Pszczelarstwo

Zainspiruj się blogiem expondo

Niezależnie od tego, czy prowadzisz pasiekę w swoim gospodarstwie, czy masz kilka uli przy domu, to i tak potrzebujesz profesjonalnych urządzeń pszczelarskich, z którymi pozyskasz miód. Niemiecka marka Wiesenfield do swojego asortymentu produktów rolniczych i hodowlanych dodała właśnie takie sprzęty.

W tej kategorii znajdziesz najpotrzebniejsze wyposażenie dla małych i średnich pasiek. Sklep expondo.pl dysponuje m.in. ręcznymi miodarkami do pozyskiwania miodu, sitkami do jego filtrowania i odstojnikami do przechowywania. Oferujemy też podkurzacze pszczelarskie, z którymi uspokoisz swoje pszczoły. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi produktami takimi jak prasy do owoców, inkubatory, skubarki do drobiu oraz akcesoria hodowlane.

Co to jest miodarka ręczna?

Miodarki to urządzenia służące do pozyskiwania miodu z plastrów wyjętych z uli. Wykorzystują one siłę odśrodkową, która wydobywa zgromadzony w komórkach płyn. Urządzenia składają się ze zbiorników ze specjalnymi obrotowymi stelażami na plastry miodu. W ręcznych miodarkach do wprawienia w ruch mechanizmu wykorzystuje się korby. Duża prędkość sprawia, że miód z plastrów ląduje na ściankach zbiornika i gromadzi się na jego dnie.

Miodarki marki Wiesenfield posiadają bardzo wygodne w obsłudze korby. Nie wymagają one dużego nakładu siły, żeby wewnętrzny kosz zaczął się obracać. Komory ekstraktorów wykonano ze stali niedrzewnej docenianej ze względu na wytrzymałość na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz trwałe zabrudzenia. Materiał jest też bezpieczny dla zdrowia. Dodatkowo w zbiornikach zastosowano kraniki do zlewania zgromadzonego produktu.

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu bardzo czystego miodu, wówczas warto użyć specjalnych sitek zatrzymujących wszelkie nieczystości. Marka Wiesenfield ma w swoim asortymencie sprzęty pasujące do wiader o średnicach do 24 cm. Idealnymi naczyniami do przechowywania pozyskanego i czystego produktu są odstojniki miodu. Ich prosta konstrukcja o dużej pojemności z pewnością znajdzie zastosowanie w niejednej pasiecie. Odstojniki Wiesenfield wyposażono w kraniki, z którymi rozlejesz miód bezpośrednio do słoików.

Jak działają podkurzacze pszczelarskie?

Prowadzenie pasieki wiąże się z ryzykiem użądlenia przez pszczoły. Nie tylko sprawia ono ból, ale dla owadów użycie żądła oznacza śmierć. Chcąc tego uniknąć, należy je uspokoić za pomocą profesjonalnych podkurzaczy pszczelarskich. Są to urządzenia rozpylające dym, pod wpływem którego pszczoły opijają się miodu, a w efekcie są mniej skłonne do użądleń. Jako źródło dymu stosuje się najczęściej sprasowane drewniane wióry lub specjalne brykiety.

Podkurzacze marki Wiesenfield doskonale się nadają do tego celu. Nie tylko pozwalają szybko uspokoić owady, ale i je ochronić. Sprzęty sprawdzą się też przy rozpylaniu środków zapobiegających rozwijaniu się groźnej warrozy. Ponadto zadbano też o bezpieczeństwo pszczelarza. Zastosowana osłona termiczna skutecznie chroni go przed poparzeniem. Całe urządzenia wykonano ze stali nierdzewnej, która gwarantuje wieloletnią użyteczność dyfuzorów. Podkurzacze wygodnie przechowasz dzięki dołączonym hakom.