Uchwyty do projektorów

Zainspiruj się blogiem expondo

Uchwyt do projektorów – ścienny czy sufitowy?

Niezależnie od tego czy chodzi o prezentację podczas spotkania służbowego, czy wieczór filmowy w domowym zaciszu, dla zapewnienia jak najlepszego odbioru niezbędny będzie uchwyt do projektora. Pozwala on ustawić rzutnik w optymalnej pozycji tak, aby obraz był wyświetlany bez żadnych niedoskonałości. Do wyboru masz dwa rodzaje – uchwyt do projektora sufitowy i ścienny. Który sprawdzi się najlepiej?

  • Wieszaki na projektor mocowane do sufitu posiadają ramiona, na których końcu znajdują się uchwyty lub płyty montażowe do rzutników. W zależności od modelu długość ramienia może się różnić. Znajdziesz uchwyty do projektorów do pomieszczeń zarówno z niskim, jak i wysokim stropem, a nawet z sufitem podwieszanym.

    Przy tych ostatnich szczególnie należy zwrócić uwagę na wysięgnik, ponieważ wieszak do rzutnika musi być przykręcony do stropu betonowego, a nie do płyty sufitowej. W przeciwnym wypadku całość może spaść i uszkodzić urządzenie. Dlatego przed wyborem uchwytu należy zmierzyć, jak długie powinno być ramię.

  • Uchwyty ścienne do projektorów, jak sama nazwa wskazuje, mocowane są do ścian. Sprawdzają się w każdym pomieszczeniu, ale najlepiej stosować je w mniejszych pokojach. One również posiadają specjalne uchwyty lub płyty montażowe, do których przykręca się rzutniki.

    Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na sufitowy, czy ścienny uchwyt do projektorów, ważne, żeby zwrócić uwagę na jego nośność. Dla przykładu produkty oferowane przez markę Fromm & Starck wytrzymują obciążenie nawet do 15 kg. Dzięki temu idealnie nadają się do większości popularnych modeli rzutników.

Uchwyty do projektorów z możliwością regulacji

Bardzo istotnym aspektem przy wyborze uchwytu do rzutnika jest jego regulacja. To dzięki niej będziesz mógł ustawić projektor względem pozycji ekranu. Uchwyt do projektora z regulacją pozwoli uzyskać obraz o doskonałych proporcjach i jakości. Regulacja może odbywać się w kilku płaszczyznach.

Jednym z podstawowych zakresów jest możliwość odchylenia urządzenia na boki, a także do przodu i do tyłu. Przydaje się szczególnie, gdy sufit nie jest równy. Warto też sprawdzić o ile możesz obrócić uchwyt lub płytę montażową. Zakres w tej płaszczyźnie może wynieść nawet 360°!

Ostatnim parametrem, który powinieneś skontrolować to regulacja wysokości. Dotyczy to zarówno sufitowych, jak i ściennych uchwytów do projektorów. Gdy już wybierzesz wieszak do rzutnika i przymierzasz się do jego ustawienia, to musisz pamiętać, żeby znajdował się on w odpowiedniej pozycji względem ekranu projekcyjnego.

W idealnym scenariuszu urządzenie powinno wisieć centralnie w pionie i poziomie. Jednak nie zawsze udaje się to uzyskać. Dlatego poza regulacją uchwytu do rzutnika należy też sprawdzić, w jakim stopniu możesz dostosować obraz, zmieniając ustawienia w projektorze. Zwykle zakres pozwala na uzyskanie idealnego obrazu, gdy urządzenie wisi równolegle do górnej krawędzi ekranu.

Uchwyt do rzutników – komfort w pracy i podczas odpoczynku

Głównym zadaniem uchwytu do rzutnika jest zapewnienie wygody, niezależnie czy w biurze, szkole, czy domu. Zwykle, gdy w pomieszczeniu nie ma takiego elementu,projektory ustawia się na samym środku sali na stoliku lub szafce. W efekcie zajmują cenne miejsce i utrudniają poruszanie się.

Gdy prezentacja dobiega końca, urządzenie jest chowane, a meble odstawiane na miejsce, tylko po to, aby wyciągnąć wszystko jeszcze raz przed następnym spotkaniem. Wiąże się z tym również konieczność każdorazowej regulacji urządzenia. Inaczej wyświetlany obraz będzie niewyraźny i źle widoczny dla uczestników.

Z ratunkiem przychodzą kompaktowe uchwyty do projektorów. Montaż uchwytu na ścianie czy suficie sprawia, że nie zajmują miejsca na podłodze. Ponadto nie musisz chować rzutnika po zakończonej prezentacji, przez co wystarczy raz dostosować jego ustawienia, żeby móc cieszyć się obrazem o idealnej jakości podczas każdej prezentacji.

Uchwyty do projektorów – wybierz model dostosowany do Twoich potrzeb

Wybór odpowiedniego uchwytu do projektorów zależy m.in. od wielkości pomieszczenia oraz modelu rzutnika, który posiadasz. Mając to na uwadze, z pewnością zdecydujesz się na wieszak odpowiadający Twoim potrzebom.

Jeżeli dopiero szykujesz salę konferencyjną do prezentacji służbowych lub pokój kinowy w domu, to z pewnością przydadzą Ci się ekrany do projektorów. Znajdziesz je w ofercie wyposażenia biurowego sklepu expondo.pl.