Piece tyglowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Obróbka metali to nie tylko łączenie ich przy użyciu spawarki czy cięcie przecinarką plazmową. Złoto, srebro i miedź mogą być przetapiane w piecach tyglowych marki Goldbrunn. Są to wydajne urządzenia, które sprawdzą się np. w laboratoriach, pracowniach złotniczych i placówkach oświatowych.

Każdy piec tyglowy wyposażono w tygiel wykonany z czystego grafitu (odpornego na wysokie temperatury), obudowę, osłonę mechaniczną oraz rączki do transportu. Proponowane piece do topienia metali posiadają moduł PID. Urządzenia charakteryzują się bezpieczeństwem obsługi i wydajnością w przetwarzaniu metali. Jeśli fascynuje Cię świat poszukiwaczy skarbów wybróbuj nasze profesjonalne wykrywacze metali o dużym zasięgu.

Piece tyglowe i nowoczesna technika

Sklep expondo.pl oferuje piece tyglowe do przetapiania złota, srebra i miedzi. Proponowany sprzęt doskonale sprawdzi się w profesjonalnym użytku. Wyróżnia go ergonomiczna budowa. Piec do topienia metali szlachetnych wyposażono w wygodny uchwyt (bezpieczne otwieranie pokrywy) i szczypce kompatybilne z głowicą tygla.

Elementy wymienne do urządzeń Goldbrunn (tygle odlewnicze) posiadają nacięcie odprowadzające, które pozwala komfortowo opróżniać ich zawartość. Okrągłe wyżłobienie umożliwia wygodne chwycenie grafitowego tygla szczypcami.

Dostępne w tej kategorii piece odlewnicze wyposażono w nowoczesne moduły PID odpowiedzialne za precyzyjne utrzymanie wybranej temperatury. Jest to niezwykle ważne rozwiązanie, ponieważ metale charakteryzują się indywidualną temperaturę topienia: srebro – 961,8°C, złoto – 1064°C, miedź – 1085°C. Ze względu na ten parametr maksymalna temperatura grzania w piecach tyglowych Goldbrunn wynosi 1150°C.

Proponowane modele można dopasować do indywidualnych potrzeb, ponieważ dysponują różną mocą i wydajnością. Tygle do topienia posiadają odmienną pojemność, co sprawia, że zależnie od wariantu jednorazowo przetworzysz 1, 2 lub 3 kg metalu.

Sklep expondo.pl oprócz tak specjalistycznych produktów jak piece tyglowe oferuje też segmentowe bramy garażowe i urządzenia grzewcze dla gastronomii. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy profesjonalnie zajmuje się przyrządzaniem potraw, naprawą urządzeń elektronicznych czy wyrobem biżuterii.

Profesjonalizm godny zaufania

Zastanawiałeś się kiedyś, jak to się dzieje, że z bezkształtnej bryłki metalu można stworzyć np. biżuterię, komponenty do maszyn, przewody elektryczne oraz wiele innych przedmiotów? Te wszystkie rzeczy zawdzięczamy technologiom przetwarzania, a konkretnie przetapiania materiałów.

Marka Goldbrunn proponując piece tyglowe odpowiada na zapotrzebowanie obróbki metali szlachetnych: złota, srebra i miedzi. Produkty w opisywanej kategorii doceniło już wielu profesjonalistów, np. złotników, plastyków oraz laborantów. Piece odlewnicze są też doskonałą pomocą naukową w szkolnych pracowniach chemicznych i fizycznych.

Dlaczego przetapianie złota i innych metali jest proste? Dzieje się tak za sprawą intuicyjnej obsługi sprzętu od Goldbrunn. W tyglu należy umieścić metal, podłączyć wtyczkę do gniazda, a następnie włączyć piec odlewniczy i ustawić temperaturę grzania. Wybrane parametry widać na wyświetlaczu LED.

Oferowane modele wyróżnia duża ergonomia. Obudowę tygla grafitowego otacza mechaniczna osłona ze stalowej siatki, która chroni dłonie operatora. Aby wygodnie transportować piec tyglowy, wyposażono go w rączki ze stali chromowanej. Po skończeniu procesu przetapiania metalu wystarczy otworzyć pokrywę z poręcznym uchwytem. Do bezpiecznego wyjmowania tygla służą idealnie dopasowane szczypce (w zestawie).

Sklep expondo.pl oferuje bardzo bogaty asortyment. Znajdziesz u nas m.in. sprzęt do gastronomii, warsztatów, pracowni hobbystycznych, zakładów przemysłowych, magazynów, hurtowni oraz wielu innych miejsc, gdzie używa się solidnych maszyn.