Meble medyczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Oferta mebli medycznych w sklepie expondo.pl

Niezależnie od tego, czy chcesz otworzyć własne laboratorium, gabinet dentystyczny czy studio tatuażu, do sprawnego funkcjonowania swojej działalności potrzebujesz odpowiednich mebli medycznych. To w nich przechowasz najpotrzebniejsze narzędzia i akcesoria niezbędne do codziennej pracy. Pamiętaj jednak, że nie może to być wyposażenie, które zwykle stawia się w salonie czy biurze. Polecamy również balkoniki do chodzenia dla seniorów lub osób z ograniczoną mobilnością. Gdzie znajdziesz meble medyczne? W sklepie expondo.pl!

W naszym asortymencie znajdziesz produkty niemieckiej marki Steinberg Systems. Zyskała ona uznanie wśród wielu fachowców, jako producent wysokiej jakości sprzętów. Doskonałym tego przykładem są meble medyczne idealnie nadające się do pracy w centrach badawczych czy podczas różnych zabiegów. Stworzono je z myślą o sterylnych warunkach panujących w takich miejscach. W tej kategorii do wyboru masz m.in. różne stoliki instrumentalne. Będą one świetnym uzupełnieniem np. mebli ze stali nierdzewnej.

Jakie meble medyczne wybrać?

Kupując meble do swojego gabinetu czy laboratorium, przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy nie będą negatywnie wpływać na higienę pomieszczenia. Porządne meble medyczne do gabinetu zabiegowego powinny charakteryzować się 3 podstawowymi cechami:

  • sterylnością,

  • wytrzymałością,

  • estetyką.

Na szczęście znalezienie odpowiedniego produktu w sklepie expondo.pl nie będzie trudne. Wszystko za sprawą stali nierdzewnej, z której wykonano wyposażenie. Materiał łączy w sobie każdą z wymienionych cech. Gładką powierzchnię z łatwością wyczyścisz nawet z najtrudniejszych zabrudzeń, co usprawnia późniejszą dezynfekcję. Odporność na działanie korozji i duże naciski sprawia z kolei, że meble medyczne ze stali nierdzewnej zniosą nawet intensywne użytkowanie. Z kolei ich estetyka wynika z lśniącej powierzchni pasującej do każdego wystroju.

Stal nierdzewna nie reaguje również z ozonem. Dzięki temu możesz bezpiecznie korzystać z generatorów ozonu, żeby odkazić swój gabinet. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się bakterii, zarodników pleśni, a także nieprzyjemnych zapachów bez ryzyka uszkodzenia swojego wyposażenia.

Który stolik instrumentalny wybrać?

Stoliki instrumentalne to praktyczne meble medyczne, które znajdą zastosowanie w każdym gabinecie dentystycznym czy studiu tatuażu. Przydadzą się również badaczom w laboratoriach i centrach rozwoju. Pozwalają na ułożenie najpotrzebniejszych przyborów tak, żeby zawsze były pod ręką. W ten sposób skalpele, cążki, nożyczki, maszynki do tatuażu, a nawet niewielkie sterylizatory wysokotemperaturowe są zawsze w Twoim zasięgu.

Jak więc wybrać stolik instrumentalny, który usprawni Twoją pracę? Zwróć uwagę na jego parametry i funkcjonalność. Konstrukcyjnie stoliki zabiegowe są do siebie bardzo podobne, więc o ich wyborze zdecydują zastosowane rozwiązania. Mowa tutaj o:

  1. Wielkości tacki – na niej położysz wszystkie przybory. Jeśli korzystasz z wielu narzędzi podczas jednego zabiegu lub eksperymentu, to lepiej wybrać model z dużą tacką.

  1. Regulacji wysokości – możliwość dostosowania wysokości tego mebla medycznego ma wpływać na Twój komfort. Ustawienie odpowiedniego poziomu pozwoli Ci uniknąć zbędnego schylania się i nadwyrężania kręgosłupa.

  1. Nośności – im jest ona większa, tym cięższe przybory możesz stawiać na stoliku.

  1. Mobilności – większość modeli posiada skrętne kółka umożliwiające łatwe manewrowanie po gabinecie. Warto sprawdzić, czy posiadają one hamulce, dzięki którym unikniesz przypadkowego przemieszczenia się mebla.

Dodatkowo marka Steinberg Systems stworzyła stoliki instrumentalne o otwartej konstrukcji. Pozwala ona na ustawienie ich np. zaraz przy łóżku pacjenta tak, żeby tacka znajdowała się tuż przed nim. Dzięki temu nie musi sięgać po leki czy jedzenie stojące na szafce obok łóżka.

Meble medyczne wybrane. Czas na zabieg!

Wybór odpowiednich mebli medycznych do gabinetu zabiegowego to nie lada wyzwanie. Dlatego niemiecka marka Steinberg Systems dołożyła wszelkich starań, aby ułatwić Ci to zadanie. Oferowane przez nią wyposażenie to doskonały przykład tego, jak dużo uwagi producent przykłada do stworzenia niezawodnych produktów. Duża wytrzymałość, praktyczność, wysokiej jakości materiały, a także higieniczność, to cechy, które przemawiają za wybraniem mebli medycznych marki Steinberg Systems.

Szukasz też innego wyposażenia do swojego gabinetu? Czegoś, co pozwoli Ci skutecznie zachować nieskazitelną czystość narzędzi? Mamy coś specjalnie dla Ciebie! Sprawdź naszą ofertę wysokiej jakości sterylizatorów UV, które za pomocą światła ultrafioletowego pozbywają się drobnoustrojów nie tylko z przyborów zabiegowych, ale i telefonów, a nawet pilotów. Do prawdziwie skutecznej walki z drobnoustrojami w formie przetrwalnikowej zalecamy zastosowanie profesjonalnych autoklawów.

Pamiętaj, że expondo.pl oferuje znacznie więcej, nie tylko wysokiej jakości wyposażenie. Kupując w naszym sklepie, otrzymujesz 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment! Ponadto bierzemy na siebie koszty wysyłki i zwrotów, więc nie zapłacisz za dostawę ani grosza. A jeżeli nasze produkty z jakichś powodów nie spełnią Twoich oczekiwań, to masz aż 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i złóż zamówienie w sklepie expondo.pl już dziś!