Metody płatności

Metody płatności

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór metod płatności, które różnią się w zależności od kraju. Standardowo możesz zapłacić z góry, PayPal lub kartą kredytową.

 

PayPal

Aby korzystać z PayPal, musisz założyć konto wirtualne w firmie. Dane bankowe są przechowywane centralnie i nie trzeba ich wprowadzać osobno przy każdym zakupie. Płatności dokonywane za pośrednictwem PayPal są natychmiast przekazywane odbiorcy płatności, eliminując w ten sposób czas przelewu bankowego. Przyspiesza to realizację płatności i skraca czas dostawy towaru.

Jeśli wybierzesz PayPal jako metodę płatności w naszym sklepie, zostaniesz przekierowany do formularza płatności PayPal. Tam logujesz się swoimi danymi dostępowymi do PayPal (adres e-mail i hasło) i potwierdzasz kwotę do zapłaty. Następnie wrócisz do naszego sklepu.

 

Credit card (Visa / Mastercard)

Karta kredytowa to karta płatnicza za towary i usługi, z której możesz korzystać na całym świecie. Wydawana jest przez banki we współpracy z organizacjami obsługującymi karty kredytowe – MasterCard lub Visa. W naszym sklepie możesz łatwo zapłacić kartą kredytową Visa lub Mastercard. Zostaniesz przekierowany do formularza, w którym należy wpisać dane karty – imię i nazwisko posiadacza, numer karty kredytowej, datę ważności oraz cyfrę kontrolną / CVC (znajduje się na odwrocie karty).

 

Informacja o bezpieczeństwie

Robiąc zakupy przez Internet, upewnij się, że nie został nigdzie podany kod PIN, numer weryfikacyjny karty kredytowej. Kod PIN jest przeznaczony wyłącznie do użytku w bankomatach i nie powinien być przekazywany nikomu innemu. Chociaż kod PIN nie może być widoczny na karcie kredytowej, kod CVC jest wydrukowany z tyłu karty i musi być wskazany obok jej numeru w przypadku transakcji w Internecie, aby upewnić się, że odbiorca jest faktycznie posiadaczem karty kredytowej. Podczas gdy na stronach internetowych, z których korzystasz częściej, możesz zapisać numer karty i czas działania używając plików cookie, kod CVC zasadniczo nie jest zapisywany i musi być wprowadzany ponownie przy każdej nowej transakcji. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa i zapobiega niewłaściwemu wykorzystaniu danych karty kredytowej. Powinieneś również upewnić się, że istnieje bezpieczne połączenie między Tobą a sklepem podczas procesu płatności. W tym celu w pasku adresu „https: //” zamiast „http: //” musi być widoczna mała kłódka. Tylko wtedy połączenie jest wystarczająco szyfrowane.

 

Przekaz pieniężny

Przekaz pieniężny to forma płatności, w której kupujący dokonuje płatności przed rozpoczęciem przez sprzedającego wynikającej z umowy dostawy towaru.

Z reguły płatność z góry to płatność przelewem bankowym. Jeśli zamówiłeś konkretną pozycję, otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą informacje rozliczeniowe, które zawierają szczegóły płatności i niezbędne informacje o koncie. Towar zostanie wysłany dopiero po otrzymaniu przez nas wpłaty.

 

Karta debetowa

Karta debetowa to karta bankowa, której można używać do płatności bezgotówkowych lub wypłaty gotówki w bankomacie. W przeciwieństwie do kart kredytowych rachunek bieżący posiadacza karty jest obciążany natychmiast lub w ciągu kilku dni.

W niektórych sklepach oferujemy możliwość płatności krajowymi i międzynarodowymi kartami debetowymi. W sklepie UK są akceptowane transakcje Maestro. Płatność odpowiednimi kartami debetowymi jest również akceptowana w przypadku dostaw do wybranych krajów podczas składania zamówienia w sklepie UK. Zestawienie dostaw do krajów z możliwością płatności kartą debetową znajdziesz w powyższej tabeli. Proces płatności jest taki sam jak płatność kartą kredytową. W opcji płatności wybierz odpowiednią kartę debetową i wprowadź dane karty, w tym CVV.

 

Blik

BLIK to sposób płatności dostępny w aplikacji mobilnej Alior Banku, Banku Millennium, Santander Bank Polska, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku, Noble Banku, a także T-Mobile Usługi Bankowe, BNP Paribas, Credit Agricole, Banku Pekao S.A. i Spółdzielczej Grupy Bankowej. Należy pobrać na telefon aplikację mobilną banku, w którym posiadamy konto. Ważne aby wcześniej sprawdzić, czy nasz bank oferuje swoim klientom BLIKA. Każdy z banków udostępnia podstawowe funkcje systemu, czyli kod BLIK, który służy do płacenia w sklepach internetowych i stacjonarnych oraz wypłacania gotówki z bankomatów. Kod BLIK zawsze składa się z sześciu cyfr, jednak jego umiejscowienie w aplikacjach poszczególnych banków może się nieco różnić. Ceny za korzystanie z BLIKA znajdują się w tabeli opłat i prowizji banku, z którego aplikacji korzystamy.

 

Przelewy24

Przelewy24 to serwis oferujący usługi płatności mobilnych. Przelewy24 umożliwia różne opcje płatności, w tym tradycyjny przelew bankowy jak i płatność ratalną (możliwość kupna towaru na raty za pośrednictwem współpracujących banków). Korzystanie z Przelewy24 nie wymaga zakładania konta w serwisie Przelewy24, płatności są rejestrowane przez sprzedawcę. Każda płatność inicjowana w serwisie Przelewy24 otrzymuje niepowtarzalny numer p24 transakcji w formacie p24-yxx-yxx-yxx, gdzie „y” to litery a „x” to cyfry. Numer p24 transakcji jest prezentowany podczas wyboru banku na liście dostępnych metod płatności oraz jest on wysyłany na adres e-mail użyty podczas składania zamówienia. W większości przypadków numer p24 znajduje się również w tytule wykonanego przelewu.