Wózki do sprzątania

Zainspiruj się blogiem expondo

Szeroki wybór wózków sprzątających od ulsonix

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę sprzątającą, czy hotel lub restaurację, nie ma wątpliwości, że wózki sprzątające ulsonix będą niezbędnym elementem Twojego arsenału. Z nimi nie tylko wygodnie przewieziesz środki i przybory do sprzątania, ale zaoszczędzisz też czas, mając wszystko w zasięgu ręki. To jest coś, za czym możemy się opowiedzieć!

W ofercie sklepu expondo znajdziesz szeroką gamę wózków do sprzątania. I chociaż każdy z nich oferuje inne zalety, to tak naprawdę liczy się jedno: przyspieszenie sprzątania! Nie zmienia to faktu, że warto przyjrzeć się każdemu modelowi po to, aby sprawdzić, czy spełni Twoje oczekiwania. Dlatego zachęcamy do poznania wózków sprzątających marki ulsonix!

Jeśli szukasz też innych urządzeń do utrzymywania czystości, to w sklepie expondo znajdziesz ich całe mnóstwo. Mamy m.in. odkurzacze przemysłowe idealne do sprzątania zarówno na sucho, jak i na mokro.

Kiedy wybrać wózek do sprzątania z wyciskarką?

Głównym zadaniem wózków do sprzątania jest pomoc w porządkowaniu dużych powierzchni. O ich przydatności przekonasz się zwłaszcza, gdy bardzo często masz wielu klientów. Wchodząc do budynku, niejednokrotnie zapominają skorzystać z gumowych wycieraczek przed drzwiami i przynoszą błoto lub śnieg na butach. Nic więc dziwnego, że po całym dniu podłoga jest zwyczajnie brudna.

Doskonałym przykładem takich miejsc są sklepy, urzędy czy firmy usługowe obsługujące wiele osób. Poza tym takie miejsca jak hotele, pensjonaty, restauracje, bary czy kawiarnie również docenią użyteczność wózków do sprzątania. W końcu poza błotem często muszą się borykać z rozlanymi napojami i porozrzucanym jedzeniem.

Jednak zwykle to nie pracownicy tych miejsc utrzymują porządek. Robią to specjalnie wynajęte osoby z firm sprzątających. I to właśnie w takich działalnościach wózki do sprzątania okażą się najbardziej niezastąpione. Jeśli prowadzisz firmę sprzątającą i potrzebujesz też innych sprzętów, to co powiesz na myjki ciśnieniowe? Z nimi szybko i wydajnie umyjesz każdy podjazd!

Co powinien zawierać profesjonalny wózek do sprzątania?

O funkcjonalności profesjonalnego wózka do sprzątania świadczy jego wyposażenie. Elementy wchodzące w skład produktu pozwalają na wiele różnych prac. Dlatego warto sprawdzić, czy wybrany przez Ciebie model je posiada. Co powinien posiadać wózek sprzątający?

 • Mocną ramę – to na niej umieszczone są wszystkie przybory do sprzątania.

 • Skrętne kółka – ułatwiają manewrowanie zwłaszcza między regałami czy na korytarzach.

 • Wiadro z uchwytami – każdy wózek do sprzątania musi posiadać przynajmniej jedno wiadro z uchwytem. Najlepiej jeśli można je zdjąć za ramy w celu wygodnego napełnienia lub opróżnienia.

 • Wyżymaczkę – za jej pomocą szybko i wygodnie wyciśniesz nadmiar wody z mopa.

Wyżej wymienione elementy to absolutna podstawa każdego wózka. Jednak są modele, które oferują inne wyposażenie ułatwiające Twoją pracę. Mogą to być:

 • Dodatkowe wiadra – drugie wiadro przydaje się, gdy podczas sprzątania potrzebujesz stałego dostępu do czystej wody.

 • Półka/kosz na przybory do sprzątania – jeśli używacz jeszcze ścierek, mioteł czy szczotek, to ten element okaże się bardzo praktyczny.

 • Worek/pojemnik na mokre ścierki – pozwala na przechowywanie mokrych przyborów bez ryzyka robienia nowych plam.

 • Potykacze – znaki informujące o mokrej podłodze ostrzegą innych o tym, że mogą się poślizgnąć, jeśli nie będą uważać.

Obecność tych dodatkowych elementów zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Im większą powierzchnię zechcesz sprzątnąć, tym bardziej rozbudowany wózek sprzątający warto wybrać. Ewentualnie możesz spróbować zapobiec nadmiernemu bałaganowi, stosując np. maszyny do czyszczenia butów. Z nimi Twoi klienci wygodnie i skutecznie oczyszczą swoje buty przed wejściem do środka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wózka do sprzątania?

Określenie swoich potrzeb to pierwszy krok do zakupu odpowiedniego wózka sprzątającego. Nie jest on jednak jedynym. Przed Tobą jest jeszcze porównanie poszczególnych modeli i wytypowanie najlepszego. W tym celu warto poznać najważniejsze parametry tych produktów. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie wózków do sprzątania?

 1. Pojemność – czyli, ile wody zmieści się w wiadrach. Przy dużych powierzchniach lepiej postawić na większe pojemności.

 1. Łatwość w manewrowaniu – obecność skrętnych kółek znacząco usprawni przemieszczanie wózka.

 1. Materiał wykonania – chodzi zarówno o ramę, jak i wiadra oraz dodatkowe elementy. Powinny być wykonane z mocnych materiałów znoszących działanie wody oraz środków chemicznych.

 1. Dodatkowe elementy – wspominaliśmy o nich wcześniej.

Ponadto warto sprawdzić, czy wysokość uchwytu do prowadzenia wózka sprzątającego pozwoli Ci na przyjęcie wygodnej pozycji nienarażającej pleców na zbędny wysiłek. Praktycznym akcentem jest również zastosowanie różnych kolorów w wiadrach na wodę. Dzięki temu łatwo określisz, które wiadro jest na wodę czystą, a które na brudną.

Wybierz wózki sprzątające z oferty sklepu expondo

Nasze wózki do sprzątania zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić Ci pracę niezależnie od tego, czy działasz w firmie sprzątającej, czy branży HoReCa. Dzięki nim możesz skupić się na tym, co najważniejsze: utrzymaniu zadowolonych klientów. Nie ma więc sensu, żeby dalej szukać nowego wózka sprzątającego. Zaufaj marce ulsonix i wybierz jeden z prezentowanych modeli!

Sklep expondo poza produktami wysokie jakości, oferuje też doskonałą obsługę klienta. Nie wierzysz? A co powiesz na 3 lata gwarancji na cały asortyment? Niezależnie, czy kupisz wózki do sprzątania, stojaki na bagaż, czy wycieraczki przed budynek, możesz mieć pewność, że są odpowiednio chronione! Ponadto expondo zapewnia darmowe wysyłki i zwroty, a także 30 dni na rezygnację. Jest z czego korzystać! Dlatego nie czekaj dłużej i złóż zamówienie już dziś!