Fotele biurowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Wygoda podczas pracy przy komputerze ma ogromne znaczenie dla jej efektywności. Bez właściwego komfortu trudno skupić się na wykonywanym zadaniu, a ponadto może doprowadzić do bólu pleców, ramion, a także nóg. Jak zatem uniknąć tych nieprzyjemności? Wybierając ergonomiczne fotele biurowe marki Fromm & Starck!

Niemiecki producent specjalizuje się w projektowaniu wyposażenia do biura i nie tylko. Tym razem przygotował ofertę foteli przeznaczonych do pracy przy biurku. Produkty z tej kategorii wyróżniają się dużą wygodą oraz atrakcyjnym designem pasującym do każdego wnętrza. Zastosowano w nich też praktyczne rozwiązania poprawiające komfort użytkowania. Jeżeli szukasz też innych sprzętów do swojego biura, to zachęcamy do zapoznania się z naszymi akcesoriami do projektorów, tablicami korkowymi, a także stelażami do biurek.

Jaki fotel biurowy wybrać?

Każdy fotel biurowy wyróżnia się m.in. materiałem wykonania, zakresem regulacji czy konstrukcją. Dlatego wybierając mebel dla siebie, warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry.

Zacznijmy od materiału. Na forach spotkasz się z opinią, że w profesjonalnych biurach zwykle stosuje się krzesła obrotowe ze skórzanym obiciem. Jednak w dobie zwiększającej się świadomości na temat ochrony środowiska zaczęto odchodzić od tego trendu. Ponadto czyszczenie naturalnej skóry jest czasochłonne i wymaga specyficznych preparatów. Dlatego coraz popularniejsze stają się obicia z ekoskóry oraz podobnych materiałów. Nie tylko są wygodniejsze w utrzymaniu, ale wyróżniają się też wysoką wytrzymałością. W przypadku wypełnienia siedziska warto zdecydować się na fotele biurowe z gąbkami tapicerskimi, które nie odkształcają się pod wpływem długotrwałego nacisku. Zagwarantuje to komfort przez wiele lat.

Zwróć też uwagę na zakres regulacji mebla, a przede wszystkim możliwość zmiany wysokości. Dzięki temu dostosujesz krzesło do swojego wzrostu. Siedzisko powinno być na poziomie pozwalającym na ułożenie całych stóp na podłodze i ustawienie kolan pod kątem ok. 90°. Istotnym aspektem jest też odchylenie oparcia tak, aby można było przyjąć naturalną pozycję ciała i odciążyć kręgosłup. Do dodatkowych udogodnień należą otwory wentylacyjne zapewniające odpowiedni przepływ powietrza, a także podłokietniki. Są one niezwykle przydatne dla osób, które większość czasu poświęcają pisaniu na komputerze.

Kółka stały się obowiązkowym elementem każdego fotela biurowego. Ułatwiają one szybkie przemieszczanie się po pokoju bez potrzeby wstawania. Zapobiegają też rysowaniu podłogi podczas przesuwania. Są one zwykle zamocowane na stelażu. Na rynku możesz spotkać krzesła z różnymi podstawami, ale do najstabilniejszych bez wątpienia należą te z 5 ramionami. Minimalizują one ryzyko niekontrolowanego przechylenia.

Fotele do biura na kółkach Fromm & Starck

Niemiecka marka Fromm & Starck do swojego szerokiego asortymentu wyposażenia biurowego dodała wygodne i eleganckie fotele obrotowe. Idealnie nadają się zarówno do pracy przy komputerze w biurach, szkołach czy na uczelniach, jak i do użytku prywatnego w domach. Każdy model wyróżnia się unikalnym designem i obiciem w atrakcyjnych kolorach. Dzięki temu masz do dyspozycji meble, które z łatwością wpasują się w wystrój każdego pomieszczenia.

Poza eleganckim wyglądem krzesła biurowe wyróżniają się też dużą wygodą. Jest to zasługa wypełnienia w postaci gęstej gąbki tapicerskiej. Jej struktura jest odporna na odkształcenia, nawet po długim siedzeniu. Ponadto za wysoki komfort odpowiadają również ergonomiczne podłokietniki. Za ich pomocą unikniesz przemęczeniu rąk po długie pracy przed komputerem. Dodatkowo wybrane modele wyposażono w otwory wentylacyjne. Solidne ramy wytrzymują obciążenie nawet do 180 kg! Za mobilność mebli odpowiadają kółka z gumy termoplastycznej zamontowane na pięcioramiennych stelażach.

Wybierz wysokiej jakości fotele biurowe marki Fromm & Starck i zadbaj o właściwą pozycję ciała w trakcie pracy przed komputerem. Przemyślane konstrukcje, praktyczne rozwiązania i duża wygoda sprawiają, że meble idealnie sprawdzą się w Twoim biurze. Załóż zamówienie już dziś!