Narzędzia ręczne

Zainspiruj się blogiem expondo

Narzędzia ręczne w asortymencie sklepu expondo

Musisz czasem coś dokręcić, odkręcić, przeciąć albo zacisnąć? Z takimi sytuacjami spotyka się niekiedy każdy. W warsztacie jest to codzienność, a i zdarza się nierzadko w domu. Dlatego zawsze miej w pobliżu narzędzia ręczne, czyli takie, które są zasilane jedynie siłą ludzkich rąk. Umożliwiają różne naprawy, są niezbędne obok elektronarzędzi podczas remontów, pomagają w odnawianiu mebli i innych sprzętów.

Narzędzia ręczne stanowią wyposażenie warsztatu samochodowego, stolarskiego, ciesielskiego oraz wielu innych. Są również niezastąpione w amatorskim użytku w domu. Sklep expondo oferuje narzędzia ręczne marki MSW, które doceniło już wielu profesjonalistów i majsterkowiczów z niemal całej Europy. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. zestawy kluczy nasadowych, szczypce zaciskowe, pistolety do silikonu i imadła.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w narzędzia ręczne?

Profesjonalne narzędzia ręczne to niezbędny sprzęt w rękach każdego fachowca. Praktyczne produkty z logo MSW okażą się niezbędne na każdej budowie. Przydadzą się także podczas przeprowadzania remontów, robót wodno-kanalizacyjnych oraz innych zadań wymagających przycinania przewodów, łączenia rur czy ich zaginania. Do ostatniej z wymienionych czynności szczególnie polecamy giętarki do rur.

Z kolei za uniwersalne narzędzia ręczne uchodzą zestawy kluczy nasadowych z grzechotkami. Składają się z wielu typów nasadek i nakrętek o różnych wymiarach. Dzięki nim dokręcisz każdą, nawet zapieczoną śrubę! Pozwalają naprawiać nie tylko pojazdy, ale również różnego typu maszyny. Zwykle są oferowane w praktycznych walizkach, które sprawiają, że ich nie pogubisz, a także wygodnie zabierzesz komplet, jadąc do klienta.

Jeszcze większą wszechstronnością mogą szczycić się walizki narzędziowe. Te, dostępne w naszym sklepie, zawierają nawet ponad 400 elementów! W zestawach znajdziesz m.in. różne typy szczypiec, klucze grzechotkowe, płasko-oczkowe i imbusowe, nasadki, śrubokręty, przedłużki oraz wiele innych narzędzi ręcznych. Liczba podobnych akcesoriów może przyprawić o ból głowy, dlatego, zanim wpiszesz w wyszukiwarkę frazę „narzędzia ręczne zestawy”, określ mniej więcej swoje potrzeby.

Których narzędzi warsztatowych ręcznych potrzebujesz?

W Twoich skrzyniach narzędziowych nie powinno być miejsca na zbędny sprzęt. Dlatego musisz kupić to, czego będziesz potrzebować w swojej pracy. Choć część narzędzi ręcznych jest uniwersalna, to profesjonalne zadania wymagają bardzo często wyspecjalizowanych przyrządów.

Przykładowo narzędzia stolarskie ręczne obejmują:

  • hebel,

  • nóż stolarski,

  • piłę stolarską,

  • zdzierak stolarski,

  • dłuta stolarskie,

  • imadło stolarskie,

  • zszywacz stolarski.

Z kolei podstawowe narzędzia kamieniarskie ręczne to:

  • młotki kamieniarskie,

  • dłuta kamieniarskie i gradziny,

  • kliny do kruszenia kamienia.

Jesteś elektrykiem, instalatorem systemów telekomunikacyjnych lub zabezpieczających? Najprawdopodobniej będziesz potrzebować przecinaków do kabli. Umożliwiają one szybkie przycinanie na wymiar szerokiej gamy przewodów (miedziane, aluminiowe, telefoniczne). Praca z nimi przebiega lekko, a dzięki niewielkim rozmiarom są bardzo poręczne i odznaczają się mobilnością.

Wymieniony wyżej sprzęt stanowi jedynie przykłady tego, jak bardzo wyspecjalizowanego sprzętu potrzebujesz, aby wykonywać zadania w danej branży. Dlatego pamiętaj, że uniwersalne narzędzia ręczne nie zawsze i nie do wszystkiego się sprawdzają. Czasem trzeba koniecznie wspomóc się elektronarzędziami. Trudno wyobrazić sobie np. wydajną obróbkę styropianu bez użycia noży do styropianu.

Zalety narzędzi ręcznych marki MSW

Markę MSW doceniło już wielu fachowców z branż budowlanej i remontowo-wykończeniowej, motoryzacyjnej, a także przemysłu. Dostępne w sklepie expondo narzędzia oraz spawarki są również z powodzeniem wykorzystywane przez prywatnych użytkowników-majsterkowiczów. Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim nasze produkty opierają się na starannie przemyślanych projektach. Już na samym początku brane są pod uwagę trwałość i ergonomia. Aby narzędzia ręczne charakteryzowały się solidnością, muszą zostać wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wiele z dostępnych w tej kategorii produktów, w tym imadła ślusarskie, zrobiono z hartowanej stali. Jest to materiał, który gwarantuje niezawodność przez bardzo długi czas. Gumowane uchwyty szczypiec, wkrętaków czy rolek dociskowych do tapet sprawiają, że narzędzia bezpiecznie i komfortowo leżą w dłoni. Z kolei dzięki lekkim aluminiowym obudowom pistolety do silikonu są przyjazne w obsłudze.

Zarówno narzędzia pneumatyczne, jak i ręczne marki MSW charakteryzują się intuicyjną eksploatacją. Kolorowe oznaczenia kluczy torx, obrotowe imadła, nitownica z głowicą obracaną o 360° sprawiają, że praca przebiega sprawnie, lekko i wygodnie. W przypadku uniwersalnych zestawów narzędziowych nie musisz się martwić, że zgubisz jakiś element, ponieważ wszystkie znajdują się w wyprofilowanych walizkach.

Jeszcze nie przekonaliśmy Cię do zakupu naszych narzędzi ręcznych? To może zrobi to szereg dodatkowych korzyści? Zamawiając produkty w expondo, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt z jakiegoś powodu nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już teraz!