Generatory ozonu

Zainspiruj się blogiem expondo

Oczyszczenie i dezynfekowanie pomieszczeń z uporczywych zapachów, zarodników pleśni, bakterii czy alergenów wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Generatory ozonu niemieckiej marki Ulsonix doskonale się do tego nadadzą. Dzięki nim zadbasz o sterylność i czystość w różnych pokojach w domu oraz miejscu pracy.

Ozonatory powietrza doskonale sprawdzają się podczas odświeżania mieszkań, klimatyzacji samochodowych oraz lokali przeznaczonych do remontu, wynajmu czy sprzedaży. Nadają się też do odkażania sal medycznych, chłodni, kuchni i nie tylko. Już dzisiaj sprawdź skuteczność wytwornic ozonu marki Ulsonix i zamów model odpowiedni dla siebie! Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą odkurzaczy przemysłowych oraz szorowarek do podłóg tego producenta.

Generatory ozonu są bezpieczne i praktyczne

Oferowane generatory ozonu marki Ulsonix, podobnie jak myjki ultradźwiękowe należą do urządzeń czyszczących sprawdzających się w wielu branżach. Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzają one ozon (O3). Jest to odmiana tlenu charakteryzująca się unikalnymi właściwościami – błyskawicznie niszczy grzyby, bakterie oraz różne alergeny. Ze względu na bardzo silne właściwości utleniające doskonale usuwa także nieprzyjemne zapachy. W przeciwieństwie do stosowanego w podobnych celach chloru ozon po spełnieniu swojej funkcji rozpada się do zupełnie nieszkodliwego tlenu (O2). Jest zatem bezpieczny i bardzo praktyczny.

Profesjonalne ozonatory powietrza oferowane przez expondo.pl świetnie nadają się do użytku np. w lokalach gastronomicznych i całej branży HoReCa. Po przewietrzeniu odświeżanej kuchni możesz od razu korzystać ze wszystkich znajdujących się tam urządzeń (np. frytownice, podgrzewacze do hot dogów lub smażalniki). Generatory doskonale sprawdzą się również w odświeżaniu pomieszczeń przeznaczonych do remontów (likwidują niepożądane zapachy), odgrzybiania klimatyzatorów (zarówno samochodowych, przemysłowych, jak i domowych), a także profilaktycznego oczyszczania powietrza w miejscach zamieszkania oraz pracy.

Ozonatory samochodowe i do klimatyzacji aut

Odkurzyłeś dywaniki, wyprałeś tapicerki, wyrzuciłeś nieczystości, ale nadal czujesz nieprzyjemną woń w swoim wozie? Pozbędziesz się jej za pomocą ozonatorów do samochodu marki Ulsonix. Urządzenia dostępne w tej kategorii pozwolą Ci nie tylko zapomnieć o przykrych zapachach, ale i oczyścić klimatyzację z pleśni i innych grzybów. Jak to działa?

W pierwszej kolejność upewnij się, że usunąłeś wszystkie źródła odoru. Bez tego generator ozonu co prawda oczyści powietrze, ale po chwili będziesz musiał powtarzać zabieg. Następnie umieść wytwornicę z przodu kabiny np. na siedzeniu lub pod nim. Ważne, żeby ustawić ją tak, aby wylot ozonatora samochodowego był skierowany w punkt zasysania powietrza przez układ klimatyzacyjny. Przeważnie znajduje się on po stronie pasażera. Włącz nawiew na obieg wewnętrzny, ustaw go na maksymalną moc i najniższą temperaturę. Po uruchomieniu generatora sprawdź, czy okna i drzwi są zamknięte. Jedno z nich może być lekko uchylone, ponieważ musisz doprowadzić przedłużacz do środka, aby podłączyć ozonator powietrza. Czas oczyszczania zależy od intensywności zapachu oraz wydajności maszyny. Po wszystkim wietrz kabinę przez przynajmniej 5 min.

Dla pełnego efektu warto stosować ozonator do klimatyzacji i auta raz na miesiąc zarówno latem, jak i zimą. Jeżeli przewozisz zwierzęta, możesz to robić częściej. Wybierając generator ozonu do samochodu, zwróć uwagę na jego efektywność. Przyjmuje się, że do skutecznego oczyszczania powietrza w kabinie najlepiej sprawdzają się wytwornice o wydajności min. 5 gramów na godzinę.

Ozonator do mieszkania – który generator ozonu spisze się najlepiej w warunkach domowych?

Ozonatory powietrza do domu to doskonałe rozwiązanie w wielu przypadkach. Jeżeli kupiłeś lub wynająłeś mieszkanie, które przez długi czas nie było używane lub mieszkały w nim osoby palące, wówczas generator ozonu świetnie oczyści atmosferę. Usunie zapachy stęchlizny, po dymie papierosowym, a także zarodniki pleśni. Sprawdzi się również po pożarze.

Ozonowanie domu warto też przeprowadzić ze względów zdrowotnych. Dzięki niemu pozbędziesz się wszelkich alergenów i bakterii. Gaz usuwa również roztocza z łóżek i dywanów oraz insekty pojawiające się w domowych kuchniach. Dlatego stosowanie ozonatora powietrza w domu jest wskazane, gdy zamieszkują go noworodki, seniorzy, alergicy oraz osoby z chorobami układu oddechowego.

Podczas oczyszczania mieszkania ze szkodliwych substancji i zapachów warto wybrać generator zapewniający optymalne stężenie ozonu (min. 4,3 mg/m3). Im jest ono wyższe, tym czas odkażania będzie krótszy. Przed rozpoczęciem pracy urządzenie powinno zostać umieszczone jak najwyżej. Wynika to z faktu, że wytwarzany gaz cechuje się większą wagą niż powietrze, przez co szybko opada i unosi się tuż nad podłogą. Jeżeli wybrany model nie ma wbudowanego wentylatora, do lepszego rozprzestrzeniania się ozonu można użyć domowego wiatraka. Szczelnie zamknięte okna i drzwi zapobiegną przedostawaniu się gazu na zewnątrz. W zależności od wielkości pomieszczenia czas odkażania wynosi od kilkunastu minut do nawet 2 godzin. Po zakończeniu należy odczekać min. 30 min, a następnie dokładnie przewietrzyć pokój. Przez jakiś czas możesz wyczuć delikatny zapach, który pozostawił po sobie ozon. Nie jest on szkodliwy i zniknie po krótkiej chwili.

Ozonatory przemysłowe Ulsonix – poznaj ich jakość

Prezentowane w naszym sklepie maszyny do wytwarzania ozonu niemieckiej marki Ulsonix są urządzeniami w pełni profesjonalnymi. Dlatego sprawdzą się w firmach zajmujących się oczyszczaniem domów oraz klimatyzacji samochodowych. Ozonatory przemysłowe przystosowano do częstego i intensywnego użytkowania. Projektanci Ulsonix wykorzystali do ich produkcji wysokiej jakości materiały oraz rozwiniętą technologię. Funkcjonowanie generatorów ozonu opiera się na użyciu innowacyjnych płytek ceramicznych oraz lamp UV, służących do zabijania bakterii i innych drobnoustrojów. Ponadto wyposażono je w wydajne wentylatory do rozprowadzania ozonu po całym pomieszczeniu lub samochodzie. Wybrane modele posiadają tryby pracy przystosowane do różnych kubatur. Dzięki temu dostosujesz ich prace do aktualnych potrzeb oraz wymagań.

Na komfort użytkowania produktów marki Ulsonix wpływa ich kompaktowy rozmiar oraz niewielka waga. Pozwalają one przetransportować sprzęt w dowolne miejsce. Ponadto część oferowanych urządzeń wyposażono w poręczne uchwyty do przenoszenia. W zależności od wybranego modelu ustawianie parametrów odbywa się za pomocą wygodnych pokręteł lub czytelnych paneli sterowania z wyświetlaczami LCD. Do obsługi wytwornicy ozonu posłużą również zdalne piloty. Pozwalają one rozpocząć/zakończyć pracę bez konieczności wchodzenia do pomieszczenia, w którym znajduje się ozonator powietrza.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, stale uzupełniamy asortyment o nowe produkty. Oferowane generatory ozonu przeszły szereg specjalistycznych testów technicznych. Dzięki temu wiemy, że do Twoich rąk trafia maszyna charakteryzująca się wysokimi parametrami użytkowymi i wysoką jakością. Są to sprzęty, które oferujemy w atrakcyjnej cenie. Zapoznaj się z proponowanym przez nas w sklepie expondo.pl asortymentem i wybierz generator ozonu niemieckiej marki Ulsonix dopasowany do Twoich potrzeb! Czekamy na Twoje zamówienie.