Matryce do peleciarek

Poznaj nasz szeroki wybór produktów
Więcej kategorii

1 - 24 z 25 produktów

Nie znaleziono wyników dla danego filtra!
1 od 2

Matryca do peleciarki w ofercie sklepu online expondo.pl

Posiadasz maszynę do produkcji peletu? Aby peleciarki działały długo i wydajnie, musisz zaopatrzyć się w profesjonalne części zapasowe oraz akcesoria do nich. W sklepie internetowym expondo.pl znajdziesz bogaty asortyment matryc do peleciarek marki Wiesenfield. Dzięki nim szybko i sprawnie wyprodukujesz pellet w rozmiarze od 2,5 do 8 mm. Uzyskany surowiec – w zależności od użytego materiału – wykorzystasz jako karmę, podłoże organiczne dla zwierząt lub materiał opałowy.

Przeczytaj poniższy poradnik zakupowy i dowiedz się, dlaczego warto wybrać matryce do peleciarek w naszym sklepie!

Dlaczego warto kupić sita do peleciarek?

Każdy kto używa kupnych karm lub paliw do pieców na biomasę, wie jak są one obecnie drogie. Na szczęście możesz łatwo zaoszczędzić, zaopatrzając się jedynie w półprodukty (trociny, słomę, makuchy) i maszynę do peletu. Samodzielna produkcja granulek przełoży się nie tylko na to, że wydasz mniej gotówki. Zawsze będziesz mieć bowiem odpowiednią ilość potrzebnego Ci świeżego peletu! Jest to zatem ogromna wygoda.

Jeżeli zatem prowadzisz gospodarstwo hodowlane lub opalasz dom peletem drzewnym, sprawdź asortyment marki Wiesenfield. Każde oferowane sito do peleciarki to produkt najwyższej klasy. Dzięki temu masz pewność, że posłuży Ci długo i pomyślnie, a Twój pelet będzie wyróżniał się jakością.

Pelet możesz produkować również, jeśli uprawiasz rośliny i pozostaje Ci sporo surowca, z którym nie wiesz, co zrobić. Odsprzedaż wiórków, wytłoków lub słomy w formie sprasowanych granulek może znacząco podnieść rentowność Twojego gospodarstwa.

Czym się kierować przy wyborze sita do peleciarki?

Jaka matryca do peleciarki jest najlepsza ? Musisz przede wszystkim zweryfikować swoje potrzeby, zwracając uwagę na kluczowe cechy. Należą do nich:

  1. Średnica oczek – wybór właściwego sita zależeć będzie od charakteru Twojej produkcji. Do ogrzewania domów jednorodzinnych zwykle używa się pelletu o średnicy 6 mm, natomiast do ogrzewania budynków użyteczności publicznej – 8 mm. Mniejsze rozmiary stosowane są zazwyczaj do produkcji karm. Przy czym np. pelet 2,5-milimetrowy będzie świetny dla ryb, a o średnicy 4 mm dla średnich i dużych gryzoni (np. szynszyli lub nutrii).

  2. Materiał wykonania – sito do peletu ulega podczas pracy stałemu naciskowi, różnym wstrząsom oraz naprężeniom. Do tego dochodzi temperatura nierzadko sięgająca 60-90°C. Dlatego powinno zostać wykonane z materiałów, które zniosą takie warunki bez trudu. Dobrej jakości matryca do peletu jest zatem zwykle zrobiona ze stali stopowej.

  3. Łatwość wymiany – akcesorium musi być łatwe do wymiany w zaledwie kilku krokach. Bez względu na to, czy chcesz wyczyścisz maszynę, czy produkować pelet w innym rozmiarze.

  4. Wymiary tarczy – średnica matrycy powinna odpowiadać wymaganiom danej peleciarki. Należy zatem zawsze zweryfikować wymiary, aby dobrać idealnie pasujące akcesorium.

Jaka odległość rolek od matrycy?

W trakcie montażu upewnij się, że pomiędzy rolką a matrycą jest luz od 0,1 do 0,3 mm. Zwiększy to żywotność podzespołów.

Jaki pellet do pieca?

Podczas wyrobu pelletu pamiętaj, że do ogrzewania pomieszczeń najlepiej wykorzystywać zrobiony z drewna drzew iglastych i liściastych. Podczas gdy surowe drewno liściaste sprawdza się lepiej jako opał, to po obróbce lepsze właściwości energetyczne ma pellet z drewna iglastego (np. sosnowego). Należy przy tym dodać, że dostępne na rynku makuchy (np. słonecznikowe) nie nadają się do opalania w standardowych piecach. Używa się ich za to z powodzeniem jako surowiec do produkcji pasz zwierzęcych.

Czy można palić pelletem ze słomy?

Pelet słomiany może być z powodzeniem stosowany w większych objętościowo piecach na zrębki drzewne. Pomimo dużej kaloryczności nie zaleca się go zwykle do standardowych pieców na pelet drzewny. Przed użyciem pelletu ze słomy, sprawdź więc czy producent Twojego pieca dopuszcza do stosowania paliwo tego typu.

Sito do peleciarki marki Wiesenfield – zalety

Marka Wiesenfield to uznany na rynku producent asortymentu dla wsi. Oferowane akcesoria hodowlane, maszyny rolnicze oraz części zapasowe do nich słyną z najwyższej jakości. Wyśrubowane normy sprawiają, że do rąk klientów trafiają zawsze produkty odznaczające się wyjątkowymi parametrami. Poświadczają to testy techniczne, którym poddawany jest każdy sprzęt przed dopuszczeniem do sprzedaży.

Użyteczność to dla inżynierów z Wiesenfield sprawa kluczowa. Dlatego podczas projektowania artykułów chętnie czerpią z doświadczenia ekspertów. Proponowany sprzęt rolniczy odpowiada zatem świetnie na potrzeby rynku. W ofercie expondo.pl rolnicy znajdą sprzęty ułatwiające hodowlę zwierząt (siatki dla koni, pastuchy elektryczne, ogrodzenia, karmidła), produkcję roślinną (prasy do owoców), a także akcesoria pszczelarskie oraz do wyrobu pasz.

Zainteresowały Cię produkty dostępne w tej kategorii? Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się, jak łatwa jest obsługa peleciarki Wiesenfield WIE-PM-1500! Dowiedz się wszystkiego o poprawnej eksploatacji i konserwacji sprzętu. Już dzisiaj możesz zaoszczędzić, produkując pelet samodzielnie!

Pamiętaj, że dokonując zakupu w expondo.pl, zyskujesz darmową dostawę oraz 3-letnią gwarancję. Jeśli nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań, możesz go zwrócić w terminie do 30 dni.