Sterylizatory UV

Zainspiruj się blogiem expondo

Sterylizatory UV w asortymencie sklepu expondo.pl

Sklep expondo.pl oferuje wiele produktów, które umożliwiają bezpieczną i higieniczną pracę w różnych branżach. Wśród nich znajdziesz dobrze dopasowany do Twoich potrzeb sterylizator UV i UV-C marek physa i Tungsram. Marka physa znana jako sprawdzony dostawca sprzętu kosmetycznego proponuje różne modele urządzeń pomagających zadbać o właściwy stan narzędzi (m.in. sterylizator kulkowy). Z kolei Tungsram zaopatruje użytkowników z różnych branż w uniwersalne sterylizatory. Doceniono je m.in. w hotelarstwie, gastronomii czy handlu. Steinberg Systems oferuje niezbędne w każdym salonie autoklawy.

Jak działa sterylizator UV?

Sterylizator UV do swojego działania wykorzystuje światło ultrafioletowe. Dokładnie tak, jak wskazuje nazwa.Długość fal wynosi zwykle 210 do 328 nanometrów. Światło niszczy DNA drobnoustrojów takich jak bakterie i grzyby, ale nie usuwa ich form przetrwalnikowych. Oznacza to, że sterylizator UV zapewnia skuteczną dezynfekcję, ale nie całkowite wyjałowienie przedmiotów. Ponadto światło pada jedynie na powierzchnie odsłonięte. Nie dociera do zakamarków narzędzi.

Czy to oznacza, że sterylizator jest zbędny? Absolutnie nie! Choć w takich branżach jak fryzjerstwo istnieje konieczność stosowania autoklawów, to w wielu miejscach doskonale sprawdzi się on w roli pomocniczego sprzętu. Zastanawiasz się czasem, ile drobnoustrojów znajduje się na przedmiotach codziennego użytku? Ich liczba zwykle jest ogromna, dlatego warto postawić na dezynfekcję. Twój smartfon, tablet, czytnik książek, zegarek czy biżuteria z pewnością staną się dzięki niej bezpieczniejsze i przyjemniejsze w użytku.

Który sterylizator UV będzie najlepszy dla Ciebie?

Sterylizator UV to urządzenie dość uniwersalne, ale warto się mu przyjrzeć bliżej. W ten sposób dobierzesz właściwy model do swoich potrzeb. W naszym poradniku zakupowym przedstawiamy najważniejsze parametry, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę. Są to:

  1. Pojemność – określa, ile sprzętu jednocześnie możesz dezynfekować. Nie ma ona dużego znaczenia, kiedy chcesz zdezynfekować pilot telewizyjny lub komplet kluczy. Jeśli jednak zajmujesz się hotelarstwem i co jakiś czas dezynfekujesz piloty i klucze ze wszystkich pokoi, jest to bardzo ważna kwestia. Marka Tungsram oferuje modele o pojemności kilkudziesięciu litrów, które sprawdzą się w działalności na dużą skalę. Jeśli szukasz mniejszego sprzętu, zapoznaj się z 8- i 10-litrowymi sterylizatorami physa. Na tak niewielki sprzęt znajdziesz miejsce nawet w małym pomieszczeniu.

  2. Czas naświetlania –wiąże się z obecnością funkcji timer.Lampa UV może działać w sposób ciągły lub przez określony czas, np. 30 minut.Po jego upłynięciulampa wyłącza się.

  3. Żywotność lamp bakteriobójczych UV – zwykle podaje się ją w godzinach i cyklach. Urządzenia marki Tungsram dostępne w sklepie expondo.pl dysponują żywotnością do 3000 godzin lub 1000 cykli.

  4. Materiał wykonaniasterylizator UV, aby był niezawodny, musi zostać wykonany z trwałych i odpornych na działanie światła UV materiałów.Najlepiej wybierać modele ze stali nierdzewnej. Tworzywo to jest nie tylko wytrzymałe mechanicznie, ale również bardzo łatwo utrzymać je w higienicznej czystości. Z gładkiej powierzchni o minimalnej porowatości szybko usuniesz wszelkie zabrudzenia.

  5. Łatwość obsługi – ma kluczowe znaczenie w przypadku wszystkich często używanych sprzętów. Dlatego wybieraj modele wyposażone w czytelny panel sterowniczy (np. z wyświetlaczem LED). Dodatkowo możesz poszukać wariantu z przełącznikiem bezpieczeństwa wyłączającym lampy UV po otwarciu drzwiczek.

Niekiedy może okazać się, że potrzebujesz bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Jedną z branż, w których wysoki poziom higieny ma szczególne znaczenie jest mała gastronomia. Nieskazitelna czystość powinna być wizytówką każdej kuchni. Dlatego, jeśli chcesz, aby obróbka mechaniczna Twoich składników odbywała się w doskonałych warunkach, zainwestuj w sterylizatory do noży. Sprzęt umożliwia skuteczną i szybką dezynfekcję nawet 20 noży (zależnie od modelu). Idealnie sprawdzi się zarówno w dużych restauracjach, jak i małych barach.

Sterylizatory UV marki Tungsram – zalety

Marka Tungsram to doceniony na świecie producent żarówek i sterylizatorów. W sklepie expondo.pl oferujemy sterylizator UV tej marki w kilku wariantach. Warto zdecydować się na jego zakup z kilku powodów.

Ze względu na swoją pojemność sprzęt charakteryzuje się znaczną wydajnością. Przykładowo wariant o komorze 87 l zmieści wiele przedmiotów. Umożliwia dezynfekcję sprzętu elektronicznego regularnie branego do ręki na sklepowych wystawach. Sterylizator UV zdaje egzamin również w salonach optycznych do dezynfekcji oprawek przymierzanych przez wielu klientów. Ogólnie rzecz biorąc, przydaje się wszędzie tam, gdzie ludzie mają ciągły kontakt z wieloma przedmiotami.

Marka Tungsram stawia na solidne materiały. Z tego względu zarówno obudowy urządzeń, jak i komory z ażurowymi półkami wykonano ze stali nierdzewnej. Wyróżnia ją wytrzymałość mechaniczna oraz na działanie światła UV. Trwałość to nie jedyna zaleta konstrukcji. Mimo pojemności wynoszącej kilkadziesiąt litrów świetnie mieści się na stole.

Na sterylizator UV Tungsram warto zwrócić uwagę ze względu na intuicyjną obsługę. Niezależnie od modelu każdy panel sterowniczy jest bardzo przejrzysty. Z łatwością ustawisz na nim czas odkażania dzięki funkcji timer. Maksymalny czas pracy wynosi 60 minut. Niewielka moc kilkudziesięciu watów sprawia, że proces sterylizacji charakteryzuje się oszczędnością energii elektrycznej.

Jeśli jeszcze nie przekonaliśmy Cię do zakupu sterylizatora UV Tungsram w sklepie expondo.pl, to poznaj dodatkowe korzyści! Robiąc zakupy u nas, zyskujesz darmową dostawę produktu oraz 3-letnią gwarancję. W sytuacji, gdyby jednak nasz produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, możesz go bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni. Nie czekaj, zamów swój wymarzony sterylizator już dziś!