Wciągarki i wyciągarki

Zainspiruj się blogiem expondo

Jakość, która wyróżnia bramy garażowe MSW i piece tyglowe Goldbrunn nie jest zarezerwowana tylko dla nich! Również wciągarki oraz wyciągarki charakteryzują się wysokimi parametrami i zastosowaniem solidnych materiałów. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać odpowiednie urządzenie z szerokiej oferty maszyn o różnych parametrach.

Wytrzymałe wyciągarki linowe to praktyczne maszyny do montażu na pojazdach. Wciągarka linowa jest natomiast sprzętem sprawdzającym się na budowach, w magazynach i fabrykach. Ręczne wciągarki łańcuchowe nadają się do podnoszenia i opuszczania m.in. stalowych konstrukcji.

Wciągarki i wyciągarki – różne rodzaje sprzętu

Czym są wciągarki i wyciągarki? Jak wskazują nazwy, urządzenia przeznaczone do podnoszenia/opuszczania przedmiotów oraz wyciągania (np. samochodów terenowych z błota). Marka MSW proponuje wyciągarki elektryczne, które docenią zarówno zawodowi kierowcy, jak i pasjonaci wyścigów off-road. Wyciągarka 12 V posiada odporną na skręcanie linę oraz (w zależności od modelu) duży uciąg.

Do innych zadań zaprojektowano elektryczne wciągarki budowlane. Sprawdzą się w magazynach, fabrykach, warsztatach dekarskich, samochodowych, podczas przeładunku towarów itd. Na stronie expondo.pl są one dostępne w dwóch wersjach: z suwnicą lub bez. Do każdego tego typu sprzętu można użyć zblocza dwukrotnie zwiększającego siłę uciągu.

Oprócz tak funkcjonalnych urządzeń jak np. szlifierki do spoin pachwinowych i szlifierki do kamienia na mokro marka MSW oferuje wciągarki ręczne. Charakteryzują się dużym udźwigiem, solidną konstrukcją i bezpieczeństwem eksploatacji.

Podnośniki łańcuchowe nadają się do podnoszenia i opuszczania m.in. stalowych konstrukcji, wyjmowania silników pojazdów spalinowych w warsztatach samochodowych, a także do prac w gospodarstwach rolnych i przeładowniach. Wybrane wciągniki łańcuchowe zostały wyposażone w mechanizm grzechotkowy uruchamiany dźwignią. Sprawia on, że unoszenie przedmiotów nie wymaga zbyt dużego wysiłku.

Szeroki wybór na expondo.pl

Wyciągarki i wciągarki MSW są tak samo wytrzymałe i starannie wykonane jak inne artykuły tej marki, m.in. młotowiertarki oraz szlifierki taśmowe do rur. Do produkcji wszystkich urządzeń wykorzystano solidne materiały, w tym stal i aluminium odlewane ciśnieniowo.

Proponowane w tej kategorii maszyny charakteryzują się dużym bezpieczeństwem eksploatacji. Wciągarki elektryczne posiadają wyłącznik, który pozwala natychmiastowo zatrzymać wciąganie. Wyciągarki samochodowe wyposażono w hamulce wbudowane w bęben zapewniające utrzymanie ciężaru w przypadku przerwania ciągnięcia lub braku prądu. Podnośniki łańcuchowe ze względu na to, że nie potrzebują żadnych źródeł zasilania, są polecane do pracy w tzw. strefach zagrożonych wybuchem.

Sklep expondo.pl oferuje urządzenia o różnym udźwigu. Zależnie od potrzeb można wybrać wciągniki elektryczne lub ręczne, które podniosą ładunek wielokilogramowy albo kilkutonowy. Podobnie skonstruowano modele wyciągarek terenowych. Ich maksymalny uciąg pozwala na wykorzystanie zarówno do quadów, pojazdów ATV, lekkich samochodów osobowych, jak i terenowych oraz ciężarowych.

Powyższa kategoria obejmuje także praktyczne, oryginalne akcesoria. Zaopatrzysz się tutaj w zblocze linowe zwiększające dwukrotnie udźwig sprzętu oraz płytę montażową do wyciągarek. Zblocza są niezwykle praktycznymi elementami, które sprawdzą się w zastosowaniu z wciągarkami i wyciągarkami MSW oraz innych marek.