Balkoniki dla seniora

Zainspiruj się blogiem expondo

Wybierz balkonik do chodzenia w sklepie expondo.pl

W codziennym życiu stawiasz na bezpieczeństwo. Chcesz jeździć bezpiecznym samochodem i mieć poduszkę finansową. Potrzebę bezpieczeństwa mają wszyscy, także (a może przede wszystkim) ludzie starsi oraz mający trudności z przemieszczaniem. Dlatego nie możesz zapomnieć o bliskich Ci seniorach. W prosty sposób ułatwisz im codzienne funkcjonowanie, jeśli skorzystasz z oferty naszego sklepu.

Marka Uniprodo, której produkty znajdują się w asortymencie expondo.pl, proponuje czterokołowe balkoniki do chodzenia. Sprzęt posiada praktyczne rozwiązania, które sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, m.in. siedziska, ergonomiczne uchwyty, torby i możliwość składania.

Dlaczego warto kupić balkonik dla seniora?

Balkonik dla seniora jest niezastąpiony nie tylko w przypadku osób starszych, ale również wszystkich, które mają trudności z samodzielnym przemieszczaniem. Ułatwia poruszanie się zarówno po domu, jak i na zewnątrz, podczas wizyty w urzędzie, u lekarza, na spacerze, na zakupach itp. Jeśli zależy Ci na wysokim komforcie przebywania w domu, koniecznie zapoznaj się także z naszą ofertą oczyszczaczy powietrza.

Który balkonik będzie najlepszy?

Balkonik do chodzenia może mieć różną konstrukcję, dzięki czemu jest przeznaczony dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Inne modele przeznaczone są bowiem dla osób, które mają trudności z utrzymaniem równowagi, a inne dla mających kłopoty z chodzeniem. W naszym poradniku zakupowym przedstawiamy główne rodzaje balkoników:

  1. Balkonik sztywny – zawdzięcza swoją nazwę sztywnej konstrukcji. Na nogach posiada gumowe zakończenia zwiększające stabilność. Ten typ ze względu na swoją budowę może być cięższy od innych. Dzięki temu stanowi świetne wsparcie dla osób, które mają kłopot przede wszystkim z zachowaniem równowagi ciała.

  1. Balkonik kroczący – ma elastyczną konstrukcję, która dopasowuje się do ruchu idącej osoby. Doskonale pobudza pracę mięśni (podobnie jak masażery je rozluźniają), co wspomaga też rehabilitację układu ruchu. Nie jest polecany w przypadku trudności z utrzymaniem równowagi.

  1. Balkonik chodzik na kółkach – ułatwia przemieszczanie w bardzo płynny sposób. Wiele modeli posiada siedzisko, które umożliwia wygodne i bezpieczne korzystanie ze sprzętu w towarzystwie opiekuna. Samodzielne użytkowanie tego typu balkoniku do chodzenia wymaga prawidłowej równowagi ciała oraz silnych rąk, aby mocno chwycić się konstrukcji.

Balkoniki do chodzenia marki Uniprodo – zalety

Aby balkonik dla seniora był bezpieczny, musi charakteryzować się solidnym wykonaniem z trwałych materiałów. Takie są właśnie balkoniki marki Uniprodo. Konstrukcja z aluminium charakteryzuje się lekkością, a zarazem wytrzymałością. Daje możliwość regulacji wysokości do wzrostu oraz znosi obciążenie aż do 136 kg. Z kolei koła z termoplastycznej gumy (TPR) mają dobrą przyczepność oraz nie zostawiają śladów na podłodze. Hamulec dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo balkoniku z kółkami.

W sklepie expondo.pl zamówisz sprzęt 2w1, który łączy funkcje balkoniku i krzesła transportowego. Modele są wyposażone w wygodne siedzisko i podpórki na nogi. Tego rodzaju sprzęt sprawdza się zarówno w samodzielnym użytku, jak i z opiekunem. Jeśli na co dzień pielęgnujesz osobę dotkniętą ciężką chorobą, prawdopodobnie przydadzą Ci się także meble medyczne.

Balkonik rehabilitacyjny musi być nie tylko praktyczny w eksploatacji, ale również w przechowywaniu. Modele od Uniprodo posiadają dwustopniowy mechanizm służący do składania. Dzięki temu wygodnie je przechowasz, kiedy nie są używane np. w dużej szafie, piwnicy czy na strychu.

Produkty z naszej oferty, które ułatwiają przemieszczanie się, posiadają dodatkowe udogodnienia. Zarówno przyczepki rowerowe, jak i balkoniki dla seniora zapewniają znaczny komfort. Balkonik do chodzenia wyposażony w funkcjonalną torbę ułatwia samodzielne zrobienie zakupów. Ponadto torba ma odblask, który zwiększa widoczność osoby pieszej. W razie potrzeby łatwo ją zdejmiesz i wypierzesz.

Jeśli chcesz zapewnić w miejscu zamieszkania komfort cieplny dzieciom i osobom starszym, koniecznie zapoznaj się z ofertą grzejników elektrycznych w naszym sklepie. Na expondo.pl znajdziesz modele ścienne i stojące, które dopasujesz do każdego pomieszczenia.

Wybierając produkty z naszej oferty, masz pewność, że wyróżniają się one wysoką jakością i poziomem bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, możesz liczyć na doskonałą obsługę. Ponadto zamawiając artykuły na expondo.pl, zyskujesz dodatkowe korzyści, w tym darmową wysyłkę i zwrot, a także 3 lata gwarancji. Jeśli jednak sprzęt nie spełni Twoich oczekiwań, pamiętaj, że możesz z niego zrezygnować aż do 30 dni. Nie zwlekaj i już teraz zamów balkonik dla osoby starszej.