Narzędzia pomiarowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Profesjonalne narzędzia pomiarowe to podstawa dla wielu branż. Bez nich testowanie urządzeń, przeprowadzanie inspekcji BHP czy nawet budowanie domów byłoby wręcz niemożliwe. Każde z tych sprzętów powinno cechować się przede wszystkim precyzją oraz łatwością obsługi zarówno dla specjalisty, jak i amatora. Równie ważna jest wytrzymałość produktów na długotrwałe użytkowanie, a nawet nieprzyjazne warunki panujące w miejscu badania.

Dlatego inżynierowie niemieckiej marki Steinberg Systems dołożyli wszelkich starań, aby stworzyć narzędzia pomiarowe odpowiadające tym wymaganiom. W prezentowanej kategorii znajdziesz specjalistyczne mierniki m.in. decybelomierze, luksomierze, multimetry, tachometry itp., a także przyrządy dla geodetów i budowlańców. Zapoznaj się z ofertą sklepu expondo.pl!

Przyrządy pomiarowe dla specjalistów

W zależności od Twoich potrzeb czy zawodu, który wykonujesz, z naszego asortymentu mierników możesz wybrać sprzęt idealnie pasujący do zadania. Z pomocą urządzeń marki Steinberg Systems dokładnie skontrolujesz funkcjonowanie sprzętów elektronicznych, a także sprawdzisz różne parametry z Twojego otoczenia.

Doskonałym tego przykładem są decybelomierze służące do pomiaru poziomu hałasu. Warto pamiętać, że zbyt głośne dźwięki mogą nie tylko nas rozpraszać podczas pracy, ale też uszkodzić słuch. Dlatego te mierniki to idealne narzędzia pomiarowe podczas różnych inspekcji w firmach, fabrykach czy szkołach. Dzięki nim przeprowadzisz chwilowe badanie hałasu, a także sprawdzisz jego natężenie w krótkim odcinku czasu. Wyniki pojawiają się na wyświetlaczach.

Podobne zastosowanie mają luksomierze. Ich zadaniem jest skontrolowanie poziomu światła, co można wykorzystać do badania warunków panujących w pomieszczeniu. Urządzenia wykorzystasz również w branży wideo i foto, gdzie właściwe oświetlenie odgrywa ogromną rolę. Za dokonywanie pomiarów odpowiadają silikonowe fotodiody z zakresem widma CID i optymalnym czasem próbkowania. Gwarantują one uzyskanie miarodajnych wyników, które są prezentowane na czytelnych ekranach. Ponadto światłomierze wyposażono w rejestratory temperatury idealnie sprawdzające się przy kontrolowaniu stopni Celsjusza/Fahrenheita na planie zdjęciowym.

W naszej ofercie znajdziesz też inne mierniki, które przydadzą się do wielu zadań, jak np. wielofunkcyjne multimetry TRMS służące do kontrolowania natężenie i napięcia prądu wyjściowego oraz wejściowego, a także temperatury, częstotliwości, oporności i wielu innych parametrów. Oferujemy również narzędzia pomiarowe sprawdzające poziom stężenia cząstek PM2,5 w powietrzu, prędkość wiatru czy prędkość obrotową.

Instrumenty geodezyjne do niwelacji terenu

Zanim zostaną wylane fundamenty budynku, należy wcześnie odpowiednio wyrównać teren. W celu skontrolowania, które punkty na placu budowy wymagają obniżenia lub podniesienia, potrzebne są precyzyjne urządzenia.

Niwelatory optyczne marki Steinberg Systems doskonale nadają się do tego zadania. Za sprawą dużych i przejrzystych soczewek możesz bez problemu dostrzec wartość na łacie niwelacyjnej znajdującej się na dużej odległości. Obraz przybliżysz przy użyciu wygodnych pokręteł. Jesteś też w stanie zobaczyć punkt znajdujący blisko Ciebie (minimalna ogniskowa wynosi 0,3 m). Wybrane modele zostały wyposażone w kompensatory magnetyczne, podczas gdy pozostałe – w powietrzne. Zadaniem tych elementów jest minimalizowanie drgań i wstrząsów, które często występują na placu budowy. Gwarantuje to stabilny pomiar oraz pewność, że uzyskany wynik jest właściwy. Poza tym urządzenia cechują się wysoką wytrzymałością ze względu na mocne obudowy. Dla Twojej wygody stworzyliśmy zestawy składające się z niwelatorów, statywów i łat niwelacyjnych. W razie potrzeby możesz kupić każdy produkt z osobna.

Poza sprzętem do niwelacji terenu oferujemy także bardzo dokładne dalmierze kołowe i laserowe. Pierwsze należy prowadzić przed sobą z jednego punktu do drugiego, a przebyty dystans prezentowany jest na czytelnych wyświetlaczach. Obsługa nie sprawia problemu, a konstrukcja gwarantuje, że koła nie będą skręcały same. Wsporniki pozwalają postawić sprzęt w pionie podczas postoju. Z kolei dalmierze laserowe wykorzystują wiązkę światła do dokonywania pomiarów. Poza sprawdzaniem odległości, urządzenia nadają się także do mierzenia powierzchni oraz kubatury pomieszczeń. Niektóre modele wyposażono w funkcje zapisywania ostatnich rezultatów. Dzięki temu z łatwością porównasz m.in. objętość rożnych pokoi.

Sprawdź dokładność naszych mierników i zadbaj o miarodajne wyniki w swojej pracy. Nasze produkty mają atrakcyjny stosunek jakości do ceny, więc możesz mieć pewność, że płacisz za urządzenia przystosowane do wieloletniego użytkowania. Złóż zamówienie i przekonaj się sam!