Inkubatory do jaj

Zainspiruj się blogiem expondo

Inkubatory do jaj w ofercie sklepu expondo.pl

Co było pierwsze – kura czy jajko? Jeśli chcesz założyć własną hodowlę drobiu, to możesz zacząć od jajek. Musisz jednak zadbać o odpowiednie warunki, dzięki którym pisklęta rozwiną się prawidłowo wewnątrz skorupek. Na szczęście nie trzeba samodzielnie ich wysiadywać. Wystarczy, że zaopatrzysz się w inkubatory marek incubato i Borotto.

Profesjonalne urządzenia do wylęgu jajek oferowane w tej kategorii, to idealny sprzęt zarówno dla dużych, jak i małych hodowców drobiu. Przydadzą się też w nowoczesnych gospodarstwach rolnych oraz w rękach hodowcy-hobbysty. Za ich pomocą zadbasz o odpowiednie warunki dla jaj kurzych, kaczych, gęsich, przepiórczych, gołębich czy indyczych. Jeśli szukasz też innych sprzętów do swojej hodowli, to co powiesz na skubarki do drobiu?

Jak działa inkubator do jaj?

Chcąc wybrać najlepszy inkubator do jaj dla siebie, warto najpierw poznać zasady jego działania. Pozwoli Ci to na świadome podjęcie decyzji oraz ułatwi porównywanie poszczególnych modeli. Jak więc działa inkubator do jajek?

Zadanie każdego klujnika jest dość proste – zadbać o to, żeby pisklęta rozwijały się w jajach najlepiej jak to możliwe. W tym celu urządzenia zapewniają właściwy poziom temperatury i wilgoci. Mają one ogromne znaczenie podczas inkubacji. Ponadto niektóre automatyczne inkubatory do jaj same obracają jaja podczas tego procesu. W najbardziej podstawowych modelach trzeba robić to ręcznie.

Dlaczego warto kupić inkubator do jaj?

Aby zwiększyć liczbę piskląt oczywiście! Naturalny wylęg drobiu absolutnie nie jest niczym złym. Jednak każda kurza mama ma swoje limity. Rocznie mogą one zapewnić ok. 30 nowych piskląt. Z inkubatorami do jajek liczba ta jest kilkunastokrotnie większa!

Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem klujnika do jaj są lepsze warunki wylęgu. Wspominaliśmy, że zarówno temperatura, jak i wilgotność, mają ogromne znaczenie. W gniazdach dla kur utrzymanie ich na właściwym poziomie jest bardzo trudne. W inkubatorach do jaj masz nad nimi pełną kontrolę. Dzięki temu za każdym razem możesz osiągnąć idealne warunki.

Jaki inkubator do jaj wybrać?

To, który inkubator do jaj wybierzesz, w dużej mierze zależy od tego, do czego chcesz go wykorzystać i jakie jest Twoje zapotrzebowanie na pisklęta. Podobnie, jak z patelniami żeliwnymi i innymi sprzętami z naszego sklepu, w ofercie expondo bez problemu znajdziesz inkubatory do użytku profesjonalnego oraz domowego. Jaki model będzie więc najlepszy dla Ciebie?

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie „ile piskląt chcę zyskać?”. Jest to istotne, ponieważ urządzenia różnią się między sobą pojemnością. Do użytku amatorskiego lepiej postawić na mniejsze inkubatory na 7 czy 12 jaj. Z kolei w profesjonalnych hodowlach drobiu skupiających się na maksymalizacji potrzebny jest model mieszczący nawet kilkaset sztuk.

Kolejną kwestią jest automatyzacja maszynki. W niektórych wystarczy uzupełnić tace i zamknąć wieko, a reszta dzieje się sama. Dobór temperatury i wilgotności, przepływ powietrza oraz obrót jaj odbywa się wówczas bez Twojego udziału. Automatyczne inkubatory do jaj to świetne rozwiązanie, jeśli masz mało czasu na doglądanie wylęgu. Przydają się również w dużych hodowlach, w których obracanie 400 jajek byłoby zbyt czasochłonne. Pamiętaj jednak, żeby zapewnić w nich stały dostęp do wody!

Profesjonalne hodowle drobiu to nie tylko wylęg jaj, ale i opieka nad dorosłymi ptakami. Chcąc zapewnić im jak najlepsze warunki do życia, koniecznie zadbaj o czystość w kurnikach i gniazdach. Niezwykle pomocne okażą się myjki wysokociśnieniowe, z którymi bez problemu usuniesz odchody i inne nieczystości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie inkubatora do jaj?

Gdy już określisz swoje potrzeby, przyjdzie czas na porównanie poszczególnych inkubatorów do jaj. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego poznanie najważniejszych parametrów tych urządzeń jest kluczowe. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie inkubatora do jaj?

  1. Pojemność – czyli, ile jaj umieścisz w komorze klujnika. Jeśli masz ich więcej, niż mieści się w urządzeniu, to czemu nie wrzucić ich do jajowaru?

  1. Rodzaj jaj – niektóre modele pozwalają na wylęg różnych gatunków ptaków. Warto więc sprawdzić, czy tace dołączone do zestawu nadają się do jajek różnej wielkości.

  1. Regulacja temperatury – zmiana poziomu grzania daje więcej możliwości podczas wylęgu kilku gatunków drobiu.

  1. Kontrola wilgotności – poza możliwością odczytywania poziomu wilgotności, warto też sprawdzić, czy klujnik do jaj samodzielnie dozuje odpowiednią ilość wody. Ewentualnie możesz dokupić zewnętrzny nawilżacz do inkubatorów.

  1. Automatyczne obracanie – sprawia, że jaja same obracają się podczas inkubacji.

Niemniej istotnym elementem są różne udogodnienia oferowane przez producenta. Mogą one sprowadzać się do dołączenia owoskopu do zakresu dostawy lub zastosowanie czytelnego panelu sterowania. Często można też dokupić dodatkowe tace do jaj gęsich czy przepiórczych.

Postaw na profesjonalizm z inkubatorami do jaj od incubato i Borotto!

Chcesz zapewnić doskonałe warunki do wylęgu piskląt? W takim razie wybierz profesjonalne inkubatory do jaj marek incubato i Borotto. Są to renomowani producenci, którzy cieszą się dużym uznaniem hodowców drobiu z całej Europy. Docenili oni doskonałe wyniki oferowane przez klujniki, a także łatwą obsługę i wieloletnią trwałość. Dołącz do nich i przekonaj się o skuteczności inkubatorów do jaj!

Interesujesz się bardziej owadami niż ptakami? Żaden problem! Sklep expondo ma dla Ciebie coś specjalnego. Znajdziesz tutaj szeroką gamę sprzętów pszczelarskich, z którymi stworzysz profesjonalną pasiekę. Dzięki nim uzyskasz słodki i zdrowy miód prosto z ula!

Sklep expondo to coś więcej niż produkty wysokiej jakości. Naszym klientom zapewniamy także doskonałą obsługę. Nie wierzysz? A co powiesz na 3 lata gwarancji na cały nasz asortyment? A może darmowe wysyłki i zwroty, dzięki którym oszczędzisz pieniądze? Brzmi nieźle, prawda? Do tego zyskujesz 30 dni na rezygnację, jeśli produkty nie spełnią Twoi oczekiwań, ale to raczej się nie stanie. Nie czekaj i złóż zamówienie w expondo już dziś!