Pakowarki próżniowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Bogata oferta komorowych pakowarek próżniowych w expondo

Próżnia jest zjawiskiem, które występuje nie tylko w kosmosie. Spotkasz się z nią nawet w swojej kuchni czy pracowni! W jaki sposób? Z komorowymi pakowarkami próżniowymi MSW wykorzystasz ją do swojej codziennej pracy. Pozwoli Ci ochronić szereg produktów i składników przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Prezentowane maszyny do pakowania próżniowego mają bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach. Przede wszystkim przydadzą Ci się w kuchni do efektywnego przechowywania żywności oraz stanowią uzupełnienie urządzeń do sous vide. Ponadto wykorzystasz je też do pakowania elektroniki, biżuterii, leków i wielu innych rzeczy wymagających ochrony.

Jak działa komorowa pakowarka próżniowa?

Na sam początek warto zaznaczyć, że w tej kategorii znajdziesz komorowe pakowarki próżniowe o przeznaczeniu przemysłowym. Jeśli szukasz maszynek, które wykorzystasz nawet w prywatnej kuchni, to polecamy listwowe pakowarki próżniowe marki Royal Catering.

Oba te sprzęty mają takie samo zadanie – pakować próżniowo. Robią to przez usunięcie powietrza ze specjalnych worków lub folii, w których umieszcza się produkty spożywcze i nie tylko. Gdy już to nastąpi, otwarta krawędź opakowania jest zgrzewana i szczelnie zamykana. Dzięki temu ich zawartość jest dokładnie zabezpieczona.

W przypadku pakowarek komorowych, jak sama nazwa wskazuje, cały proces odbywa się w specjalnej komorze. Umieszcza się w niej zapakowany produkt i zamyka się ją szczelną pokrywą. Po włączeniu maszyny wytwarza się podciśnienie, które wypycha powietrze z woreczka. Następnie specjalna listwa zgrzewa krawędź foli. Całość zajmuje zaledwie parę chwil.

Co można pakować próżniowo?

Łatwiej byłoby wyliczyć, czego nie można pakować próżniowo. Jak już wspominaliśmy, zgrzewarki próżniowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w gastronomii, przemyśle, motoryzacji i wielu innych branżach. Ale co dokładnie można pakować próżniowo?

W przypadku żywności zapakujesz wszystko to, co znajdziesz w typowej lodówce. Pakowarki świetnie sprawdzają się do zabezpieczania owoców, warzyw, bakalii, serów, surowych mięs, ryb, a także produktów dopiero co wyciągniętych z wędzarni. Spakujesz także zupy, buliony, sosy czy soki.

W gastronomii pakowarki próżniowe umożliwiają nie tylko przedłużenie przydatności jedzenia. Wykorzystasz je też do przyrządzania dań. Zamarynowane mięsa czy ryby lepiej przejdą aromatem przypraw, jeśli umieścisz je w woreczku próżniowym. Uzyskasz wówczas bogatsze walory smakowe. Ponadto pakowanie próżniowe jest wręcz niezbędne do skutecznego gotowania metodą sous vide.

Prezentowane maszyny pozwalają ochronić również niezwykle wrażliwe komponenty i urządzenia elektroniczne. Zabezpieczysz je przed szkodliwym działaniem wilgoci, kurzu czy innych czynników. Jeśli masz więc procesory, pendrive’y czy delikatne narzędzia pomiarowe, to z komorowymi pakowarkami próżniowymi zadbasz o ich kondycję.

To samo tyczy się jubilerstwa i motoryzacji. Małe elementy podatne na korozję czy ulegające ciemnieniu, jak np. srebro, zabezpieczysz właśnie w woreczkach próżniowych. Jest to świetne rozwiązanie jeśli prowadzisz wysyłkę takich produktów i martwisz się, że mogą przyjść uszkodzone do klienta.

Jedna maszyna do pakowania próżniowego, a ile ma zastosowań! To zaledwie część tego, do czego jest zdolna. Wszystko tak naprawdę zależy od Twoich potrzeb. Jeśli więc chcesz przechować świeżo zmielone mięso z wilka do mięsa, karty graficzne do komputerów czy własnoręcznie wykonane kolczyki dla klientów, to wiesz już, jaki sprzęt wykorzystać.

Jaką pakowarkę próżniową wybrać?

Wybór odpowiedniej pakowarki komorowej próżniowej jest podyktowany przede wszystkim jej parametrami. To one decydują czy dana maszyna jest wydajna i będzie odpowiadać Twoim wymaganiom. Pytanie tylko, które atrybuty z długiej listy danych technicznych są najistotniejsze? Oto zestawienie parametrów, na które na pewno warto zwrócić uwagę.

  1. Moc – odpowiada za szybkość pracy zgrzewarki próżniowej. Im częściej planujesz stosować maszynkę, tym na mocniejszy model lepiej postawić. W przeciwnym razie sprzęt nie tylko będzie działał zbyt wolno, ale intensywne użytkowanie doprowadzi do jego uszkodzenia.

  1. Wydajność pompy – innymi słowy, z jaką efektywnością jest wytwarzane podciśnienie w komorze. Jest to bardzo ważne, bo przekłada się na trwałość zapakowanych produktów.

  1. Długość listwy zgrzewającej – jej wymiary decydują o tym, jakie worki próżniowe będzie można zastosować. Długość otwartego końca folii nie może być bowiem dłuższa niż listwa do zgrzewania.

  1. Wymiary komory – w przypadku pakowarek komorowych ich zastosowanie jest ograniczone głównie przez ten parametr. Zapakujesz z nimi tylko te produkty, które dasz radę zamknąć pod pokrywą maszyny. W kuchni dobrze jest więc dzielić je na porcje, np. szatkownicami kuchennymi czy zwykłym nożem.

  1. Wymiary urządzenia – prezentowane modele, w porównaniu ze zgrzewarkami listwowymi, są dość sporymi maszynami. Dlatego warto przed ich zakupem wygospodarować dla nich odpowiednio dużo miejsca.

Ponadto nie zapominaj sprawdzić, jakie funkcje oferują pakowarki próżniowe. Do najważniejszych z pewnością należą funkcje tworzenia próżni i zgrzewania. Warto przy okazji skontrolować czy możesz sterować czasem pakowania i temperaturą zgrzewania. Przyda Ci się to w przypadku kruchych produktów.

Postaw na przemysłowe pakowarki próżniowe od MSW!

Jeżeli potrzebujesz maszyny do pakowania próżniowego, która łączy w sobie wydajność, niezawodność i łatwość obsługi, to możesz już zakończyć poszukiwania. Niemiecka marka MSW specjalnie dla Ciebie stworzyła profesjonalne komorowe pakowarki próżniowe, które spełnią Twoje oczekiwania. O ich skuteczności przekonała się szeroka gama klientów z całej Europy. Nie czekaj i dołącz do nich!

Szukasz też innych produktów do swojej firmy? To się dobrze składa, bo w naszej ofercie znajdziesz jeszcze wiele sprzętów. Jeśli zajmujesz się handlem, to w Twoim przybytku nie może zabraknąć wagi sklepowej z legalizacją marki TEM. Z nią w sposób zgodny z prawem skontrolujesz masę najróżniejszych obiektów.

Dla niezdecydowanych mamy coś jeszcze. Sklep expondo oferuje nawet 3 lata gwarancji na cały asortyment dostępny w sprzedaży. Zapewniamy także darmową wysyłkę i zwroty, więc nie musisz się martwić dodatkowymi kosztami związanymi z dostawami. Pewnie Ci się to nie przyda, ale w razie czego masz jeszcze 30 dni na rezygnację na wypadek sytuacji, gdy produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Złóż zamówienie już dziś i skorzystaj z wyjątkowych ofert od expondo!