Oczyszczacze powietrza

Zainspiruj się blogiem expondo

Oczyszczacze powietrza w ofercie sklepu expondo.pl

W tej kategorii znajdziesz oczyszczacze powietrza zapewniające doskonałą atmosferę w pomieszczeniach. Dzięki nim pozbędziesz się pyłu, kurzu, alergenów, a także nieprzyjemnych zapachów. Expondo oferuje modele z funkcją ozonowania, nawilżania lub osuszania, co dodatkowo podnosi ich efektywność. Zachęcamy również do sprawdzenia naszych grzejników , klimatyzerów ewaporacyjnych czy tez sprzętu medycznego, w tym balkoników dla seniora.

Każdego dnia jesteś narażony na kontakt ze szkodliwymi substancjami i alergenami unoszącym się w powietrzu. Domowe zacisze oraz biuro, w którym pracujesz, również nie jest wolne od zanieczyszczeń. Jeżeli chcesz zapewnić sobie, swoim bliskim i pracownikom dostęp do czystego powietrza, warto wybrać jedno z urządzeń z asortymentu sklepu expondo.pl.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Każdy oczyszczacz powietrza posiada wkład filtrujący. W przypadku trzystopniowej filtracji w skład wkładu wchodzą:

  1. Filtry wstępne: ich zadaniem jest wychwycenie największych cząsteczek unoszących się powietrzu.
  2. Filtry z węglem aktywnym (kolejny etap filtrowania): pochłaniają one nieprzyjemne zapachy np. po środkach chemicznych, zwierzętach czy przypalonym jedzeniu.
  3. Filtry HEPA (ostatni stopień oczyszczania): wyłapują najmniejsze pyły, kurz i nie tylko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oczyszczacza powietrza?

Podstawowym aspektem jest dopasowanie oczyszczacza do wielkości pomieszczenia, w którym ma pracować. Ważnym czynnikiem jest również poziom hałasu emitowanego przez oczyszczacz. Wyberając sprzęt do oczyszczania powietrza, sprawdź także, czy posiada możliwość regulowania siły nawiewu. Odpowiedni nawiew ułatwia rozprowadzenie czystego powietrza. Przydatną funkcją oczyszczacza jest timer, który określa czas pracy.

Oczyszczacz powietrza do domu i biura Uniprodo

Wybierając oczyszczacz powietrza dla siebie lub do biura warto zwrócić uwagę na rodzaj filtra, który jest stosowany w danym urządzeniu. Oczyszczacze marki Uniprodo posiadają trzystopniowe wkłady skutecznie eliminujące różnego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki takiej konstrukcji wkładów masz pewność, że jakość powietrza będzie idealna. W ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz filtry dedykowane do prezentowanych urządzeń.

Marka Uniprodo przygotowała szereg sprzętów sprawdzających się zarówno w dużych, jak i niewielkich pokojach. Wybrane modele wyposażono również w timery określające czas pracy.

W związku z tym, że oczyszczacze powietrza stoją często w widocznym miejscu, projektanci Uniprodo zadbali o ich niepowtarzalny design. Dzięki temu wpasują się w wystrój każdego otoczenia. Ponadto sprzęty cechują się niską emisją hałasu, więc nie będą przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Jako dodatek część modeli posiada lampkę nocną delikatnie oświetlającą pokój po zmroku.

Oczyszczacze powietrza z funkcją ozonowania Ulsonix

Jeżeli zależy Ci na jeszcze dokładniejszym oczyszczaniu powietrza, nie tylko z pyłów, ale i drobnoustrojów, to sprzęty marki Ulsonix są właśnie dla Ciebie. W zależności od Twoich potrzeb masz do dyspozycji modele z trzema i pięcioma filtrami. Podobnie jak we wcześniej wspomnianych produktach, w tych również zastosowano wkłady wstępne, węglowe i HEPA. Ponadto użyto filtrów jonów ujemnych oraz fotokatalitycznych (TiO2), które dodatkowo podnoszą efektywność urządzeń.

Jednak największą zaletą oczyszczaczy powietrza Ulsonix jest funkcja ozonowania. Wykorzystuje ona ozon, który niweluje nieprzyjemne zapachy. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod, przy ozonowaniu nie potrzebujesz substancji chemicznych czy zapachowych. Gaz poradzi sobie z odorem pleśni, sierści, stęchlizny po podtopieniu oraz spalenizny po pożarze. Część modeli ma również wbudowane lampy UV. Sterylizują one powietrze, usuwając wszelkie drobnoustroje oraz toksyny. Korzystając z tych funkcji, pamiętaj o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do dołączonych instrukcji.

Zadbaj o doskonałą atmosferę w swoim domu i biurze z oczyszczaczami powietrza Uniprodo i Ulsonix. Dzięki nim zapomnisz o pyle i kurzu po remoncie, zapachu pleśni czy pyłkach powodujących alergię. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!