Uchwyty do monitorów

Zainspiruj się blogiem expondo

Uchwyt na monitor z możliwością regulacji wysokości i kąta nachylenia

Profesjonalne uchwyty do monitorów uznanej niemieckiej marki Fromm & Starck sprawdzą się podczas wieszania szerokiej gamy ekranów. W zależności od wybranego modelu dysponują bardzo rozbudowanymi możliwościami regulacji wysokości i kąta nachylenia. Dzięki temu bardzo łatwo wybierzesz odpowiedni dla siebie egzemplarz, a następnie dostosujesz go do swoich potrzeb.

W ofercie expondo posiadamy zarówno uchwyty na jeden monitor, jak i na dwa. Tym samym znajdziesz nadający się np. do zawieszenia telewizora w sypialni oraz przystosowany do bardziej wymagających prac zawodowych.

Ramię do monitora to komfort pracy w domu oraz biurze!

Głównym zadaniem uchwytu na monitor jest zapewnienie komfortu pracy w domu oraz biurze. Jego zastosowanie pozwala uporządkować przestrzeń, usuwając problem plączących się kabli oraz zapewniając miejsce np. na dokumenty, notatki lub potrzebny sprzęt elektroniczny.

Dodatkowo najbardziej elastyczne modele oferują użytkownikowi niezwykłą wszechstronność ustawienia. Regulowane ramię do monitora można obrócić o 360° i 180°, a także pochylić w zakresie od -35° do 90°. Dzięki temu wygodnie dostosujesz sprzęt do swoich potrzeb, a Twoje stanowisko pracy będzie miejscem niezwykle dynamicznym.

Nie bez znaczenia jest też to, że wysoki poziom ergonomii pomoże Ci zachować właściwą pozycję ciała bez napięć. Ergonomiczny uchwyt na monitor zniweluje – lub zapobiegnie – bólom w krzyżu, przykurczom mięśni ramion czy karku i tym podobnym dolegliwościom trapiącym często osoby wykonujące prace biurowe.

Aby długotrwałe wykonywanie zadań w pozycji siedzącej było komfortowe, niezbędne jest także wyposażenie gabinetów w profesjonalne fotele biurowe . W ofercie expondo znajdziesz wiele modeli zapewniających szeroki zakres regulacji wysokości, oparcia pleców oraz umożliwiających dostosowanie podłokietników.

Ergonomia idzie przy tym w parze z wygodą, ponieważ tapicerka jest bardzo przyjemna w dotyku, a siedziska zostały wypełnione pianką. Wybór odpowiedniego uchwytu do monitora oraz fotela przełoży się na sposobność długiej i wytężonej pracy, która nie spowoduje negatywnych skutków zdrowotnych.

Stojak na monitor – praca przy komputerze staje się łatwiejsza

Stojaki na monitor są sprzętami sprawdzającymi się w każdej sytuacji. Modele z jednym ramieniem świetnie nadadzą się jako stojak do zamocowania telewizora oraz będą doskonałym akcesorium na dziecięcym biurku. Osoby wykonujące proste prace przy komputerze również na pewno będą zadowolone z takiego uchwytu.

Znajdą one zastosowanie zarówno w biurze, jak i na home office. Można je również z powodzeniem wykorzystywać w salach konferencyjnych, lekcyjnych, szkoleniowych oraz na stoiskach handlowych. Regulowane uchwyty na monitor pozwolą wygodnie zaprezentować klientom multimedialne materiały.

Uchwyty na dwa monitory to z kolei sprzęt dla bardziej wymagających użytkowników. Zapewniają mnóstwo swobody oraz pozwalają na jednoczesne wykonywanie złożonych działań, np. związanych z porównywaniem różnych elementów. Doskonale nadają się zatem dla grafików, projektantów, osób montujących spoty i filmy (też na portale społecznościowe), a także graczy. Tego typu uchwyty idealnie sprawdzą się również na stanowiskach osób odpowiedzialnych za monitoring różnych obiektów i zarządzających cyfrowymi systemami bezpieczeństwa.

Mocowanie uchwytu do monitora bez tajemnic

Możliwość łatwego zamocowanie monitorów różnej wielkości urządzenia od Fromm & Starck zawdzięczają wyposażeniu w uniwersalny uchwyt typu VESA 75/100. Z kolei same uchwyty nablatowe bardzo wygodnie jest przytwierdzić do biurka za pomocą zacisków. Warto jednocześnie wcześniej rozejrzeć się za odpowiednim stolikiem.

W asortymencie expondo znajdują się ergonomiczne biurka z podstawką pod monitor , które zostały zaprojektowane przy współpracy z ekspertami, aby zapewnić maksimum wygody podczas pracy siedzącej. Niektóre z nich można także z powodzeniem wykorzystywać, pracując w pozycji stojącej.

Uchwyty na monitor do montażu naściennego dostarczane są z kompletem akcesoriów montażowych. Dzięki temu wygodnie przytwierdzisz je, wykorzystując jedynie wiertarkę do wykonania otworów.

Praktyczne rady przy wyborze biurkowego uchwytu na monitor

Podczas wyboru uchwytu na monitor należy najpierw zweryfikować nasze potrzeby. Pomocne w tym będzie skupienie się na kilku kluczowych aspektach:

  1. Liczbie ramion – jeżeli wykonujemy przy komputerze złożone czynności dobrze jest zainwestować od razu w uchwyt dwuramienny.

  2. Pozycji monitorów – na rynku istnieją modele, gdzie dwa ekrany będą ustawione jeden nad drugim lub obok siebie. Korzystnym wyborem będzie zakup egzemplarza uniwersalnego, oferującego dynamiczną zmianę ułożenia. Możliwe jest to dzięki wyposażeniu w ramiona o dużym zakresie ruchu.

  3. Możliwościach regulacyjnych – aspekt niezwykle ważny. Osoby lubiące dostosowywać na bieżąco swoje stanowisko pracy powinny szukać wśród modeli dających jak najszerszy zakres ustawień – zarówno na wysokość, w bok i do przodu/tyłu. Tego typu regulowane uchwyty do monitorów świetnie sprawdzą się też na dzielonych stanowiskach pracy, z których korzystają osoby o różnym wzroście.

  4. Nośności – w ofercie sklepów znaleźć można stojaki na monitor o bardzo różnej nośności. Jednak do typowej pracy biurowej oraz zamontowania nowoczesnego telewizora o przekątnej do 32" wystarczą w zupełności modele oferujące udźwig maks. 8 kg.

  5. Wymiarach – jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią, sprzęt nie powinien zajmować dużo miejsca. Należy zatem wcześniej zaplanować miejsce na zamocowanie uchwytu, tak aby korzystanie z niego odbywało się możliwie jak najwygodniej. Jest to o tyle łatwe, że w ofercie expondo znajdują się zarówno uchwyty monitorowe przytwierdzane do skraju blatu, mocowane do ściany, jak i wolnostojące. Wygodnie więc dobierzesz egzemplarz dostosowany do swoich warunków.

  6. Materiale – polecanym tworzywem do konstrukcji uchwytów do monitorów jest aluminium. Aluminiowe uchwyty na monitory odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, a przy tym lekkością oraz charakteryzuje się atrakcyjną ceną.