Żywołapki

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 13 z 13 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!

Żywołapki w ofercie sklepu internetowego expondo.pl

Masz problem z gryzoniami, kunami, lisami czy innymi szkodnikami? Tego typu zwierzęta brudzą, hałasują po nocach, niszczą zbiory i polują na hodowlane zwierzęta. Jeżeli nie możesz się ich pozbyć – sprawdź ofertę sklepu expondo.pl. Znajdziesz w nim bogaty asortyment żywołapek uznanej niemieckiej marki Wiesenfield. Pułapka na zwierzęta umożliwia humanitarny odłów wszelkiego rodzaju ssaków. W zależności od rozmiaru możesz schwytać:

  • grasujące w obejściu lub na magazynie szczury,
  • czyhające na kury kunę lub lisa,
  • wymagającego pomocy bezdomnego kota.


Pułapki sprawdzą się więc w gospodarstwach rolnych, hurtowniach, sklepach, domach z ogrodem, a także na wyposażeniu firm deratyzacyjnych czy instytucji zajmujących się pomocą zwierzętom.

Jak działa żywołapka?

Zasada działania żywołapek jest niezwykle prosta. Wewnątrz otwartej z jednej lub dwóch stron pułapki umieszcza się przynętę. W zależności od rodzaju zwierzęcia może nią być np. mięso, kocia karma lub ugotowane na twardo jajo. Zwabiony zapachem jedzenia szkodnik wchodzi do środka i naciska na specjalną platformę, która uruchamia mechanizm spustowy. Powoduje on zamknięcie się wejścia z jednoczesną jego blokadą.

Aby zwierzę podjęło pokarm, nie może on mieć zapachu ludzkich rąk. Należy zatem używać zawsze rękawiczek. W naszym sklepie znajdziesz żywołapki z praktycznymi akcesoriami. W zależności od modelu są to np. hak do mięsa, szczypce do mięsa, stojak na jajka, a także atrakant. Jest to specjalny środek, który dodatkowo przywabia zwierzęta.

Czy pułapka żywołowna jest całkowicie bezpieczna?

Ogromną zaletą żywołapek jest ich bezpieczeństwo. Pułapka żywołowna nie robi krzywdy zwierzętom, które zamknięte wewnątrz nie mogą się wydostać. Dzięki solidnej konstrukcji masz pewność, że ujęty szkodnik pozostanie w środku do czasu Twojego przyjścia. Siatka ze stali galwanizowanej jest dodatkowo bardzo odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego pułapki marki Wiesenfield posłużą Ci pomyślnie przez wiele lat.

Po schwytaniu możesz wywieźć zwierzę w oddalone miejsce i wypuścić np. do lasu czy parku. Pamiętaj przy tym, że w przypadku kuny czy lisa powinno to być minimum 10 km od domu. Pułapka żywołowna jest humanitarnym sposobem na pozbycie się niechcianych futrzastych intruzów.

Pułapka na kunę: pozbądź się szkodników ogrodowych

Jeżeli z Twojego strychu dochodzą w nocy dziwne odgłosy – tupanie, fukanie i szczekanie, to najpewniej zadomowiły się tam kuny. Na Twoim wyposażeniu musi zatem znaleźć się pułapka na kunę. Zwierzęta te są groźne dla hodowanego drobiu i królików, potrafią także zrobić krzywdę kotu. Jeżeli masz ogród czy sad, to w nich również potrafią poczynić znaczne szkody.

Opryskiwanie drzew owocowych na wiosnę sprawi, że zbiory będą obfite. Na pewno ucieszą się z tego również kuny. Te drapieżniki uwielbiają bowiem urozmaicać sobie dietę owocami. Lubią zwłaszcza miękkie czereśnie, wiśnie i śliwki. Kilka osobników jest w stanie ogołocić przez noc sporych rozmiarów drzewo. Na nic zda się również pielęgnacja trawnika na wiosnę , jeśli kuna postanowi wykopać sobie w nim norę. Warto przy tym dodać, że zwierzęta te wprost kochają przegryzać wszelkiego typu przewody elektryczne. Potrafią skutecznie unieruchomić w ten sposób samochód, a także uszkodzić sprzęt ogrodniczy typu kosiarki, wertykulatory czy opryskiwacze ogrodowe .

Zamów żywołapkę na szczury, lisy, koty i inne małe zwierzęta

Gryzonie i inne małe ssaki są niezwykle uciążliwe. Przenoszą choroby, zanieczyszczają pomieszczenia, potrafią również zniszczyć plony i skrzywdzić domowe zwierzęta. Aby się ich skutecznie pozbyć, pamiętaj o dostosowaniu rozmiarów klatki do wielkości szkodnika. Żywołapka na szczury powinna mieć rozmiar 350 x 170 x 200 mm, podczas gdy chcąc schwytać kunę czy kota lepiej zaopatrzyć się w sprzęt o wymiarach 820 x 200 x 270 mm. Optymalne pułapki na lisy mają zaś wymiary 1020 x 200 x 270 mm.

Sprzęt do pielęgnacji zieleni , żywołapki oraz drobny sprzęt budowlany czy stolarski powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego mieszkańca wsi czy domu na przedmieściach. Jeśli nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na odstraszanie szkodników, weź sprawy w swoje ręce. Dzięki żywołapkom Wiesenfield w prosty sposób wyłapiesz wszystkie! Zamów pułapki na zwierzęta, a my dostarczymy Ci je pod wskazany adres!