Modele anatomiczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Modele anatomiczne w ofercie sklepu expondo

Czy szukasz modeli anatomicznych człowieka do szkolenia medycznego? A może chcesz bardziej obrazowo wyjaśnić pacjentowi naturę urazu lub przebieg leczenia? W sklepie expondo mamy szeroki wybór modeli anatomicznych marki physa, z którymi osiągniesz swój cel!

Modele anatomiczne pozwalają szczegółowo badać strukturę ludzkiego ciała. Są więc idealne do nauki na lekcjach biologii i przydadzą się podczas przygotowań do egzaminów na kierunkach lekarskich czy pielęgniarskich. Stanowią też niezastąpioną pomoc w specjalistycznych gabinetach medycznych. Wykorzystasz je też jako ciekawą ozdobę na biurko.

Nasze modele człowieka są dostępne w wielu rodzajach, dzięki czemu mogą być wykorzystywane przez różne szkoły i różnych lekarzy. Najbardziej popularnym typem modelu anatomicznego jest szkielet, który przedstawia wszystkie kości ludzkiego ciała. W naszej ofercie znajdziesz też modele człowieka pokazujące mięśnie, narządy, a nawet naczynia krwionośne! Jeśli szukasz innych elementów wyposażenia swojego gabinetu, to co powiesz na meble medyczne?

Jaki model anatomiczny – złożona budowa czy pojedynczy narząd?

Modele anatomiczne człowieka rozróżnia się ze względu na ich funkcjonalność i złożoność. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęty te można podzielić na trzy główne grupy:

  • Modele anatomiczne narządów wewnętrznych (serce, płuca, wątroba itp.) – ta kategoria obejmuje dużą liczbę figur szczegółowo odwzorowujących pojedynczy organ. Często są one odpowiednio powiększone, aby można było dostrzec najmniejszy szczegół.

  • Modele anatomiczne części ciała (głowa, kończyny górne, tułów) – ten typ produktów skupia się na przedstawieniu kilku narządów w obrębie jednego modelu anatomicznego.

  • Kompleksowe modele anatomiczne – w nich prezentowane jest całe lub prawie całe ciało człowieka. Modele tego typu są najbardziej złożone i pozwalają na najszersze zobrazowanie funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Wybór któregoś z powyższych rodzajów w dużej mierze zależy od Twoich potrzeb i zamiarów. Do nauki ogólnej na lekcjach biologii lepiej sprawdzą się kompleksowe modele anatomiczne człowieka lub przedstawiające części ciała. Pozwolą pokazać kilka narządów, a jednocześnie zajmą mniej miejsca niż modele pojedynczych organów.

Z kolei bardziej szczegółowe modele anatomiczne narządów wewnętrznych sprawdzą się w specjalistycznych gabinetach medycznych. Na przykład model zęba to świetny dodatek w gabinecie stomatologicznym, a ucho sprawdzi się u laryngologa. Z nimi zrozumienie choroby, schorzenia czy urazu będzie o wiele łatwiejsze.

Pamiętaj, że poza odpowiednim przedstawieniem problemu zdrowotnego pacjentowi, ważna jest również Twoja wygoda. Wielogodzinne przyjmowanie interesantów może być niemałym obciążeniem dla Twojego kręgosłupa. Dlatego warto postawić na krzesła siodłowe, z którymi zadbasz o właściwą pozycję ciała, gdy siedzisz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie modelu anatomicznego?

Przy wyborze modelu anatomicznego należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów. To one decydują o tym, czy dany produkt sprawdzi się podczas nauki lub w Twoim gabinecie. Gdy się z nimi zapoznasz, zakup będzie o wiele łatwiejszy. Na co więc zwrócić uwagę?

  1. Rozmiar – jeśli planujesz używać modelu w swoim domowym gabinecie, ważne jest, aby wybrać rozmiar, który pasuje do dostępnej przestrzeni. Duży model anatomiczny zajmie więcej miejsca niż mniejszy, to żadna tajemnica. Dlatego warto zagospodarować nieco przestrzeni na wybrany przez Ciebie produkt.

  1. Materiał – powinien jak najlepiej oddawać rzeczywisty wygląd części ciała lub narządu. Bardzo dobrym tworzywem w tej kwestii jest PVC. Daje bardzo realistyczny efekt, a do tego wygodnie zetrzesz z niego kurz.

  1. Wyjmowane elementy – bardziej złożone modele anatomiczne człowieka mają możliwość wyciągnięcia poszczególnych organów, a nawet sprawdzenie, co znajduje się w ich wnętrzu.

  1. Skala – małe narządy lub tkanki np. ząb czy przekrój skóry w rzeczywistości są bardzo małe i trudno cokolwiek na nich zaobserwować. Dlatego warto zdecydować się na modele anatomiczne umożliwiające obejrzenie tych części ciała w znacznym powiększeniu.

Oczywiście nie zapominaj o odpowiednim zaprezentowaniu oraz przechowywaniu swojego modelu anatomicznego. Sprawdź, czy w zakresie dostawy w skład wchodzi stojak lub podstawka. Dzięki nim wyeksponujesz każdy najważniejszy element modelu.

Wybierz modele anatomiczne od physa do swojego gabinetu lub szkoły!

Modele anatomiczne physa są doskonałym narzędziem do szkolenia i edukacji medycznej. Dają możliwość poznania ludzkiego ciała od środka i jasnego zrozumienia, jak każdy organ funkcjonuje indywidualnie, jak również razem z innymi narządami. Niektóre modele możesz łatwo rozłożyć na poszczególne części w celu dokładniejszego zapoznania się z organizmem człowieka.

Sklep expondo oferuje również wiele innych sprzętów przydatnych w szkołach, gabinetach lekarskich czy laboratoriach. Znajdziesz tutaj m.in. sterylizatory UV, z którymi zdezynfekujesz przybory medyczne i nie tylko. Zapewniamy również dostęp do wirówek laboratoryjnych idealnych podczas wielu eksperymentów.

expondo poza produktami wysokiej jakości dba także o doskonałą obsługę klienta. Kupując u nas, dostajesz 3 lata gwarancji na cały asortyment oraz darmowe wysyłki i zwroty. Oferujemy też 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoich oczekiwań. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!