1 - 24 z 44 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!
1 od 2

Profesjonalne urządzenia sprzątające w ofercie sklepu expondo 

Planujesz założyć firmę sprzątającą? A może szukasz urządzenia, z którym wydajnie utrzymasz porządek w hotelu, sklepie czy na parkingu? Niezależnie od Twojej odpowiedzi sklep expondo ma dla Ciebie odpowiednie sprzęty. Poznaj szeroką ofertę urządzeń sprzątających marek ulsonix i hillvert, z którymi w parę chwil uporządkujesz swoje otoczenie. 

Prezentowane maszyny czyszczące to wydajne produkty przeznaczone do użytku profesjonalnego. Znajdą zastosowanie w firmach zajmujących się sprzątaniem dużych obiektów oraz w punktach i lokalach potrzebujących urządzeń do regularnego porządkowania. W naszej ofercie znajdziesz: 

 • myjki ciśnieniowe, 

 • zamiatarki, 

 • odkurzacze, 

 • szorowarki. 

Jeśli szukasz wyposażenia, z którym zachowasz porządek z detergentami, proszkami i innymi środkami do sprzątania, to czemu nie postawić na regały ze stali nierdzewnej

Jakie maszyny czyszczące wybrać do firmy sprzątającej? 

Przede wszystkim odpowiedz sobie, w jakim zakresie będziesz świadczyć swoje usługi. Inny sprzęt do sprzątania będzie potrzebny komuś, kto zajmuje się sklepami wielkopowierzchniowymi, a inny osobom zajmującym się np. hotelami. Gdy już to ustalisz, możesz zacząć dobierać swoje urządzenia sprzątające. 

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać? 

Jeśli zamierzasz skupić się na czyszczeniu podwórek, podjazdów i zewnętrznej elewacji budynków, wówczas niezbędne okażą się myjki ciśnieniowe. Silny strumień wody pozwala w krótkim czasie pozbyć się wszelkiego brudu znajdującego się na czyszczonej powierzchni. Aby jednak kupić odpowiedni model, warto zapoznać się z następującymi parametrami: 

 1. Moc – decyduje o tym, jak duże i w jakim czasie urządzenie osiągnie ciśnienie maksymalne. Ponadto wyższa moc przekłada się też na większą odporność na intensywne użytkowanie. Pamiętaj jednak, że jej poziom wpływa na pobór energii elektrycznej. 

 1. Ciśnienie – czyli z jaką siłą woda wydostaje się z dyszy podczas mycia. Jeśli zamierzasz czyścić delikatne powierzchnie, to dobrze się zastanów czy duże ciśnienie jest tutaj pożądane. 

 1. Przepływ wody – to, ile wody w ciągu minuty zużywa myjka wysokociśnieniowa, wpływa na efektywność czyszczenia. 

 1. Zbiornik na detergent – nie każdy model ma go w zestawie. Dlatego, zanim wybierzesz urządzenie sprzątające do swojej firmy, upewnij się, że taki element został zawarty. 

 1. Dysze – różne rodzaje końcówek są przeznaczone do wielu typów prac. Z dyszą wysokociśnieniową zmyjesz brud z powierzchni, a ze szczotkami wyczyścisz np. samochód. 

Ponadto warto sprawdzić rozwiązania wpływające na wygodę użytkowania, takie jak długość węża ciśnieniowego, waga, koła, uchwyty i miejsce na końcówki. 

Jaką zamiatarkę wybrać? 

Podobnie jak myjki ciśnieniowe, zamiatarki są raczej przeznaczone do użytku na zewnątrz np. na parkingach czy podjazdach. Poza tym sprawdzą się też w ogromnych halach magazynowych. Posłużą Ci do szybkiego zebrania śmieci i opadłych liści bez konieczności sięgania po miotłę. Następnie wystarczy, że zdemontujesz pojemnik i wysypiesz jego zawartość do koszy na śmieci. Na co zwrócić uwagę przy zakupie, jeśli zależy Ci na wyborze odpowiedniego sprzętu do sprzątania? 

 1. Pojemność zbiornika – czyli, ile jednorazowo śmieci jest w stanie zebrać urządzenie. Im większy, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać. 

 1. Liczba szczotek – przekłada się na powierzchnię, którą zamiatarka może zamieść. 

 1. Szerokość zamiatarki – również wpływa na wielkość sprzątanej powierzchni. 

 1. Skuteczność sprzątania – chodzi o to, ile mniej więcej metrów kwadratowych urządzenie sprzątające zamiecie w ciągu godziny. 

Tutaj również nie zapominaj o skontrolowaniu aspektów, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania. Sprawdź, ile waży zamiatarka, jak wysoko znajduje się uchwyt i ile ma kół, dzięki którym prowadzenie będzie o wiele prostsze. 

Jaki odkurzacz przemysłowy wybrać? 

Czym różni się odkurzacz przemysłowy od tego, którego masz w domu? Krótko mówiąc, modele przemysłowe poradzą sobie tam, gdzie domowe mogą jedynie pomarzyć. Stosuje się je podczas remontów, w warsztatach i innych bardzo zapylonych miejscach. Sprawdzają się też jako maszyny sprzątające w hotelach, biurach i nie tylko. Świetnie współgrają z wózkami na pranie, do których włożysz brudną pościel. Tylko który odkurzacz przemysłowy wybrać? Oto, na co warto zwrócić uwagę. 

 1. Moc silnika – to od niej zależy czy sprzęt poradzi sobie z danym brudem. Ponadto określa, czy urządzenie nadaje się do wielogodzinnej pracy ciągłej. 

 1. Siła ssania – im jest ona wyższa, tym efektywniej wyczyścisz każdą powierzchnię. 

 1. Możliwość sprzątania na mokro i sucho – poza kurzem i pyłami, odkurzacz przemysłowy musi stawić też czoło kałużom. Warto więc sprawdzić, czy sobie z nimi poradzi. 

 1. Pojemność zbiornika – większy pojemnik na odpadki oznacza rzadsze opróżnianie. 

 1. Materiał wykonania – powinien znieść trudne warunki panujące w warsztatach i na placach budowy. 

 1. Filtry – obecność pyłu po szlifowaniu tynku czy drewna mogłaby uszkodzić normalny odkurzacz. Dlatego w modelach przemysłowych stosuje się profesjonalne filtry przedłużające żywotność sprzętu. 

Oczywiście nie można pominąć Twojej wygody. Dlatego kupując urządzenia sprzątające tego typu, sprawdź, jakiej długości jest rura i przewód zasilający odkurzacza, czy posiada wymienne końcówki oraz, czy dołączono np. worki. 

Jaką szorowarkę do podłóg wybrać? 

Ostatnim ze sprzętów do sprzątania z tej kategorii są szorowarki do podłóg. Służą one do profesjonalnego mopowania oraz polerowania powierzchni w supermarketach, salonach samochodowych, magazynach i innych wielkopowierzchniowych obiektów. Dlatego stanowią niezastąpiony element wyposażenia firmy sprzątającej. W takim razie, na co zwrócić uwagę przy zakupie szorowarki? 

 1. Moc – im mocniejsze maszyny czyszczące, tym efektywniejsza praca i krótsze przerwy. W przypadku modeli z modułem ssącym sprawdź też jego moc.  

 1. Prędkość obrotowa szczotek – wysoka szybkość szczotek przekłada się na lepszą wydajność sprzątania.  

 1. Waga – tutaj niezbędne jest znalezienie złotego środka. Ciężkie szorowarki lepiej dociskają szczotki, ale trudniej nimi operować. Z kolei lżejsze nie są tak efektywne. Za to łatwiej nimi manewrować. 

 1. Szczotki – do wyboru masz modele jedno- i dwuszczotkowe. Dodatkowo istotna jest też średnica szczotek, która wpływa na wielkość sprzątanej powierzchni. 

Warto też skontrolować, jak wygląda kwestia elementów wymiennych. Mowa nie tylko o szczotkach, ale i padach do polerowaniach czy gumach do ściągania wody. W sklepie expondo znajdziesz akcesoria dopasowane do naszych szorowarek, więc nie musisz się o to martwić. 

Załóż firmę sprzątającą z ulsonix i hillvert już dziś! 

Zarówno ulsonix, jak i hillvert to marki o doskonałej renomie w całej Europie. Ich sprzęty zyskały uznanie wielu wymagających profesjonalistów zajmujących się sprzątaniem. Docenili oni wysoką jakość wykonania, wytrzymałość i wydajność urządzeń sprzątających. Jeśli szukasz też innych produktów, z którymi utrzymasz czystość w swoim lokalu gastronomicznym, to polecamy również umywalki Royal Catering. Dzięki nim szybko umyjesz naczynia i przybory kuchenne. 

Sklep expondo oferuje znacznie więcej niż sprzęty do sprzątania wysokiej jakości. Otrzymasz od nas 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment, a także darmowe wysyłki oraz zwroty. Zapewniamy również 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie w expondo już dziś!