
Kliknij link wysłany na Twój adres e-mail i potwierdź swoją opinię! Zostanie ona opublikowana po weryfikacji.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Opinia od Marco Civelli (30-03-2020)
Opinia od Marco Civelli (30-03-2020) Sinnvoll investieren

O3 Generator macht einen guten Eindruck. Schnelle problemlose Lieferung. Bestellungen bei Expondo können sorglos getätigt werden. Vielen Dank.

Ekspert expondo

Nadal niezdecydowany/a?

Nasi eksperci chętnie Ci pomogą!
68 325 27 70
pn. - pt. 8:00 - 16:00
Lampa UV do ozonatora - 12 V
79,00 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Filtr powietrza do ozonatora
42,99 zł
Ceny obejmują podatek VAT. Koszty wysyłek zagranicznych nie są uwzględnione.
Ten produkt
 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 170 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 5 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W - LCD

(1)
1329,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 170 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 5 – 24 h
 • Pilot w zestawie
 • 7000 mg na godzinę
 • Moc: 98 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 7000 mg/h - 98 W - LCD

Generator ozonu - 7000 mg/h - 98 W - LCD

(3)
639,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 7000 mg na godzinę
 • Moc: 98 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie
 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 60 min
 • Z lampą UV i wentylatorem

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W

Generator ozonu - 20000 mg/h - 205 W

(5)
1179,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 20000 mg na godzinę
 • Moc: 160 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 60 min
 • Z lampą UV i wentylatorem
 • 7000 mg ozonu/h
 • Uniwersalność
 • Lampa UV
 • Timer maks. 60 min
 • Rączka transportowa

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 98 W - 7000 mg/h

Generator ozonu - 98 W - 7000 mg/h

(3)
719,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 7000 mg ozonu/h
 • Uniwersalność
 • Lampa UV
 • Timer maks. 60 min
 • Rączka transportowa
 • 10000 mg na godzinę
 • Moc: 110 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD

Generator ozonu - 10000 mg/h - 110 W - LCD

(4)
699,00 zł

Wysyłka natychmiastowa. Czas dostawy ok. 1-2 dni roboczych

 • 10000 mg na godzinę
 • Moc: 110 W
 • Cyrkulacja: 170 m³/h
 • Timer: 0 – 24 h
 • Pilot w zestawie