Zmywalnia

Zainspiruj się blogiem expondo

Wyposażenie zmywalni w restauracji: oferta sklepu expondo.pl

Zmywanie naczyń w restauracyjnej kuchni nie wygląda tak samo, jak w domu. Pomijając fakt, że masz do wyczyszczenia znacznie więcej naczyń w o wiele krótszym czasie, to sama czynność odbywa się w kompletnie innym pomieszczeniu niż gotowanie. Zmywalnia naczyń kuchennych, bo o niej mowa, to miejsce, bez którego nie ma mowy o stworzeniu profesjonalnej restauracji.

Aby w Twoim lokalu powstał taki punkt, potrzebujesz wysokiej jakości wyposażenia zmywalni gastronomicznej. Znajdziesz je w ofercie sklepu expondo.pl, oficjalnym dystrybutorze marki Royal Catering. Do dyspozycji masz wszystko, czego potrzebujesz – między innymi stoły gastronomiczne ze zlewem, baterie kuchenne i zmywarki kapturowe.

Produkty do zmywalni zaprojektowano z myślą o wykorzystaniu w branży gastronomicznej. Znajdą więc zastosowanie w restauracjach, kawiarniach, barach, a także hotelach, na salach weselnych i w miejscach, gdzie organizuje się imprezy z cateringiem. Wszystko po to, aby mycie każdej ilości naczyń przebiegało sprawnie i dokładnie.

Które produkty kupić do zmywalni naczyń kuchennych?

W ofercie sklepu expondo.pl znajdziesz wiele elementów wyposażenia zmywalni. Ich wybór będzie w dużej mierze zależeć do tego, ile naczyń zamierzasz zmywać oraz jakiej wielkości jest pomieszczenie. Po odpowiedzeniu sobie na oba te pytania możesz przystąpić do zakupu niezbędnych produktów.

Najbardziej podstawowym elementem wyposażenia zmywalni bez wątpienia są tradycyjne umywalki gastronomiczne. Potrzebujesz ich przecież do ręcznego zmywania naczyń, od którego nie uciekniesz. Istotnym kryterium jest wielkość zlewu. Wybierz taki, żeby wygodnie zmieścić w nim talerze czy garnki. Warto przy okazji zaopatrzyć się w młynki do odpadków do rozdrabniania resztek jedzenia. Dzięki nim unikniesz zatkania odpływu umywalki.

Alternatywą dla wyżej wymienionych produktów są stoły ze zlewami oraz szafki zlewozmywakowe. Poza miejscem do mycia naczyń zapewniają też dodatkową przestrzeń na przechowywanie. W przypadku stołów jest to zwykle dolna półka lub kawałek blatu. Szafki z kolei pozwalają schować naczynia czy środki myjące za przesuwnymi drzwiami. Wykonanie ich ze stali nierdzewnej gwarantuje, że zniosą trudne warunki panujące w zmywalni. Pamiętaj, aby dokupić do pasujące baterie kuchenne gastronomiczne!

Bardzo ważnym elementem wyposażenia zmywalni w restauracji są zmywarki gastronomiczne. Jest to wydajniejsza i szybsza wersja dobrze znanego domowego urządzenia. Do wyboru masz zmywarki podblatowe i kapturowe. Pierwsze świetnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach, podczas gdy drugie zajmują więcej miejsca, ale są efektywniejsze. Oba pozwalają w krótkim czasie umyć i wyparzyć zarówno naczynia, jak i przybory kuchenne. Do ich obsługi przydają się specjalne kosze do zmywarek, do których włożysz talerze, sztućce, szklanki itd.

Czy zmywalnia naczyń kuchennych musi znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu?

Zgodnie z zasadami BHP należy poświęcić osobne pomieszczenie na zmywalnię naczyń kuchennych. Najlepiej podzielić je na dwie strefy – brudną i czystą. Pierwszą przeznacz na mycie, a drugą na suszenie czystych naczyń.

Dodatkowo warto zadbać o wygodne połączenie między strefą brudną a pomieszczeniami, z których dostarczane są talerze. Nieocenioną pomocą okaże się okienko łączące np. rozdzielnię kelnerską ze zmywalnią w restauracji. W ten sposób obsługa nie będzie musiała za każdym razem wchodzić do zmywalni, żeby zwrócić naczynia. Takie połączenie warto też ustanowić między strefą czystą a kuchnią.

Jak ustawić wyposażenie zmywalni w restauracji?

Chcąc prawidłowo ustawić wszystkie elementy wyposażenia zmywalni naczyń kuchennych, wystarczy kierować się prostą logiką. Na samym początku najlepiej postawić szafkę lub wózek, na który będą trafiać brudne naczynia. Część z nich najpewniej będzie wymagała opłukania lub usunięcia resztek. W takim razie niezbędna okaże się umywalka z młynkiem na odpady. Świetnie w tej kwestii sprawdzi się szafka ze zlewozmywakiem i blatem, na którym postawisz kosz na naczynia.

Po opłukaniu zastawy i przyborów należy oczywiście je porządnie umyć. Dlatego kolejnym etapem jest zmywarka gastronomiczna z funkcją wyparzania. Jeśli masz model kapturowy, to wystarczy wygodnie zsunąć kosz z naczyniami do komory urządzenia i zamknąć pokrywę. Po zakończeniu mycia w zmywarce jej zawartość warto wyładować na osobny stół gastronomiczny, aby trochę obciekła oraz wystygła. Ostatnim etapem powinna być szafa na naczynia, do której schowasz zastawę.

Co zyskujesz kupując wyposażenie zmywalni w sklepie expondo.pl?

Wszystkie sprzęty do zmywalni gastronomicznej, które znajdziesz w ofercie sklepu expondo.pl, należą do asortymentu niemieckiego producenta Royal Catering. Marka ta zasłynęła w całej Europie, jako dostawca wysokiej jakości wyposażenia gastronomicznego stosowanego w najróżniejszych lokalach. Przekonaj się, dlaczego tak wiele osób zdecydowało się wybrać produkty Royal Catering!

Kupując w expondo.pl zyskujesz również 3-latnią gwarancję na cały asortyment oraz darmową dostawę i zwrot. Masz także możliwość zrezygnowania z zamówienia przez nawet 30 dni. Wierzymy jednak, że nie będzie takiej potrzeby.