Myjki ultradźwiękowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Myjki ultradźwiękowe marki Ulsonix to urządzenia do delikatnego czyszczenia rozmaitych przedmiotów, np. biżuterii, niedużych narzędzi, monet, okularów, elementów silników pojazdów, sprzętu laboratoryjnego oraz wielu innych rzeczy. Dzięki działaniu ultradźwięków myjki usuwają nawet uporczywe zabrudzenia w trudno dostępnych miejscach.

Sklep expondo.pl oferuje modele o różnych pojemnościach, parametrach i dodatkowych funkcjach. Wspólnymi cechami są solidna budowa, zastosowanie stali szlachetnej oraz prosta obsługa. Myjki ultradźwiękowe, a także suszarki próżniowe dopełnią wyposażenie laboratoriów oraz pracowni badawczych.

Myjki ultradźwiękowe – wydajność i funkcjonalność

Marka Ulsonix oferuje bardzo szeroki wybór myjek ultradźwiękowych. Ze względu na nieco odmienne przeznaczenie zostały podzielone na serie. Każda z grup zawiera urządzenia o różnej pojemności i funkcjach. We wszystkich urządzeniach obudowę, kosz oraz pokrywę wykonano z trwałej stali nierdzewnej. Wykorzystany materiał jest odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Mycie ultradźwiękami stosuje się do czyszczenia powierzchni metalowych, szklanych, z tworzyw sztucznych itd. Sprzęt zdaje egzamin zarówno w użytku profesjonalnym, jak i amatorskim. Myjki ultradźwiękowe są doskonałe w usuwaniu brudu z drobny przedmiotów. Na co dzień eksploatują je zegarmistrzowie, jubilerzy, laboranci, optycy, mechanicy, numizmatycy i wiele innych osób.

Wanienka ultradźwiękowa umożliwia regulację temperatury, a tym samym dobranie jej do rodzaju i stopnia zabrudzenia przedmiotu. Wybrane warianty posiadają opcje odgazowywania (czyli redukcji pęcherzyków gazu w cieczy), modulacji częstotliwości (pozwalającej optymalnie podzielić dźwięk w płynie myjącym) oraz pulsu (zwiększenie częstotliwości fal). Ustawione parametry są widoczne na wyświetlaczach LCD lub LED. Myjki ultradźwiękowe Ulsonix wyposażono w dodatkowe elementy ułatwiające pracę, np. pokrywy z uchwytem i rączki do transportu.

U nas specjaliści ze wszystkich branż znajdą coś dla siebie! Sklep expondo.pl oferuje nie tylko myjki ultradźwiękowe, ale również elektronarzędzia, spawarki, wagi i sprzęt gastronomiczny (m.in. wilki do mięsa oraz krajalnice do wędlin).

Jak działa myjka ultradźwiękowa?

Myjki dźwiękowe to urządzenia, które wykorzystują naturalne procesy zachodzące w przyrodzie: rozchodzenie się fal ultradźwiękowych (o częstotliwości od 20 kHz do 1 GHz) i kawitację.

Ultradźwięki występują jako naturalny składnik szumów oraz mogą być generowane sztucznie. Właśnie na nich opiera się działanie takiego sprzętu jak sonar, ultrasonograf i myjka ultradźwiękowa. Urządzenia marki Ulsonix posiadają wbudowane przetworniki ultradźwięków.

Podczas procesu kawitacji powstają, powiększają się i implodują pęcherzyki gazu. Wywołują one mikrofalę uderzeniową przerywającą wiązania między zabrudzeniem a powierzchnią. Oczyszczacz ultradźwiękowy nie jest jedynym urządzeniem, które wykorzystuje ten naturalny mechanizm. Oprócz niego do kawitacji dochodzi w pompach hydrosonicznych i mieszadłach homogenizujących.

Myjki ultradźwiękowe dzięki swojej skuteczności w czyszczeniu przedmiotów posiadających szczeliny, wgłębienia i zakamarki idealnie sprawdzają się np. w laboratoriach oraz zakładach mechaniki precyzyjnej. W tego rodzaju miejscach używa się często pieców tyglowych do przetopu złota, srebra i miedzi oraz wag precyzyjnych/laboratoryjnych marki Steinberg również dostępnych na expondo.pl.

Urządzenia marki Ulsonix bardzo dobrze nadają się do profesjonalnej eksploatacji. Charakteryzują się zastosowaniem solidnych materiałów (w tym stali nierdzewnej), starannym wykonaniem z dbałością o szczegóły, a także łatwą obsługą. Wybrane modele wyposażono w kranik odpływowy ułatwiający czyszczenie myjki ultradźwiękowej i opróżnianie wanienki.